VŠ, rodina a zaměstnání - jde to dohromady?

Anonymní
19.5.20 09:25

VŠ, rodina a zaměstnání - jde to dohromady?

Jsem 40+ pracující ve státní správě na dobu určitou. Mám dvě děti - první a druhý stupeň. Manžel je přes týden pryč. Jezdí domu na víkend.
Již nějaký čas přemýšlím, že bych si dodělala VŠ. Proč? Kvůli práci. Mám dojem, že bych měla větší šanci na získání místa na dobu neurčitou. U nás je práce ve státní správě stále „terno“. Mám 20 praxe v soukromém sektoru a ten úřad by se mi líbil více. Kde aktuálně pracuji, je dobrý kolektiv, plat vždy pravidelně na účtu, zvládám se sama postarat o děti a domácnost. :) Nikdo mi nepředhazuje, že jsem vydřiduch a jdu jednou za čas k lékaři.
I vedoucí mi čas od času nadhodí, že by bylo fajn si školu dodělat. Jsem na pozici, která VŠ nevyžaduje.
Sice mám představu VŠ, která by mě bavila, ale dělají se tam TSP. Přihláška už tento rok nehrozí. Už přemýšlím, že bych si zaplatila online výuku na přípravu TSP a zkusila se přihlásit až za rok. Tuto školu bych asi vystudovala snáze. Mám VOŠ vzdělání v tomto oboru. Studium by bylo o víkendu.
Další škola, o které zvažuji je blíže mému bydlišti, nedělají se tam přijímací zkoušky, neplatí se školné. Obor není úplně OK, ale domnívám se, že bych se byla schopna naučit. Kámen úrazu je, že je tam matematika. Ale co si budeme povídat, ze školy jsem již nějaký ten pátek. Z matematiky si toho moc nepamatuji a mám z ní hrůzu. :oops: Přihlásit bych se ještě mohla na podzimní semestr.
Kde vidím problém, tak je dojíždění do školy. Každou sobotu. Teď co rodina? Muž přijede v pátek večer. Já bych byla celou sobotu pryč.
O víkendech běžně udělám nejvíce práce v domácnosti - úklid, praní, žehlení, dohánění restů s dětmi. Nejsem si jista, jak bych to všechno zvládala. :think: Muž tomu moc nakloněný není.
Zároveň nevím, zda bych zvládla zkoušky z matematiky. :jazyk:
Rodině věnuji opravdu hodně času. Vlastně po práci všechen čas. Nemám koníčky a ani do společnosti nechodím. Dojdu z práce a hurá úkoly s dětmi, učení s dětmi. Starší sice úkoly dělá sám, ale je to lajdák a musím po něm „šlapat“, aby se do školy připravil. Teď samozřejmě studuje doma, ale to taky nebude na věčné časy. Rychle připravit něco k jídlu, sklidit kuchyň… No, však to asi znáte. :jazyk:
Tady to vidím, že mám nejvyšší čas taky udělat něco pro sebe. :oops: Jsem sobec, vím. :oops: Šly byste do studia? Nebo se v mém věku na to vyprdly(i)? Kterou školu byste si vybraly(i).
Prosím anonym ponechat nebo smazat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16282
19.5.20 09:36

Já bych do toho klidně šla. Také jsem studovala při zaměstnání a se mnou i ženy 50+.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7195
19.5.20 09:44

Mně bude 40 v létě a na podzim nastupuju na vošku. Děti budou v devátý a sedmý třídě, chlapa nemám. Škola bude 2-3 čtvrtky v měsíci. Já pracuju jenom na ranní, takže za každý den ve škole budu muset zůstat v práci na dvě dvanáctky. Jsem zvědavá, jak to zvládnu, už jsem přes 20 let ze školy. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9968
19.5.20 09:45

Jdi do toho!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2549
19.5.20 09:46

Nevím. Mě je taky 40+, mám taky Vošku, uvažovala jsem, že bych si udělala Bc, ale momentálně se učím na úřednickou zkoušku a vidím, jak mi to vůbec neleze do hlavy a bojím se, že nezvládnu udělat ani tu, děsný nervy. Já mám děti 4 roky a 7 let. Matematiku bych asi určitě nedala. Já pokukuju na dodělání v oboru Veřejná správa, co jsem měla na Vošce. Nebo bych úplně změnila obor a šla bych na peďárnu. Jako láká mě to, ale mozkové buňky ubývají a ty nervy, ty nervy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29972
19.5.20 09:54

V dnešní době se každý kousek vzdělání počítá a u nás na úřadech státní správy chtějí akademický titul, minimálně Bc. Nikoliv neakademicky Dis. Se zaměstnanci uzaviraji smlouvy, že si do určitého období školu dodelaji.
Problém vidím v tom, že Tvůj manžel tomu moc nakloneny není a škola je o víkendu, asi ne každý, ale ještě zkoušky a ne vše se podaří na první pokus. Budeš muset rodinu vycvičit, manžela a děti naučit pomáhat tak, aby část Tvých povinností zastali za Tebe.
S matematikou neporadím. Taky studuji, ale humanitní obor, do práce jen jednou týdně v rámci praxe, teď ne.Za to mám hodně dětí, víc než běžná rodina. Za měsíc mám státnice. Hlásím se dal, pokud bych se nedostala, určitě si vyberu něco na celoživotním vzdělávání, co ještě nemám a zajímalo by mě. I před VS jsem tam už studovala. Matematika není moje parketa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 09:57
@PapeJ píše:
Nevím. Mě je taky 40+, mám taky Vošku, uvažovala jsem, že bych si udělala Bc, ale momentálně se učím na úřednickou zkoušku a vidím, jak mi to vůbec neleze do hlavy a bojím se, že nezvládnu udělat ani tu, děsný nervy. Já mám děti 4 roky a 7 let. Matematiku bych asi určitě nedala. Já pokukuju na dodělání v oboru Veřejná správa, co jsem měla na Vošce. Nebo bych úplně změnila obor a šla bych na peďárnu. Jako láká mě to, ale mozkové buňky ubývají a ty nervy, ty nervy…

Co jsem koukala, tak na veřejnou správu jsou přijímačky nebo se platí školné. U mě taky hraje vliv vzdálenost - nechci dojíždět 300 km. Školné nechci platit v žádném případě.
Právě na té škole bez přijímacích zkoušek (je to obor finance a řízení) je matematika. Z té mám největší hrůzu. :jazyk: :oops: Zbytek bych dala. Nemusela bych mít prospěchové stipendium. :mrgreen: Úřednickou zkoušku jsem dala, ale nervy byly. Držím palce, ať to dáš. :hug:
Tenkrát jsem si říkala, že pokud zkoušku udělám, tak se do VŠ pustím. No, nepustila. Už je to pár let. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
9968
19.5.20 10:01

@PapeJ mám také VOS, sociální práce, také chci dodělat VS ve svém oboru nebo pedak. Úřednická je hnus, já ji nedělala, nebyla jsem ve služebním poměru.
Kdybys měla chuť, napiš mi SZ, mohly bychom něco vymyslet společně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 10:02

@Jana206, co studuješ za obor a na jaké škole? Já bych se té matematice nejraději vyhnula. Osobně jsem hledala všude možně a buď jsou přijímačky nebo matematika anebo šílené platby (15000-30000 za semestr se mi fakt nechce dávat). :jazyk:
Největší strach mám z matematiky a taky to, jaký by to mělo vliv na rodinu a na vztah. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
29972
19.5.20 10:04
@Anonymní píše:
Co jsem koukala, tak na veřejnou správu jsou přijímačky nebo se platí školné. U mě taky hraje vliv vzdálenost - nechci dojíždět 300 km. Školné nechci platit v žádném případě.
Právě na té škole bez přijímacích zkoušek (je to obor finance a řízení) je matematika. Z té mám největší hrůzu. :jazyk: :oops: Zbytek bych dala. Nemusela bych mít prospěchové stipendium. :mrgreen: Úřednickou zkoušku jsem dala, ale nervy byly. Držím palce, ať to dáš. :hug:
Tenkrát jsem si říkala, že pokud zkoušku udělám, tak se do VŠ pustím. No, nepustila. Už je to pár let. :oops:

Nemyslíš polytechnickou školu v Jihlavě? Tam tento obor mají, nabírají bez prijimacek, ale po prvním semestru minimálně třetina padne, po dalším polovina. I podle recenzí je to náročná škola s nesplnitelnymi podmínkami. A matematika je taky lahůdka. Blízký známý to studoval a nedokazal mu poradit ani finanční ředitel společnosti, ve které pracuje. Známý vypadl po prvním semestru. Zlatá naše UPOL, kde teď studuji já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29972
19.5.20 10:06
@Anonymní píše:
@Jana206, co studuješ za obor a na jaké škole? Já bych se té matematice nejraději vyhnula. Osobně jsem hledala všude možně a buď jsou přijímačky nebo matematika anebo šílené platby (15000-30000 za semestr se mi fakt nechce dávat). :jazyk:
Největší strach mám z matematiky a taky to, jaký by to mělo vliv na rodinu a na vztah. :think:
Úplně jiný obor. Speciální pedagogika UPOL. Je to obor s přesahem do sociální oblasti a s tímto vzděláním bych mohla být i sociální pracovnice na určitých místech. Už mi chybí jen půlka statnic. Ale praxi si plním ve školství a chci tam i v budoucnu pracovat.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29972
19.5.20 10:08

Zakladatelko, kdybys chtěla bližší info, taky klidně napiš SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 10:14

@Jana206, ano, je to Jihlava. :) Mám ji docela blízko. Olomouc na mě moc daleko. To spíš Brno. Teď jsi mě docela vyděsila. 8o :jazyk: Já beru, že matika je asi to „síto“. ;) Zase kolegyně v práci tuto školu má v prezenční formě a ta mi říkala, že dálkaře tak „nedusí“.

• Nahlásit
  • Citovat
20466
19.5.20 10:21

Do vysokoškolské matematiky bych nešla za žádnou cenu, to je fakt maso. Naopak TSP se dají naučit celkem dobře.
Já jsem státnicovala (skoro) ve 41 letech, doma 3 děti, práce na plný úvazek. Ale manžel mě plně podporoval, když jsem se učila/psala seminárky/byla ve škole, tak prostě dělal doma všechno, co bylo potřeba - vč. vaření, úklidu, prádla atd. Bez toho by to nešlo… Školu jsme měla 1× za měsíc pá+so od rána do večera.
Jsem ráda, že jsem se do toho dala, hlavně kvůli většímu uplatnění. Svou práci bych bez školy dělat nemohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16872
19.5.20 10:22
@Anonymní píše:
Jsem 40+ pracující ve státní správě na dobu určitou. Mám dvě děti - první a druhý stupeň. Manžel je přes týden pryč. Jezdí domu na víkend.
Již nějaký čas přemýšlím, že bych si dodělala VŠ. Proč? Kvůli práci. Mám dojem, že bych měla větší šanci na získání místa na dobu neurčitou. U nás je práce ve státní správě stále „terno“. Mám 20 praxe v soukromém sektoru a ten úřad by se mi líbil více. Kde aktuálně pracuji, je dobrý kolektiv, plat vždy pravidelně na účtu, zvládám se sama postarat o děti a domácnost. :) Nikdo mi nepředhazuje, že jsem vydřiduch a jdu jednou za čas k lékaři.
I vedoucí mi čas od času nadhodí, že by bylo fajn si školu dodělat. Jsem na pozici, která VŠ nevyžaduje.
Sice mám představu VŠ, která by mě bavila, ale dělají se tam TSP. Přihláška už tento rok nehrozí. Už přemýšlím, že bych si zaplatila online výuku na přípravu TSP a zkusila se přihlásit až za rok. Tuto školu bych asi vystudovala snáze. Mám VOŠ vzdělání v tomto oboru. Studium by bylo o víkendu.
Další škola, o které zvažuji je blíže mému bydlišti, nedělají se tam přijímací zkoušky, neplatí se školné. Obor není úplně OK, ale domnívám se, že bych se byla schopna naučit. Kámen úrazu je, že je tam matematika. Ale co si budeme povídat, ze školy jsem již nějaký ten pátek. Z matematiky si toho moc nepamatuji a mám z ní hrůzu. :oops: Přihlásit bych se ještě mohla na podzimní semestr.
Kde vidím problém, tak je dojíždění do školy. Každou sobotu. Teď co rodina? Muž přijede v pátek večer. Já bych byla celou sobotu pryč.
O víkendech běžně udělám nejvíce práce v domácnosti - úklid, praní, žehlení, dohánění restů s dětmi. Nejsem si jista, jak bych to všechno zvládala. :think: Muž tomu moc nakloněný není.
Zároveň nevím, zda bych zvládla zkoušky z matematiky. :jazyk:
Rodině věnuji opravdu hodně času. Vlastně po práci všechen čas. Nemám koníčky a ani do společnosti nechodím. Dojdu z práce a hurá úkoly s dětmi, učení s dětmi. Starší sice úkoly dělá sám, ale je to lajdák a musím po něm „šlapat“, aby se do školy připravil. Teď samozřejmě studuje doma, ale to taky nebude na věčné časy. Rychle připravit něco k jídlu, sklidit kuchyň… No, však to asi znáte. :jazyk:
Tady to vidím, že mám nejvyšší čas taky udělat něco pro sebe. :oops: Jsem sobec, vím. :oops: Šly byste do studia? Nebo se v mém věku na to vyprdly(i)? Kterou školu byste si vybraly(i).
Prosím anonym ponechat nebo smazat.

Jako nápad dobrý, jen mě teda zaráží ta neochota manžela :think: podle tvého popisu vše doma děláš ty (domácnost, děti) a běda, jak by jsi v sobotu nemohla a měl by tě nahradit manžel :think: bez podpory manžela to půjde samozřejmě hůř, z toho bych měla trochu strach :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama