VS Liberec - plati se, kdyz je studentovi nad 26let?

4823
20.7.09 10:44

VS Liberec - plati se, kdyz je studentovi nad 26let?

Ahoj,
prosim o radu.
Manzel se rozhodl studovat, jedna se konkretne o VS technickou v Liberci, kombinovane studium. Ted resime, jestli bude muset neco platit, kdyz mu je nad 26let. Na strankach skoly jsme zadne info nenasli a tak si myslime, ze se platit nebude.
Ale kamarad studoval v Hradci (prezencni studium) a platit cca 26tis. rocne, coz bychom si teda asi nemohli dovolit.

Za veskere info moc dekuju!!! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24324
20.7.09 10:56

Ono je dobry si tam zavolat.Pac kazda skola to ma jinak.Ale ve vetsine pripadech se plati nad 26let ale jak kde co.Nekde platis semestr nekde treba zkousky.Pritel chtel dalkove dodelat doktorat na VUT v brne je mu vic jak 26 chtel dalkove a musel by platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
20.7.09 11:03

Tak to my zas tak dalko nejsme :lol: Martin se pokusi o Bc. a kdyz to pujde dobre, tak mozna o Ing :)
Zavolat tam muzem, to neni problem…jen jsem si myslela, jestli treba nekdo tady nevi… Zatim jsem tu vzdy nasla pomoc, radu.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
20.7.09 11:32

Ona kazda skola i v brne to ma jinak.Ucitelka ze skolky si dodelava Bc a plati.Ale treba nekdo napise vice bude vedet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
20.7.09 11:45

Ahoj,
my jsme se letos s přítelem dostali na pedák UP Olomouc. Zatím zkusíme oba Bc. - délka studia u kombinované formy jsou 3 roky, maximum jsou 4 roky. Pokud by studující nestihl udělat bakalářskou zkoušku do 4 let a ještě si studium prodlužoval, tak pak už se platí. Myslím, že studium na státních VŠ, je bezplatné i pro zájemce nad 26 let, pokud to není program celoživotního vzdělávání :wink:

Kámoška teď odpromovala učitelství 1. stupně, má 31 let a neplatila nic :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
20.7.09 11:50

Tak me napada je mozne ze se plati akorat denni-prezencni.To kamarad po 26roku platil to vim jiste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
20.7.09 12:02

na Univerzite Karlove se plati az kdyz clovek presahne maximalni delku studia (tu si urcuji sami, napr. kdyz bakalare dela dele jak 4 roky),
pokud clovek kdysi studoval, nedodelal to a ted zacina znovu, tak se mu ty roky sectou (na stejne skole)

takze ja treba zacala studovat az v 25, normalne prezencne a trvalo mi to standardne 5 let a nic jsem neplatila
ale bracha zacal studovat v 18, po 2 letech se na to vykaslal a po nekolika letech zacal znovu od zacatku (opet na UK) prvni rok na Bc. neplatil nic a pak uz jo, ted uz je na magisterskym a zase nic neplati, protoze to uz studuje standardne, presahl jen tu delku bc. studia

ta hranice 26 znamena spis, ze clovek prichazi o ruzne studentske vyhody - zlevnena tramvajenka, ISIC karta, pridavky na dite (jako na sebe), studentske bankovni konto apod.

ale nejlepsi je zavolat si na konkretni skolu

• Nahlásit
  • Citovat
5530
20.7.09 12:06

Prezencne se plati vzdy, skola za tebe neplati socialni a zdravotni, pokud je ti nad 26let ( co si pamatuju).
U kombinovaneho studia si to kazda skola stanovuje jinak, takze nejjednodussi bude, pokud si tam zavolate.

Ja studuji rozsireni sve aprobace o jeden predmet, platim 8-10tis/semestr, celkove me studium vychazi asi na 55tis + naklady na ucebnice, jizdne apod. - je to mazec! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
20.7.09 12:38

Ahoj,

já letos nastupuju na libereckou TUL na Bc., 26 mi bude příští rok a zatím teda nic neříkali, že bych si měla od příštího roku něco platit (teda pokud se mi zadaří a do dalšího roku bych tam vydržela :lol: :lol: :lol: )

Ale myslím si, že to je jak píšou holky, spíš teda doufám 8) :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
20.7.09 12:52

Ryntyntyno , tak uvidime… pri nejhorsim utecem :lol:

Kazdopadne tam asi zavolame a nechame se prekvapit, co nam reknou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
20.7.09 12:57

Dušičko: Prosím dej potom vědět, až tam zavoláš a co ti na to řeknou, díky :wink: :wink: :wink:
Jinak si taky říkám, že při nejhorším uteču :oops: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
20.7.09 12:58

Jj, zkusim nezapomenout :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5430
20.7.09 14:00

Dušičko, já mám pocit, že při dálkovém studiu na státních školách se nic neplatí. Já jsem na ČZU v Praze, je mi tedy „jen“ 25, takže nemám vlastní zkušenost, ale mám spousty i mnohem starších spolužáků a ti neplatí nic :roll: . Ale zkus tam zavolat, za to nic nedáš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.7.09 14:15

Ahojky,
záleží na tom jestli manžel už studoval nebo nikoli…pokud ano, tak by platit musel. Upravuje to zákon o VŠ. V Liberci jsem studovala Bc. a později i na Ing. (to jsem ale vzdala - snaha o mimčo má přednost ;o)) a ačkoli mi bylo už 27 tak jsem nic neplatila, jelikož jsem do té doby nestudovala… Myslím, že na Bc. jsou zdarma 3 roky a na Ing. další 2 + jednou máš možnost 1 rok opakovat zdarma, ale za to bych ruku do ohně nedala. Zavolejte paní Bělohlávkový, je to moc fain ženská, případně jí pošlete mailíka na studijní oddělení. (mail najdete na stránkách školy.)
pa Iveta

• Nahlásit
  • Citovat
6989
20.7.09 14:23
tterka píše:
Dušičko, já mám pocit, že při dálkovém studiu na státních školách se nic neplatí. Já jsem na ČZU v Praze, je mi tedy „jen“ 25, takže nemám vlastní zkušenost, ale mám spousty i mnohem starších spolužáků a ti neplatí nic :roll: . Ale zkus tam zavolat, za to nic nedáš :wink:

Tak na ČZU končil manžel loni, začínal v 29 a končil v 32 letech. Bakalář byl zadarmo, ale pak nastoupil do Jičína na ekonomku (taky spadá pod ČZU) a tam platil 12 tis. za semestr. Bohužel to byly vyhozené peníze, po prvním semestru musel skončil, páč ho v práci nechtěli pouštět. :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama