VŠ při práci a školkovém dítěti

3.5.20 09:26

VŠ při práci a školkovém dítěti - máte zkušenost?

Hezký den, zajímaly by mě Vaše zkušenosti se skloubením studia na VŠ, rodiny a práce. Jak jste to zvládaly? Mám doma holčičku (4,5), která chodí do školky, jsem zaměstnaná na plný úvazek v oboru, který jsem vystudovala, ale nějak mi vzdělávání chybí, tak poslední dobou stále více pokukuji po nějakém zajímavém oboru, který by mě bavil, ale zároveň byl úplně z jiného těsta než to, co jsem vystudovala. První školu jsem studovala převážně jako bezdětná, jen poslední státnice a obhajoba byly při mateřské…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.5.20 09:32

Zažila. Dětí více a byl to mazec. 2 roky jsem 4 dny pracovala, 1 den byla ve škole a o víkendu vařila, prala, uklízela a hlavně učila se. Bylo to náročné, ale rozšířila jsem si obzory a získala nové přátele.

• Citovat
  • Nahlásit
4541
3.5.20 09:46

Zažila jsem to s dětmi ještě malými, bez školky a bez práce. Co se týče samotného učení, tak to nebyla žádná hrůza. Pro mě. bylo nejhorší hlídání. Nebavilo mě neustále se někoho doprosovat, pořád někomu volat, připadala jsem si, jako bych svým studiem někoho pořád obtěžovala. Teď mám zálusk na další studium, ale přesně toto mě odrazuje. Navíc bych už musela dálkově a to je celý pátek, celá sobota… to mi nikdo nepohlida, takže mám smůlu. Pokud tedy máš někoho, kdo ti bez problémů dceru pohlida, tak do toho. Jestli ses ve škole nebo v práci, to je snad jedno. A učení, písemně práce apod…dělala jsem každý večer třeba jen hodinu, půl hodiny.. vždy se tak všechno stihlo a já jsem měla čas i na sebe a manžela. Já se teď poohlizim spíš po nějakém kurzu, zase nepotřebuju x titulu, jen musím zjistit, jestli vůbec nějaký kurz dle mých požadavků je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17185
3.5.20 10:03

Ano, chtela jsem to stihnout, nez pujde syn do skoly. Pak uz by to byl zahul, ve skolce v pohode. I bez studijniho volna v zamestnani jsem to dala.
Jen pokud uz jednu VS vystudovanou mas, pak dalsi studium si platis skolne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26992
3.5.20 10:08

Zažila jsem při práci a postupně s dítětem, najednou to nebylo nikdy, dělala jsem státnice těhotná s 2,5 letym prckem. Každý pátek jsem byla pryč a měli jsme v rámci studia 2 týdenní kurzy. Mně naštěstí vyhověli tak, že jsem si vše odpracovala ve 4 dnech + HO. Ale neměla jsem dítě, tak jsem mohla být v práci klidně do pěti. Budeš mit hlídání? Já bych teď třeba už nemohla, protože by mi neměl kdo děti vypravit (muž vstává dřív).
Ale hodně záleží na tom, co to je za obor, některé školy mají sobotu, jestli budeš jezdit (já jezdila 200 km) nebo to máš v místě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13307
3.5.20 10:24

S jedním dítětem a práci se to samozřejmě dá. Mně se nejlépe studovalo na rodicaku bez práce, ale když se chce…
Určitě to zkus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 11:46

Zrovna se učím na státnice, mám dvě děti, jedno na sš, druhé 1. st. zš, momentálně oba teda doma. A když pominu pár mladých bezdětných koček u nás ve třídě, tak zbytek mají rodiny i zaměstnání na plný úvazek. Škola bývala v pátky a soboty, někdy tahle dvoudenka jednou do měsíce, někdy dvakrát. Mám manžela, co mě v tom podporuje, tak se to dalo, se spolužačkou jsme občas v místě školy i přespaly, takže pro mě to studium je hodně i o vybočení ze zajetých kolejí, nelituji, že jsem se na to dala.

• Citovat
  • Nahlásit
54582
3.5.20 15:21
@cecetka píše:
Ano, chtela jsem to stihnout, nez pujde syn do skoly. Pak uz by to byl zahul, ve skolce v pohode. I bez studijniho volna v zamestnani jsem to dala.
Jen pokud uz jednu VS vystudovanou mas, pak dalsi studium si platis skolne.

Jak je to s tim placenim? Pristi rok koncim magistra a chci pokracovat dalsim bakalarem.
Nekdo tvrdi, ze budu platit a nekdo tvrdi, ze platit nebudu, kdyz pojedu nove studium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13307
3.5.20 15:28

@Kelsey jaký obor chceš ještě studovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.20 15:50
@Kelsey píše:
Jak je to s tim placenim? Pristi rok koncim magistra a chci pokracovat dalsim bakalarem.
Nekdo tvrdi, ze budu platit a nekdo tvrdi, ze platit nebudu, kdyz pojedu nove studium.

Pokud nestuduješ na soukromé VŠ, kde se platí školné, tak záleží, jak dlouho jsi studovala, respektive zda jsi překročila maximální dobu studia (3 roky v bakaláři, 2 v magisterském, v obou případech plus 1 rok navíc) - pak se platí poplatek za prodloužené studium. Myslím, že se do toho započítává i studium, které nebylo úspěšně ukončené (tzn. pokud jsi již někde studovala 2 roky bakaláře a studium nedokončila, „nového“ bakaláře budeš mít bez poplatků jen první 2 roky). Pak se do toho samozřejmě nepočítá uznaná doba rodičovství, přerušení studia… Takže aktuálně se platí pouze za delší studium, nikoli za další, jak tomu bylo dřív

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22829
3.5.20 15:53

@Kelsey Já myslím, že platit budeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54582
3.5.20 16:22

@MischaNovotna
Ted mam normalni rezim 3r. bakalare (loni dokoncen), ted delam prvni rok magisterske, ktery snad pristi rok dodelam. Takze jedu klasika 3r. + 2r. a nemam zadne prodluzovani nebo nedokonceno.
At hledam, jak hledam, tak nikde neni psano, az zacnu dalsiho bakalare, ze se plati :nevim:. Nasla jsem pouze, ze delsi studium je placene, ale dalsi studium nevidim, jestli mam platit. Mi jde spis o fakt, ze to muzu rovnou dat prihlasku na celozivotko, ktere je stejne placene :nevim:.
Zatim to neresim. Jsem spis zvedava, takze jsem nepsala na tu fakultu. Ale budu jim muset napsat.
Chci pristi rok ihned navazat. Kdybych si dala pauzu, tak se znovu nerozjedu nebo nedonutim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat