Vrtání zuzu u malého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jitka Hr.
Ukecaná baba ;) 2426 příspěvků 05.10.14 15:44
vrtani zubu u maleho ditete

Hezky den, chtela bych znat Vas nazor. Dcerka (skoro ctyri roky) ma strach z vrtacky. jiz byly ctyri pokusy o zaplneni zoubku, nejprve kazik zubar vyndal nejakou spachtlickou, ale chtel jeste vrtnout do zoubku, aby tam nezbyl zadny kazik, a pak zaplnit. bohuzel, jakmile dcerka ma vrtacku v puse, nejde vrtnout. zoubek ma tedy po kaziku otevreny a nezaplneny. nyni dcerku chteji oblbnout dormikem. mate s tim zkusenosti? mne to jde proti srsti. mate nejaky figl na Vase deti? homeo? dekuji za napady. Jitka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 05.10.14 15:46

U nás je úžasná zubařka a vše vysvětlí že zoubek jen pocáká, dcera byla naprosto v pohodě nicméně je mi jasné, že každé dítě reaguje jinak. Byli jsme vrtat už 2× a pokaždé před námi bylo dítko s hysterákem, nevím jak to tam probíhalo nicméně se jelo i přes řev. :nevim: :nevim:

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30237 příspěvků 05.10.14 15:50

Skoro bych se přimlouvala za sedaci. Trauma ze zubaře a bolesti v tomto útlém věku je větší zlo než jedna krátkodobá pilulka.

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 05.10.14 15:55

@Jitka Hr. dormík? kazík? kde jsme? :DDD

každopádně, dcera má 2,5.. dva kazy ve stoličkách už tak vyrostly… pediatra i zubar mi rekli, ze jakekoliv utlumení nepripadá v uvahu, že je moc malá a že se to zkusí bez, zatím ji zubař nevadil..po kontrole to vypadá pořád stejně, takže vrtání v neurčitu.. alespon nás zubar dava detem automaticky bile plomby na pojistovnu, tak to tak nejak moc nehrotime. Pokud se kaz nebude zhorsovat, vydrzi jí ty zuby az do vypadnutí.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30237 příspěvků 05.10.14 16:00
@MarieOVMUC píše:
@Jitka Hr. dormík? kazík? kde jsme? :DDDkaždopádně, dcera má 2,5.. dva kazy ve stoličkách už tak vyrostly… pediatra i zubar mi rekli, ze jakekoliv utlumení nepripadá v uvahu, že je moc malá a že se to zkusí bez, zatím ji zubař nevadil..po kontrole to vypadá pořád stejně, takže vrtání v neurčitu.. alespon nás zubar dava detem automaticky bile plomby na pojistovnu, tak to tak nejak moc nehrotime. Pokud se kaz nebude zhorsovat, vydrzi jí ty zuby az do vypadnutí.

jsme přece na EM :mrgreen:

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 05.10.14 16:03
@Burj Chalifa píše:

já malem zapomela:D

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15987 příspěvků 05.10.14 16:49

@MarieOVMUC A co to ten dormik tedy je?

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 05.10.14 17:05
@Cuddy píše:
@MarieOVMUC A co to ten dormik tedy je?

podle zabarveni prispevku bych rěkla, že nějaký lék na uklidnění, napsat tam někdo název jako clovek a ne jako v mateřské školce, člověk by si to našel na googlu:D

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30237 příspěvků 05.10.14 17:12

Patrně Dormicum.

Jitka Hr.
Ukecaná baba ;) 2426 příspěvků 05.10.14 17:25

Holky, Dormicum dite oblbne, prestane se branit vrtani, nic si nepamatuje, snizi se tlak…dite pry spi nespi… ale proste se mi to příčí…a hledam jeste neco jineho. Homeo nebo bachovky… nemate zkusenost

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 05.10.14 17:34

Mám to samé s pětiletou dcerou - všechno si nechá líbit, ale nesmí to vrčet. Nedávno jsem s ní byla na čištění, škrábání dala v pohodě, ale jakmile doktorka navrčela leštičku, byla konečná. Má taky dva kazy, už máme taky termín na zákrok se sedací. Jediná další alternativa je prý udělat zákrok v nemocnici pod plnou narkózou, a to bych si teda sakra rozmýšlela.
U naší zubařky se teda přes řev nejde, jakmile narazí na odpor ze strany dítěte, zkusí chvilku přemlouvat a pak vycouvají.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30237 příspěvků 05.10.14 17:39
@Bersaba píše:
Mám to samé s pětiletou dcerou - všechno si nechá líbit, ale nesmí to vrčet. Nedávno jsem s ní byla na čištění, škrábání dala v pohodě, ale jakmile doktorka navrčela leštičku, byla konečná. Má taky dva kazy, už máme taky termín na zákrok se sedací. Jediná další alternativa je prý udělat zákrok v nemocnici pod plnou narkózou, a to bych si teda sakra rozmýšlela.
U naší zubařky se teda přes řev nejde, jakmile narazí na odpor ze strany dítěte, zkusí chvilku přemlouvat a pak vycouvají.

Jinak to snad ani nejde, peroucí a zmítající se dítě prostě neošetříš.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 05.10.14 17:42
@Burj Chalifa To byla reakce na tenhle příspěvek:
@Panuška píše:
Byli jsme vrtat už 2× a pokaždé před námi bylo dítko s hysterákem, nevím jak to tam probíhalo nicméně se jelo i přes řev. :nevim: :nevim:
Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 05.10.14 19:45

Jojo to chápu já nevím jak to tam probíhá jestli to dítě někdo drží a ona vrtá nebo jestli sedí a jen ječí protože se bojí. Netuším, jen jsem to slyšela 2× zvenku. U nás naštěstí v pohodě. No to oblbnutí je otázka ale určo lepší než narkóza.

Romča 35
Nováček 5 příspěvků 25.12.14 21:08
@Burj Chalifa píše:

Do vypadnutí to určitě nevydrží, když stoličky vypadávají nejdřív v 10 letech.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >