Všechno, co jste chtěly vědět o kolech, ale bály jste se zeptat

5
3.5.20 13:46

Všechno, co jste chtěly vědět o kolech, ale bály jste se zeptat

Rád a fundovaně poradím se vším okolo kol. S výjimkou několika prvních let jsem celoživotní cyklista.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14504
3.5.20 23:41

Co vsechno patri do bezne udrzby? Jak se o kolo starat behem sezony? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
4.5.20 06:42
@Lenka_Hal píše:
Co vsechno patri do bezne udrzby? Jak se o kolo starat behem sezony? :D

Běžná provozní údržba spočívá v čištění a mazání řetězu, jeho ověřování měrkou pro případnou včasnou výměnu. Kontrola brzdových destiček či špalíků. Dále čištění a mazání kluzáků vidlice a tlumiče. Občasná kontrola dotažení šroubů čepů tlumiče, pokud se jedná o „celopéro“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14504
4.5.20 15:25

Takze kdyz mam klasickou silnicku, tyka se mne tedy jen ten retez a brzdy. :think: A cim ten retez mazat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
4.5.20 17:07
@Lenka_Hal píše:
Takze kdyz mam klasickou silnicku, tyka se mne tedy jen ten retez a brzdy. :think: A cim ten retez mazat?
Řetěz prakticky čímkoli, vyjma silikonového oleje. Tím se časem řetěz doslova „zapeče“
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
5.5.20 13:13

Asi to sem úplně nepatří, ale zeptám se :-)
Koupili jsme nové pláště na kola od kočárku a po 2 měsících ježdění (jezdím málo, jen cca hodinu denně) jsou ty pláště prodřené.
Je tohle normální? Navíc se ta velikost dost špatně shání, takže vybrat jiné nevím, jestli půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
5.5.20 13:35
@onuce píše: Řetěz prakticky čímkoli, vyjma silikonového oleje. Tím se časem řetěz doslova „zapeče“

no nevim, namazala jsem řetěz řepkovým olejem do kuchyně a teď mám všude vzadu vč ráfku tuhou černou krustu, jak to odstříkalo a zatuhlo s prachem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14504
5.5.20 13:58
@Pudloslava píše:
no nevim, namazala jsem řetěz řepkovým olejem do kuchyně a teď mám všude vzadu vč ráfku tuhou černou krustu, jak to odstříkalo a zatuhlo s prachem.

Tak ja to chapu jako jakykoliv technicky olej. Repkovy by me teda ani nenapadl, vzdyt rychle oxiduje a tuhne, udela se z nej hned lepidlo…takrka neodstranitelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18435
5.5.20 14:07

@onuce me by zajimala, ale s tim mne bohuzel asi neporadis, skutečná vaha detskych kol, ktera se od katalogovych lisi klidne az o jedno kilo. Kupovali jsme zatim 14" a 16", kde jsme investovali do ultralehkeho kola, ale budu vybirat 20", kde cenove rozdily jsou značné, ale katalogove vahy jsou podobne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14504
5.5.20 14:26

@Cuddy Tak to budou delat ty komponenty, ten vykyv vahy, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1114
5.5.20 15:04

@Cuddy Většinou je to váha bez pedálů. O víkendu jsme kupovali 20 kolo a můžu porovnat jen Superior FLY (8 kg) a Apache Beetle (10 kg). Rozdíl ve váze 2 kila odpovídal. Sup FLY je opravdu superlehké kolo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11299
5.5.20 15:24

@demian Meli jsme sup 24 a bylo paradni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18435
5.5.20 16:51

@demian a fakt jste ho dali na vahu a ma 8,0 kg? Neptam se, co uvadi vyrobce, ptam se, kolik ma to dane kolo. O tom totiz uvazujeme, ted mame Rascaly, ale ve 20" jsou o 5tis drazsi. U Rascala znam skutecnou vahu, proto me zajima ta skutecna i u jinych kol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18435
5.5.20 16:53

@Lenka_Hal tak vyrobce snad vi, s jakymi komponenty to prodava, tak proc by se mela vaha lisit? Neptam se porovnani ruznych modelu, ale katalogove a skutecne vahy jednoho modelu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
843
5.5.20 16:56

Tak prodejce skutecne nevi, co prodava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu