Vše jí, jen ne oběd

168
21.2.16 12:48

vše jí jen ne oběd

Ahoj maminky, prosím o radu. Mám 10M syna a z nějakého důvodu neche oběd. Má hlad to vím, řve jako tur, ale tak čtaři případy z pěti oběd nechce a uklidní se až dostane mléko (UM) a jednou z pěti mi oběd sní. Někdy se stane že nemá hlad tak to je v pohodě to ho nechám a dostane až svačinu ale ve většině případů má hlad a nechce to. Je zajímavé že vše ostatní jí normálně rohlík, kouše jablko, svačiny večeře. Přijde mi že se nechce vzdát té lahvičky toho mléka. Doktorka mi řekla že ho mám nechat hlady, že jen vymějšlí, ale to já nemůžu on tak pláče. Můj názor je že má nějaký problém a za nějaký čas ho to přejde a bude zas jíst normálně protože před tímto problémem jedl uplně normálně všechny příkrmy. Co myslíte Vy? Má někdo zkušenost? Děkuji moc moc mi pomůžete zkušeností i radou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4657
21.2.16 12:56

Já bych to nelámala přes koleno, ještě je malý. Oběd bych nabízela, kdyby nechtěl, dala bych mléko a nestresovala bych sebe ani jeho :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
21.2.16 12:57

A je to tím že chce v poledne mlíko nebo tím, že nechce prostě oběd jakože masozeneninový příkrm? Ale u nás taky jeden stávkoval, ale já byla ráda že něco jí, jak jedl na oběd banány… no a pak to přešlo, začal jíst jeden druh skleniček, a pak se rozjedl zas na vše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
21.2.16 12:58

A vaříš doma sama, nebo dáváš kupovaný?? Malá mi jeden čas odmítala doma vařený a byla ochotná sníst pouze to ze skleničky, kamarádka to měla taky tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
21.2.16 12:59

Zkus dát rohlík na oběd a udělat teplý příkrm na večeři, pokud je to o tom, že nechce oběd už jen z principu. A taky záleží, co má na obědy, třeba mu prostě nejedou (asi předpokládám klasická masozelenina), náš je třeba od mala polívkový a to co normálně nesní, v polívce zdlábne hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4940
21.2.16 13:01

@beerunda Co já bych za to dala, kdyby moje dcera nejedla jenom oběd :D Oběd mu nabízej, když odmítne dej mlíko, je to prcek, časem to přejde ;-) Doktorka je trochu mimo ne…?S radou o vyhladovění :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
21.2.16 13:34

Maminky děkuju za rady. Zkoušela jsem i skelničky i vařit sama obojí je na stejno. Jediné co jěště sní je kuřecí nebo hovězí vývar toho si dá cca 50g. Co máí rád tak je jogurt to mi spapá a pak rohlík. Tak nevím jestli je lepší dát mléko a nebo jogurt s rohlíkem. Každopádně jste mě velice uklidnili a podpořili v mé teorii že vyhladovět je blbost a hlvně že to PŘEJDE. Děkuju děkuju :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
21.2.16 13:38

Tak pokud nechceš dát jako oběd mlíko, dej ten jogurt a teplé bude mít později pokud to sní. Hele je to fakt jako na houpačce, a teda nevím, ale doktorka co řekne o 10M dítěti že ho máš nechat vyhladovět :roll: :roll:. Jako to teď občas dělám u dvoleťačky když vím, že si pouze vymýšlí a nechce papkat něco co normálně jí, tak jí vysvětlím že to je její volba a pokud to teď nesní bude mít až další jídlo, ale u takhle malého to bych fakt nedělala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48797
21.2.16 13:38

Pokud ji polévky nabídla bych trochu polévky a klidně dopit mlékem a víc bych to neresila. Zkus nabídnout svoje jídlo trochu, ať ochutna třeba se chytne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
21.2.16 13:49

@Kelsey Ano přesně takto jsem se rozhodla že to udělám dám polívku ať sní co sní a pak mléko. Případně nabídnu kousek od sebe. HOlky moc děkuju za podporu já jsem se toho vyhladovění úplně vyděsila. Děkuju děkuju děkuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
21.2.16 14:11

@beerunda dej mu masozel v jiný čas a na oběd klidně třeba to jablko.. proč to hrotit? Uvidíš, zda mu vadí ten masozel, či je to prostě jen ten čas :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.16 14:22

Kdyby to bylo treba dvoulete dite, tak bych taky rekla nechej ho o hladu, ale desetimesicni dite? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama