Vše dítěti sterilizuji - mám o něj strach

Anonymní
21.9.20 07:48

vše dítěti sterilizuji - mám o něj strach

Dobrý den, chci vědět, jestli jste to některá měla stejně. Malý bude mít 10 měsíců a když se narodil, tak jsem měla určité „rituály“. Vyvařovat láhve, vodu, vše mu pořád prát atd. A to mi zůstalo do teď a vůbec z té „hygieny“ neopouštím. Malému kupuji skleničky. Z jedné strany kvůli podle mně bohatému výběru ( jehněčí atd), ale jednak také kvůli tomu, že mám strach, že by něco třeba chytil. Například ze špatně umytého hrnce atd. Prostě mu sterilizuji misky na jídlo, dudlíky a láhve a u hrnců atd to nejde. Čekala jsem, že se to časem zlepší až povyroste. Ale zatím ne. Ani do obchodu s ním nechodím protože se bojím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13933
21.9.20 07:50

A jaky je dotaz? Kromě toho že nu víc ublizujes než pomahas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
21.9.20 07:51

Asi víš, že máš problém a brzo ho bude mít i tvoje dítě. Potřebuje se potkávat s patogeny, aby si vybudovalo imunitní systém a nemá jak a kde. Zaděláváš mu na alergie a autoimunitní onemocnění. Najdi si psychologa a začni to urgentně řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4280
21.9.20 07:51

Tímto mu spíše škodíš. Já sterilizovala tak akurát láhve, dudlíky a to jednou za týden. První měsíc možná dva denně. Pak už nee. Takto nebude mít vůbec žádnou imunitu. Přehnaná hygiena, sterilizace to taky škodí. On se neplazí po podlaze? Venku na trávě v létě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
21.9.20 07:55

V tomhle věku už můžeš od věčněho sterilizování upustit, naopak malému velmi prospěje když přijde do styku se “špínou” a balteriemi. Pokud budeš takto pokračovat tak bude syn velmi často nemocný protože jeho tělo bude velmi náchylné na jakékoliv viry a bakterie… zkus pomalu zmenšovat četnost vyváření, pokud to nyní děláš každý den tak začni vyvářet třeba ob den :) chápu dudlíky a lahve, ale misky mu Nevyvářej vůbec, to je prostě nesmysl :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5376
21.9.20 07:55

A ve finále tvoje dítě bude víc nemocný, než to které nemá všechno sterilizovane.. Vždyť je mu 10 měsíců, předpokládám, že leze po zemi kdeco strčí do pusy.. Nebo sterilujes cele okolí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13690
21.9.20 07:56

Chudák dítě. Timhle mu teda děláš medvědí službu. Jak si ma vytvořit imunitu kdyz ho nenechas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24986
21.9.20 08:01

Takže nejí čerstvé ovoce, zeleninu, nedáváš ho na zem venku, na písek :nevim: jak dlouho to bude asi trvat? Do tří let ho jako skleníkovou kytku chovat nemůžeš. To nemá kontakty s jinýma dětma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9039
21.9.20 08:05
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci vědět, jestli jste to některá měla stejně. Malý bude mít 10 měsíců a když se narodil, tak jsem měla určité „rituály“. Vyvařovat láhve, vodu, vše mu pořád prát atd. A to mi zůstalo do teď a vůbec z té „hygieny“ neopouštím. Malému kupuji skleničky. Z jedné strany kvůli podle mně bohatému výběru ( jehněčí atd), ale jednak také kvůli tomu, že mám strach, že by něco třeba chytil. Například ze špatně umytého hrnce atd. Prostě mu sterilizuji misky na jídlo, dudlíky a láhve a u hrnců atd to nejde. Čekala jsem, že se to časem zlepší až povyroste. Ale zatím ne. Ani do obchodu s ním nechodím protože se bojím.

Ne. Neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
21.9.20 08:05

Prosimte holka uklidni se, myslíš, ze z te skleničky nic chytit nemůže? :lol: Kolikrat už se stalo, ze s dětskou výživou bylo něco v nepořádku :nevim: co jíš doma ty? Začni si pro sebe vařit trochu poupraveny jídla, která by mohl i on, a normalne to snezte spolu. Nebo ty bys sama jedla jen a pouze jídlo z konzerv? O tom silně pochybuji.

Navíc ten hrnec a vše v nem se logicky sterilizuje během vaření, a když to pak čerstvé a ještě teple snis, vazne se ti nemá co stát 8o :roll: ;) leda ze bys ho nemyla po předchozím vaření vůbec :lol: :lol: :P

A když leze, nebo začne lézt, budeš sterilizovat i podlahu?

Příspěvek upraven 21.09.20 v 08:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6733
21.9.20 08:06

To co děláš prostě není normální. Pravděpodobně nějaká forma úzkosti, možná poporodní psychóza. Jediné řešení je návštěva psychiatra. To je celé :nevim:

Příspěvek upraven 21.09.20 v 08:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19164
21.9.20 08:07

Ale, tak v tom klidne pokracuj, pro svuj klid. 10 mesicni dite sve okoli prozkoumava jiz vselijak, olizne ti, kde co, ono si k tem bakteriim a virum prijde jinudy, nez pres dudlik a misku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19164
21.9.20 08:08

Jinak bych mnohem vice verila doma uvarenemu jidlu, nez jidlu ve sklenicce. Kazdou chvili se neco stahuje z trhu, protoze to obsahuje neco, co nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3785
21.9.20 08:09
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci vědět, jestli jste to některá měla stejně. Malý bude mít 10 měsíců a když se narodil, tak jsem měla určité „rituály“. Vyvařovat láhve, vodu, vše mu pořád prát atd. A to mi zůstalo do teď a vůbec z té „hygieny“ neopouštím. Malému kupuji skleničky. Z jedné strany kvůli podle mně bohatému výběru ( jehněčí atd), ale jednak také kvůli tomu, že mám strach, že by něco třeba chytil. Například ze špatně umytého hrnce atd. Prostě mu sterilizuji misky na jídlo, dudlíky a láhve a u hrnců atd to nejde. Čekala jsem, že se to časem zlepší až povyroste. Ale zatím ne. Ani do obchodu s ním nechodím protože se bojím.

U mě je to už hodně let, ale já byla salámistka, dokonce mi to doporučila i dr..lahve jsem jen pořádně vymyla horkou vodu a vůbec jsem je nevyvářela, jen dudlíky a kluk byl jako cumel, ano a používala jsem kojeneckou vodu, už tenkrát byly přesnídavky na slano, ale ty jsem nepoužívala, jen ty klasické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
21.9.20 08:16

Nebo na to jdi ještě jinak, zkus tu hmotu ze sklenicek jist porad s nim místo normálního jídla, schválně jak dlouho vydrzis ;) já bych to tedy sama nemohla pozřít, ani ochutnat, dost se mi to osobně ekluje, takže jsem to nedala nikdy ani dítěti, jen klasickou ovocnou presnidavku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama