Vrtání zubů u 2 letého dítěte

5.12.19 21:45

Vrtání zubů u 2 letého dítěte

Ahoj maminky, máte některá zkušenost s kazem u malých dětí? Dnes jsme byly u zubarky a ta nám potvrdila, že má malá dva kazy. Chce je vrtat aby nebyly ještě hlubší. Já souhlasila a ptám se jak to chce udělat? Vím, jaká je malá šidlo a neposedí ani na chvíli, natož s otevřenou pusou dokořán. A dr mi říká, zajděte si k dětské lékařce pro uklidňující prášek. Můžete mi prosím napsat, poradit? Děkuji a přeji všem jen zdravé zoubky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2768
5.12.19 21:50

Držím palce at to přežijete. Neumím si moc představit jak bych to s dcerou udělala, dceři jsou 3,5 a zatím bez kazu. Nevím zda jsou k tomu nějaké předpoklady. Ale poctivě fakt večer čistím zuby já dceři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3066
5.12.19 21:55

Ptej se zubaře. Jinak synovi vrtali ve 3 a pul letech a zvladl to v pohode.
@Veru1987 já cistim.zuby velmi pečlivě jak sobě, tak dětem. A přesto já mám zuby v katastrofálním stavu (tedy teď ne,.jsem u zubaře jako doma a vždy si všechno nechal.hned spravit) a syn má v necelých 5 letech dva zuby vrtane, jeden vytrzeny a dva mrtvé. Mladší syn má počínající kaz, který snad zvládneme fluoridaci, u něj si vrtání představit nedovedu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2768
5.12.19 21:57
@chaela píše:
Ptej se zubaře. Jinak synovi vrtali ve 3 a pul letech a zvladl to v pohode.
@Veru1987 já cistim.zuby velmi pečlivě jak sobě, tak dětem. A přesto já mám zuby v katastrofálním stavu (tedy teď ne,.jsem u zubaře jako doma a vždy si všechno nechal.hned spravit) a syn má v necelých 5 letech dva zuby vrtane, jeden vytrzeny a dva mrtvé. Mladší syn má počínající kaz, který snad zvládneme fluoridaci, u něj si vrtání představit nedovedu.

nevím neznám dítě které má zkažené zuby z čištění… nebo pak se pijou sladké nápoje celodenně to je taky mazec pro zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
630
5.12.19 21:59

U nás syn prostě u zubaře pusu neotevřel. Takže jsme to řešili sirupem, který ho oblbnul. A podruhé rajským plynem. Ale pokud to půjde bez těhle věcí tak to bude fajn. U nás bohužel ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 22:00

Hackuju se :mavam: my jdeme k zubaři v půlce měsíce. Malého (2) zuby se mi taky nelíbí a to čistím poctivě ráno i večer, někdy ještě přes den, ale ještě na noc kojim a tak je to jako házet hrách na zeď :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 22:00

Bratrovi zuby zkažené narostly, museli se vytrhnout, v Praze je klinika specializovaná na malé děti

• Nahlásit
  • Citovat
3066
5.12.19 22:01

@Veru1987 bože můj, tak z čištění je asi zkažený mít nebude… Jen jsem tím chtěla říct, že někdo k tomu prostě má dispozice, jiný ne. Ne kazdy, kdo ma kazy, je prase, co si necisti zuby. Buď ráda, že je máte dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2768
5.12.19 22:02
@awesomeone píše:
Hackuju se :mavam: my jdeme k zubaři v půlce měsíce. Malého (2) zuby se mi taky nelíbí a to čistím poctivě ráno i večer, někdy ještě přes den, ale ještě na noc kojim a tak je to jako házet hrách na zeď :zed:

to nám říkala zubaařka že mlíko je nejhorší na noc na zuby jak mateřské tak UM. Pak jsme naučili že nejdříve mlíko, pak čistění zubu a pak už nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
772
5.12.19 22:03

To je jeste dost malicka:thinking:Ja byla na vrtani ted se synem (4,5roku) a to vrtani nebylo nic hrozneho, fakt rychlovka (mel teda jen malej kazik). Spis byla horsi plomba, protoze mu narvaly do pusy tampony a musel to tak 2minuty vydrzet nez to zaschlo. Dceru (2roky) pak jen kontrolovala, ta se na to hrozne tesila:laughing:Myslim, ze pokud Vam mala nevyvadela na kontrole, tak by to mohla zvladnout. Urcite bych ji pustila nejakou motivacni pohadku o zubari (ted jsem videla myslim Moje kamaradka Conni). A zoubky hodne docistovat, i kdyz to nejde asi vzdy uplne ovlivnit.Tak hodne zdaru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2768
5.12.19 22:03
@chaela píše:
@Veru1987 bože můj, tak z čištění je asi zkažený mít nebude… Jen jsem tím chtěla říct, že někdo k tomu prostě má dispozice, jiný ne. Ne kazdy, kdo ma kazy, je prase, co si necisti zuby. Buď ráda, že je máte dobrý.

zatím u děti mám tu zkušenost že je to nečistěním zubu, nebo přemíry sladkého, nebo pití sladkého pití (džusu) bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1183
5.12.19 22:29

@Mishule FM pokud to projde bez celkove anestezie, tak to bude jedine dobre. Jen me prekvapuje, ze nejaky „oblbovak“ nema sama. Detsky zubar mi vubec nenabidl moznost vrtani a rovnou syna poslal do celkovky. Moje zubarka mi rikala, at se z detskych kazu nehroutim, ze jeji dite ma od mlecnych zubu stale kazy. Ze na to ma vliv hodne faktoru (nektere nemuzeme ovlivnit) napr. genetika, reflux, slozeni stravy, ustni hygiena,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
5.12.19 22:29

Kazy jsme nemeli, ale museli se dceri trhat 2 zuby do kterych se kdysi bouchla a po viroze se ji tam delaly vacky a zaplatili jsme Entonox a zvladla to pekne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 22:38

Malá sladké pití nepije. Dávám dětský bylinný čaj a nebo ovocný. Někdy sladké basti ale ne pravidelně. Pusinku krásně ukázala ale nevím co by dělala kdyby zubarka vytáhla vrtačku a dala ji to do pusy. Tak to by byl křik a bojím maminko… Uvidím, co mi řekne dětská dr zda vůbec bude souhlasit s nějakým uklidnujicim lékem. Zuby každopádně se musí dát do pořádku. Protože stoličky se vymění za druhé tesaky až v cca 11-13 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama