Vše je na mě - už jsem v koncích

Anonymní
23.3.21 07:59

Vše je na mě - už jsem v koncích

Hezký den,

setkal se zde někdo s tím, že vše leží na jeho bedrech a už nemůže dál? Mám partnera již velmi dlouho (přes 10 let), byli nějaké rozchody a navrácení. Nyní bydlíme sami, zajišťujeme si vlastní bydlení. Pořídila jsem si pejska (ano já, on nechtěl, protože jeho slova ‚až někdy‘), o něj se starám komplet já, nechci to po něm, když ho nechtěl. Ale… je toho na mě prostě už moc. Pracuji velmi rozdílně avšak cca kolem 9-14 hodin denně. Mám ještě druhou práci, abychom v klidu do budoucna dosáhli na pohodlou výši hypo. Doma dělám komplet vše. Přítel občas umyje nádobí a občas uvaří. Co jsme v bytě ho zkouším dokopat do úklidu. Tak tedy za půl roku 2× uklidil. V práci je toho teď na mě až moc, že sedím u PC každý den přes 12 hodin už 3 týdny v kuse. Pracuji z domu. Do toho nám vymýšlím baráček, řeším vše kolem něj (přes vyhledání pozemku, řešení koupě, řešení připojení na sítě, vymyslení odpadů, vymyslení půdorysu, vyřešení příjezdovky, prostě komplet vše). Když se ho zeptám zdali se chce kouknout tak nechce, nebo řekne že se mu to nelíbí a že to nechce takhle, ale společné řešení žádné. Dva týdny chodí kolem nevyžehléného prádla, nic. Potom týden kolem vyžehleného, taky nic. Nedokáže doma každý den lehce poklidit (rozuměj dát věci na svá místa). Přijde domu z práce, sedne k PC otevře pivo a to je vše. Komunikace a sex na bodě mrazu. Pořád si stěžuje že je hrozně unavený. Když mu řeknu že už to nedávám že potřebuju s něčím pomoci, tak nechápe s čím potřebuju pomoct. Poslední noci skoro nespím. Ve budím se ve tři s pláčem. Mrzí me že nevidí, že potřebuji pomoci, že je toho na mě moc. Nutno podotknout, že já jsem ten kdo nosí domů 2× větší peníze. Peníze absolutně neřeším, avšak jeho dřívější argumety když jsem byla na VŠ, že nemůže doma pomáhat byly ty, že on domů nosí ty peníze, že je unaven a po šichtě si chce odpočinout. V hlavě mám úplně všechno od připomenutí placení nájmu, po připomenutí narozenin jeho rodiny. Zachvíli mi pukne.

Donutili jste prosím nějak partnera starat se o domácnost rovnocenně? Jde s chlapem pracovat tak aby si uvědomil, že musí vzít zodpovědnost i do svých rukou? Od srpna se snažíme o mimčo, když už se teda ten měsíce něco vůbec povede. Vím, že ale otěhotnět ani nemůžu. Jsem komplet v mužské energii, samý stres.

Přítel je moc hodný, vím, že ho mrzí, že on není ten, který zajišťuje rodinu. Nechává vše na mě hlavně z toho důvodu, že ví, že tomu rozumím. Avšak já prd rozumím třeba elektrice, vše si musím dlouhosáhle nastudovat abych věděla vůbec co dělat.

Jsem vážně na pokraji sil a přemýšlím, že ze vztahu kvůli tomu odejdu. Vím že povinnosti v práci a doma mít budu stejně, ale odpadne mi dohadování se, půl prádla a úklidu, vaření a řešení kravin. Přijde mi, že když jsem byla sama, byla jsem nějak štastnějsí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
414
23.3.21 08:08

Nemusím přítele k ničemu nutit, bydlíme ve společné domácnosti oba, takže oba ji obstaráváme. Když nemůžu já, tak vše dělá on a naopak, jsme partneři, vy ne. Spíš než přemýšlet, jak donutit toho vašeho, bych přemýšlela, jak ho vypakovat z bytu, vždyť je k ničemu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
23.3.21 08:11

Tohle je bohužel třeba nastavit na začátku a ne po 10 letech. Podle mě ses sama pasovala do role tahouna a pro něj je pohodlné se jen vézt. Změnit to půjde už jen těžko a určitě bych nedoufala, že on najednou sám od sebe začne vidět, co je třeba udělat (viz jak chodí kolem toho prádla). A co teprve s dítětem. No držím ti palce, aby mohla nastat nějaká změna, musíte oba hodně chtít. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5597
23.3.21 08:12

Přítel je moc hodný??? To jako vážně??? Manžel považuje za automatické, ze se společně staráme o společnou domácnost. Hlavně si s ním nepořizuj dítě nebo budeš muset prodat psa… Živit chlapa a ještě všechno dělat - nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29005
23.3.21 08:13

Dobré je, pokud potřebuješ pomoct s něčím konkrétním, tak požadovat přímo tu věci. Když řekneš „pomáhej mi doma“ tak to neklapne. Lepší domluvit si přímo ty věci, které bude dělat třeba jen on, to by mu mohlo pomoct v tom, a by se lépe zapojil. Ale nečekej, že to půjde hned, doted nic dělat nemusel…bude to asi běh na delší trať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9003
23.3.21 08:16

To premyslis velmi správně. To fakt není chlap pro život. Hlavně si s ním to dítě teď nedělej. Projdi si tady pár diskuzi, kde mají ženský s něčím podobným dítě, jak přes kopírak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1507

Tvl vždyť Ty žádného partnera nemáš, jsi na vše úplně sama - vyděláváš, o vše se staráš, sex nemáte, on se jenom veze a ještě s ním chceš mimino? Ty jsi fakt blázen, tohle se rozhodně nezmění, však proč by se snažil, když se postaráš. Po 10 letech jste navíc totálně přechození a on nemá o žádné posuny zájem. Začni se chránit a zdrhej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6739

Po precteni prispevku v podstate uplne souhlasim s tvym poslednim odstavcem.
Kdyz jsi dosla k tomu, ze lepe a vic v pohode ti bude bez nej, tak je to spravny zaver a udelal bych to.

Prestavovat dum s lenochem, jedno jestli chlapskym/zenskym je totalni hruza a nikdy bych se do toho nepoustel. Ty by ses tam strhla, k cemuz mas se 2 pracema slusne naslapnuto uz ted. A dite u vas je uplna blbost. Kdyby vam to vyslo, tak mezi vama by to bylo jeste 100× horsi.

Nebude to snadne, ale podle toho cos napsala, to bude asi nejlepsi volba. Drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
23.3.21 08:21

No problém je ten, že si zvykl na nonstop full servis ve všem. Poklidíš, navaříš, vypereš, vyžehlíš, schováš, doplníš ledničku, vyřešíš barák, vyřešíš prachy… Proč by se snažil, když to všechno vyřešíš ty? Když je zvyklý, že přijde domů, otevře pivo a zapne tv, tak je jasné, že ho budeš jenom těžko přeučovat.
Tady absolutně nepomůže čekat, že ho něco napadne. Prostě mu řekni - stejně jako nám - jak to leží a běží a že jsi vyčerpaná a potřebuješ aby doma makal. Nečekej až ho něco napadne ale dej mu jasné úkoly: vynes koš, schovej si prádlo, pomyj nádobí. A dělej to pořád, dokud se nezačne sám od sebe zapojovat - což může nějaký ten měsíc, nebo i rok klidně trvat.
No a když tě pošle do háje, tak mu řekni že je to buď jeho pomáhání a nebo tvůj odchod. Když nepochopí ani to, tak odchod.
Hlavně si proboha nepořizuj dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
23.3.21 08:23

Ahoj, úplně chápu tvoje starosti. Před pár lety jsem měla téměř stejný vztah, s tím, že peníze jsem prakticky vydělávala jenom já a hradila veškeré náklady na společně soužití. Jediný rozdíl byl, že jsem měla už svůj byt. Výjimkou nebylo, že jsem malovala po večerech byt a partner si odešel za kamarády na pivo apod. Vztah se začal úplně rozpadat v okamžiku, když mi začaly psát cizí holky, že mi je s nimi můj partner nevěrný. Bylo to šílený období. Já jsem si připadala, jak úplný pitomec, chodila jsem do práce, vše hradila (tenkrát mi to vůbec nevadilo), vymýšlela dovolenou, kterou jsem taktéž celou platila, starala se o celou domácnost včetně chlapských úkolů a nakonec ještě zjistila, že když byl chlap sám doma, tak se nudil a našel si zábavu u jiných holek. Hrozný ponížení. Teď jsem ráda, že je to pryč a zpětně nechápu, proč jsem to všechno dělala. Být tebou, tak si opravdu promyslím, jestli ti ten vztah něco dává a nebo primárně bere. Z mého pohledu je to spíš ta druhá situace. Hlavně to zváž dřív, než počnete mimi, pak na tu situaci budeš mít zkreslený pohled s ohledem na těhotenství. Držím palce, ať se rozhodneš správně. :hug:

Příspěvek upraven 23.03.21 v 08:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1507
23.3.21 08:23

A nemyslím si, že to pro Tebe nebude snadné. Naopak, odpadne Ti starost o dalšího člověka a sama o sebe se evidentně postarat umíš. Jak se rozhodneš, zjistíš, že samotný bez týhle koule na noze je Ti 100× líp…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6001
23.3.21 08:26

Souhlasím s příspěvky výše. Měli jste si to nastavit hned. Partnerská krize, manželská krize nebo přechozený vztah = vaše situace (vždy záleží, v jakém jste vztahu).
Nejlepší by bylo si sednout a promluvit si. Buď se začne snažit i partner nebo vztah půjde do kytek. Řešením rozhodně není pořídit si mimino. To vztah nezachrání. Jen prodlouží nevyhnutelné. Ty se pak budeš starat ještě o miminko/dítě. Což je mnohem náročnější než pejsek.
Vztah je o má dáti/dal. Sedět čísla musí na obou stranách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21171

Žijete sami dva (o dětech se nezmiňuješ) a vyvádíš, jak kdybys měla na hrbu statek se stádem krav. Co musíš prosím tě pořád tak strašně moc uklízet a žehlit? Proč vaříš? Navíc když už nevíš coby, přiděláš si práci i starosti, na co jsi do tohohle potřebovala psa? Chceš rovnocennou domácnost a přes jeho nesouhlas privedes čokla? Chtěla jsi být za úderníci roku, tak to máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471

Promiň, ale přijde mi, že máte spíš vztah matka-dítě než partnerka-partner. Pokud to oběma vyhovuje, tak OK, ale tobě to vadí, tak má to cenu se takhle trápit? To, že ty se převážně staráš o psa, když sis ho sama přála, je asi v pořádku, zbytek ne.
Ale děláš si to teda dost sama - proč mu žehlíš, proč mu připomínáš narozeniny jeho rodiny? Nový barák nevymýšlej a nezajišťuj, hoď na to bobek, vem psa a choď si na dlouhé procházky čistit hlavu, už bude hezky, přijdeš na jiné myšlenky a rozhodneš se, co dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Julča001 píše:
Tohle je bohužel třeba nastavit na začátku a ne po 10 letech. Podle mě ses sama pasovala do role tahouna a pro něj je pohodlné se jen vézt. Změnit to půjde už jen těžko a určitě bych nedoufala, že on najednou sám od sebe začne vidět, co je třeba udělat (viz jak chodí kolem toho prádla). A co teprve s dítětem. No držím ti palce, aby mohla nastat nějaká změna, musíte oba hodně chtít. :kytka:

Tohle je asi uplně přesné. Nastavila jsem se sama zřejmě do té role tahouna, protože jsem neviděla zřejmě nějaké vedení. Na jednu stranu mi vyhovuje že do všeho vidím a nejsem „odstrkovaná“ žena, která nemá nárok si například rozhodnout, jak velkou by chtěla terasu (i takový pár znám :/). Na druhé straně mi vadí, že on se nepřidal a jen se veze. Vím, že jsem hloupá, že jsem si to takhle nastavila na svoje záda vlastně sama. Ale nevím jak z toho ven. Rozchodem na rok už jsme si prošli a shodli jsme se, že jsme si pak navzájem velmi chyběli. Máme spoustu spoječných zájmů. Známých. Pořád nějak doufám, že si to uvědomí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat