Vše v pořádku ale krvácím

149
29.9.21 12:24

Vše v pořádku ale krvácím

Ahoj holky,

dne jsem podle oplodňovacího dne (který přesně vím, kdy byl) 5+5tt.
V neděli jsem byla na UZ, plodové vejce 6,5mm, dnes na UZ mělo již 12mm s tím, že plod tam vidět je a má cca 2mm. Srdeční činnost ještě ne.
HCG mi stoupá (nejrpve 1200, o dva dny později 4000).

Zdálo by se vše krásné, ale už více jak týden špiním a do toho i krvácím. Někdy méně ale někdo hodně. I kusy sražené krve. Ale žádný hematom na UZ není. Bolesti mám takové hodně mírné, nic velkého. Spíš mě bolí trochu v kříži.
Doktorka mi řekla, že je to prostě 50/50, že to může skončit potratem ale taky nemusí.. navíc jsem již rok po jednom SP, který skončil v 5tt, ale jsem v rukou imunologů

Stalo se to někomu z vás? a jak to dopadlo?
Děkuji

Příspěvek upraven 29.09.21 v 12:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11430
29.9.21 12:32

Je to 50 na 50. Oplodnovaci sex nemusí odpovídat době kdy bylo vajíčko oplodneno, to může být klidně o pár dní později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
29.9.21 12:34

@JancaS84 jsem po IVF, takže vím přesně, kdy bylo vajíčko oplodněno, bylo to před 21 dny 😊 nicméně stále moc neodpovídate na to, co jsem se ptala 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.21 12:41

Byla jsem taky po IVF, často jsem špinila, kolem 6tt se spustilo i silné krvácení s kusy krve, obrečela jsem to, páč jsem myslela, že je konec. No na další kontrole vše v pořádku, příčina krvácení se nezjistila, ale doktor mi taky říkal, že je to 50 na 50. Mé těhotenství došlo do 14tt, ale to že jsme o miminko přišli vůbec nesouviselo s tím, že jsem na začátku krvácela. Ze začátku to může být tím, že je vše hodně prokrvené. Byla jsem v 10tt na cytologii a doktor mě upozorňoval, že budu krvácet, kvůli citlivosti čípku, také se tak stalo. Každopádně moc držím pěsti, aby se miminko udrželo a vše se zvládlo :hug: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
149
29.9.21 12:43
@Anonymní píše:
Byla jsem taky po IVF, často jsem špinila, kolem 6tt se spustilo i silné krvácení s kusy krve, obrečela jsem to, páč jsem myslela, že je konec. No na další kontrole vše v pořádku, příčina krvácení se nezjistila, ale doktor mi taky říkal, že je to 50 na 50. Mé těhotenství došlo do 14tt, ale to že jsme o miminko přišli vůbec nesouviselo s tím, že jsem na začátku krvácela. Ze začátku to může být tím, že je vše hodně prokrvené. Byla jsem v 10tt na cytologii a doktor mě upozorňoval, že budu krvácet, kvůli citlivosti čípku, také se tak stalo. Každopádně moc držím pěsti, aby se miminko udrželo a vše se zvládlo :hug: :hug:

To mě moc mrzí, ze Vám to nedopadlo, je strašne tak dlouho doufat a pak o to miminko přijít :( A mohu se zeptat, jaká byla příčina, pokud to chcete říct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1989
29.9.21 12:49
@Bejbeeno28 píše:
@JancaS84 jsem po IVF, takže vím přesně, kdy bylo vajíčko oplodněno, bylo to před 21 dny 😊 nicméně stále moc neodpovídate na to, co jsem se ptala 😊

Vlastně odpovídá. Ono ti z toho stejně nevyjde nic jiného než těch 50 na 50. Někdo napíše, že to dopadlo dobře, někdo špatně. :nevim: já špiním od cca 6. týdne. Občas víc, občas míň, občas vůbec. Je to na palici, rozumím ti. Teď začínám 15. týden. Včera jsem byla s malou na hřišti, popobehla na autobus a v noci to zase začalo. Beru Ascorutin, utrogestan a musím být fakt v klidu, aby byl klid. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
29.9.21 12:51

@Kamkam já vím, je to hrozny. Představa, ze to trvá 40 týdnu je silena, když to není úplně v pořádku. Vím, ze mi nikdo nic nezaruči v žádném tehotenstvi. Tak děkuji moc za zprávu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3553
29.9.21 12:54

Stalo krvacela jsem takto hodně do 13 týdne. Dopadlo to dobre

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
29.9.21 12:54

Ahoj, nemám zkušenost s IVF, ale s krvácením na začátku těhotenství ano. Od 5 tt jsem špinila což trvalo asi týden a přešlo to v krvácení, byla jsem přesvědčena že je konec. Návštěva u lékaře všechno v pořádku napsal mi utrogestan a ascorutin. Krvácela jsem dalších skoro 14 dní a pak to jednoho dne proste přešlo. Nikdo mi nedokázal říci čím to bylo 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
29.9.21 12:58

@Aani ahoj 😊 také mám ascorutin a progesteron, tak snad také dopadnu dobře. Děkuji za krásnou zprávu, která mi na chvíli zvedne náladu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
29.9.21 13:07

Taky jsem zažila. Poprvé někdy v 10tt - potok krve, ale dítě v pořádku. Teď je mu 2 a čtvrt roku. A po druhé to bylo hned na začátku, kdy jsem ani nevěděla, že jsem těhotná a čekala obyčejný menses. Přišel, byla celkem silný s kusy sražené krve atd atd atd.
No ale pak mi bylo hrozně blbě apod a na gyndě mi řekli že jsem v 9tt. Všechno bylo v naprostém pořádku, malé je teď 3,5 měsíce.
Občas to tak je. Gyndař mi řekl, že některé ženy na začátku krvácí a můžou mít „menses“ i několikrát a nic to neznamená. Švagrová to měla podobně. Na začátku pořád krvácela a přesto bylo všechno v pořádku.
Ony jsou ty začátky prostě všelijaké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
29.9.21 13:08

@LilyJane děkuji. Tyhle zprávy mě nabijí energii a dodávají mi sílu, ze ještě nemam ztrácet naději :smiling_face_with3_hearts:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1989
29.9.21 13:46

@Bejbeeno28 ani mi nemluv, do konce těhotenství mě asi klepne, jestli to neprestane. Většinou to beru jako normální věc, že se vlastně nic neděje a už jsem si zvykla. Závěr mého Dr byl, že je to „odněkud“ z dělohy a mám dodržovat klidový rezim + ty léky. Na utz Dr sice viděl nízko placentu (u branky) a neprilnutý vak blan, ale příště (za tři dny) už o tom ani nemluvil. Z toho to podle něj nebylo. :nevim: Na ty blány jsem se zeptala, to mě docela vyděsilo, placentu nízko znam z prvního těhotenství, ta mi při prvním nic nedelala. Na to mi řekl, že to tam je ještě trochu vidět, ukázal mi to, ale že prý to teprve prirusta. Za 4 dny screening, tam si Dr ničeho nevsimla. Chvílemi jsem na prášky. Desim se toho, že by se to v takovém týdnu nebo ještě později, rozjelo v neco horšího.
Jsem hodně googlila diskuze a zkušenosti. A člověk fakt neví. Někdo po malým špinění potratil, někdo občas krvácí, jak když pustí kohoutek a vše ok. Z toho člověk moudrý fakt není. Nemas třeba horší srážlivost krve? Klid nějaký dodržuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
29.9.21 13:51

@Kamkam já si picham clexane 1× denně, původně byl na podporu uhnizneni embrya, ale dost možná ho teď vysadej. V pátek jedu na kontrolu do CARu. Taky jsem byla už 3× na injekci igamplia, což je něco jako protilátky kvůli tomu, ze podle imunologie mám agresivní krvinky a ty jdou po embryu. Tak je možný, ze se tam teď spolu perou, nevím :(
Jsem na neschopence a už přes týden lezim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1989
29.9.21 14:00

@Bejbeeno28 tak snad to na té imunologii nasadili správně, aby ty krvinky „vypli“. I když zase by to třeba mohlo mít pak jednodušší řešení. Že by to třeba zvedli a byl by klid. :nevim: každopádně držím palce, ať to dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat