VŠ sv. Alžběty ,Bratislava -oše - kombinovaná forma

8
27.5.18 10:24

VŠ sv. Alžběty ,Bratislava -oše - kombinovaná forma

Dobrý den, slečny, dívky, holky :) mate někdo s touhle školou, oborem a formou studia zkušenosti? Popřípadně nenastupuje nenastupuje někdo od září do Bratislavy??? Prosiiiim?? Dekujiii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
843
27.5.18 10:50

Známá to dálkově vystudovala. Říkala, že je to lehčí než střední zdravotnická v ČR. Není se čeho bát. Hodně vyjdou vstříc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
27.5.18 11:13

@Hamouzka
Vážně? Děkuji, ještě bych potřebovala někoho kdo si tím prošel :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.18 12:24

Ja to vystudovala (Bc. i Mgr.). Tvrdit, že je to lehčí než SZŠ je podle mě odvážné, ale možná je kamarádka extra nadaná studentka a pak asi ano. Netvrdím ale, že je to šílené těžký a nedá se to zvladnout.
V čem je tahle škola super, je dochazka. Můžeš, ale i nemusíš chodit na prednasky. Není to pak časově narocny. Některý zkoušky byly easy, pár jich bylo opravdu tezkych. Podle mych kamarádek, co studovaly jinde jsou vyucujici náročnější na psaní závěrečných prací a při statnicích byly požadavky stejné, jako na UK.

• Citovat
  • Nahlásit
8
27.5.18 12:30
@Anonymní píše:
Ja to vystudovala (Bc. i Mgr.). Tvrdit, že je to lehčí než SZŠ je podle mě odvážné, ale možná je kamarádka extra nadaná studentka a pak asi ano. Netvrdím ale, že je to šílené těžký a nedá se to zvladnout.
V čem je tahle škola super, je dochazka. Můžeš, ale i nemusíš chodit na prednasky. Není to pak časově narocny. Některý zkoušky byly easy, pár jich bylo opravdu tezkych. Podle mych kamarádek, co studovaly jinde jsou vyucujici náročnější na psaní závěrečných prací a při statnicích byly požadavky stejné, jako na UK.

Jasné, je mi jasné ze je to VŠ, jde mi jen o par informaci ohledně docházení, a těch přednášek, popř. Studijniho materiálu,.. absolutně nevím do čeho jdu, jak často tam musím docházet a studijní materiál shanim sama? Někdo mi říká ze tam jdeš jednou za semestr na 5 dni, někdo ze je to na 3 roky někdo na 4 roky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.18 18:29

Ja končila 2015 (a to jsem dělala jen státnice, 5. ročník jsem končila 2014. Nenapsala jsem ale diplomku kvůli těhotenskym nevolnostem a tak jsem státnice o rok posunula), takže nebudeš mít úplně top čerstvé info :) bylo to 3 roky Bc. a 2 Mgr.(ale nevím, třeba se to studium protahlo). Přednášky byly většinou max 12 dní za semestr. Vždycky nějaký počet hodin na predmet. Ale nikdy to nebylo tak, že bys jela na jeden den a pak zase třeba měsíc nic. Minimálně to byly snad 2 dny za sebou. Rozvrh byl taky nějak na začátku semestru. Když se ti něco nehodilo, dalo se jít na přednášku i s jinou skupinou. Jako nebyl s docházkou problem. Maximálně musel ten, kdo nebyl na přednášce, napsat seminárku :) studijní materiály vždycky vyučující doporučil, daly se i půjčit ve skole nebo sis mohla něco ve skole koupit. Já si některý věci půjčovala třeba u nás v nemocnici v knihovne. Tam jsem si taky dávala rešerše na závěrečné práce, to mi hodně pomohlo. Jako ta škola je šílená z pohledu organizace, ale mela jsem kamarádku na VŠ v Opave i v Českých Budějovicích a říkaly to samé. Takže si nevyberes. A taky tam byla strašně fajn asistentka a s tou byla dobrá domluva. Určitě se to při práci dá zvládnout, když si zvyknes na ty cykly učení :) ještě něco? ;)

• Citovat
  • Nahlásit
843
27.5.18 19:47

To netuším, jak je nadaná. Končila později než ty. Začala studovat po třicítce, takže dost znalostí měla a praxi taky bohatou. Docházku tam prý nějak zvlášť neřešili, chápali, že všichni pracujou a taky ta dálka. Zkoušky v pohodě. V něčem se dají použít zkušenosti a to pak údajně člověk stoupá v ceně. Rozhodně prý lehčí než střední. Protože tady člověk z praxe dost věcí zná, nezačíná od nuly. Z ročníku všichni školu dokončili, nikdo nepřerušoval, hodně lidí končilo s červeným diplomem. Hlavně ty nad 40, ty excelovaly. Když má člověk bohatou praxi, je za hvězdu a u zkoušek to dají znát. Není prý důvod se školy bát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9378
28.5.18 00:19

Na Alžbětu jsem šla po rozvodu, abych přišla na jiné myšlenky. počítala jsem s tím, že vydržím tak jeden semestr a až se dám psychicky trochu dohromady, tak skončím. nakonec jsem tam potkala bezva partu, se kterou jsme to dotáhli až na magistra :)

za mne - nepřišlo mi, že by ta škola byla kdovíjak těžká, nicméně jsem „stará sestra“, mám ještě starou zdrávku a kopec praxe. bylo by hodně smutné, kdybych při studiu narazila na nějaké zásadní problémy. předměty se dělily na ty, které se už člověk jednou učil (a mnohé i úspěšně zapomněl :oops:) - anatomie, fyziologie, pediatrie, interna, farmakologie, zobrazovací metody, mikrobiologie…, které se sice neučil, ale díky znalostem a praxi se dají odvodit - komunitní péče, geriatrie, paliativní péče, základy rehabilitace, ošetřovatelský proces… a na pro mne novinky - teorie ošetřovatelství (různé sjezdy ICN a dalších sesterských spolků, rozbory programů WHO, vzdělávání v ošetřovatelství, ošetřovatelství jako vědní obor…), legislativa v ošetřovatelství, ošetřovatelské modely… jako mně to celkově přišlo v pohodě, ale je fakt, že kolegyně - asistentky, které jsem na školu nahnala s tím, že je to v pohodě, mne proklínaly celou dobu studia :mrgreen:

jaká byla úspěšnost na bakaláři, to netuším, ale docela dost lidí se ke státnicím ani nedohrabalo, co jsem si tak porovnávala seznamy z prváku a třeťáku. Úspěšnost u státnic nevím, bylo nás tam hodně a nesledovala jsem to. Na magistrovi jsem nestátnicovala v termínu, ale až na podzim (už se projevovala únava a nebavilo mě psát diplomku, tak jsem ji odkládala a odkládala a odkládala… až bylo pozdě) a z podzimního termínu to nedala zhruba čtvrtina studentů. z jarního prý asi taky tak, ale to jsem v zájmu svého duševního zdraví tehdy nezjišťovala, tak nevím, jestli je to pravda. a docela dost lidí ke státnicím ani nešlo a odkládlo na další rok, protože neměli uzavřené všechny zkoušky.

a co se porovnání s ostatními školami týká, tak jak se na magistrovi sešli studenti z různých jiných škol (ono ne všude je možnost pokračovat nebo ne každému vyhovuje zaměření na magistrovi z jeho školy), tak to nevypadalo, že by Alžběta v porovnání s nimi nějak zaostávala. naopak, některé z nich byly překvapené, kolik zkoušek máme a co po nás všechno chtějí, protože byly zvyklé místo zkoušky napsat seminárku a nazdar. v ročníku se mnou studovali i dvě holky z Karlovky a ani ty neměly pocit, že by se v porovnání s bakalářem na Alžbětě flákaly (a to musím říct, že v porovnání s bakalářem mi magistr přišel snažší). no, na Karlovce teď studuje jedna moje kolegyně, a když mi vyprávěla, jak psali zkoušku kolektivně přes messengera a zkoušející se tvářila, že je nevidí… no :mrgreen:

co ta škola nemá, to je praxe - pokud jsi všeobecná sestra a pracuješ jako všeobecná sestra. to potom stačí dokládat potvrzení od zaměstnavatele a škola ti to započítá. ale holky - asistentky nafasovaly klasicky logbook s výkony. a nemá tedy ani cizí jazyk, takže když školu začneš jako jazykový blbeček, tak ji jako jazykový blbeček v klidu můžeš dokončit.

jinak jak už bylo napsáno - škola je jeden velký chaos. mně to vyhovovalo, protože jsem založením chaotik. studijní materiály se dají zakoupit ve škole, nebo se dá z knihovny půjčit doporučená literatura anebo celkem dost materiálů koluje mezi studenty (akorát na ty bacha, občas se v nich najdou docela perly). přednášky jsou nepravidelně a nedá se předem říct, jak budou, což souvisí i s tím chaosem. teď navíc jsem koukala, že škola rozšířila nabídku oborů, takže se obávám, že ten chaos bude ještě větší :-) určitě to nebylo jednou za semestr na pět dní. teď jsem koukla, na bakaláři to bylo v prváku 19 předmětů na rok, tedy zhruba 10 na semestr, každý předmět trval jeden a některé i dva dny. takže za semestr tam člověk jel průběžně baj oko 12× na přednášku plus zkoušky. někdy se zkouška zvládla ve stejný den, kdy už byl ve škole člověk na přednášce, jindy tam jel čistě kvůli zkoušce. některé zkoušky byly písemné, jiné ústní. k některým zkouškám chtěli navíc seminárku, ale to naštěstí nemuselo být ke každé zkoušce.

jestli je studium na tři nebo na čtyři roky, to se asi musíš nejlíp domluvit na sekretariátu. za mne bylo na tři roky, ale ona je teď na Slovensku změna, že studium trvá v denní formě tři roky, v externí čtyři. jak to funguje v praxi s kombinovaným studiuem, to fakt netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.18 07:58

@Hamouzka takže ty jsi to nestudovala…
Jak říkám, zřejmě hodně nadana kamarádka v super chytrém rocniku. Začala jsem studovat také po třicítce, takže na nedostatek praxe jsem si také nemohla stěžovat. A já z praxe předměty jako jsou třeba biochemie, biofyzika, genetika a podobně neznam. Ona i třeba intenzivní péče s dr. Bydzovskym ve 4.ročníku stala teda taky za to. Řekla bych, že moje poznatky naprosto korespondují s sagina :)

• Citovat
  • Nahlásit
1062
28.5.18 08:35

Ja tam studuji sice soc. praci ale jedina nevyhoda je opravdu chaos, na terminy zkousek se sejde 100lidi, ale pak to frci, neco je tezsi, nekdy te prekvapi a da zapocet za ucast nebo test misto zkousky. Seminarky mam pocit ani nikdo necte. Ale je to ta pulku penez nez jine skoly, nemusis tam prakticky chodit a u nas treba uspesnost co jdeme k bakalari docela vysoka a legrace tam je taky. Doporucuju prolez jejich slovensky web tam se clovek dozvi vic nez na ceskem. Ja tedy chodim do Pribrami externe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
3.7.18 20:25

Ahoj, od září nastupuji na dálkové studium na sestru. Chtěla bych poprosit, byl by někdo ochotnými třeba na mail (adelaroselova@seznam) poslat nějaký materiál ?? .. od kolika do kolika trvá vyučování jsem až z Krkonoš, ráda bych věděla jestli je nutné si shánět ubytování či je to přizpůsobené pro dojíždějící. Mám už Bc záchranáře, nevíte jak je to s uznáváním zkoušek ??? Předem moc děkuji za informace i třeba nějaký ten materiál :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama