Všechno dělám jinak než jsem chtěla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janule87
Kecalka 127 příspěvků 20.12.18 21:58
Všechno dělám jinak než jsem chtela

Mám 6 dní po porodu a padla na mě krize… V těhotenství jsem měla jasnou představu co jak bude. Chtěla jsem zkusit používat látkové plenky místo jednorázových, kojit když to půjde, nepoužívat dudlík…
Miminko mi v porodnici nepřibíralo, měla jsem nejdřív málo mléka a když už by to i stačilo tak maličká tu „povinnou“ dávku prostě nebyla schopna vypít a spala u toho. takze program byl chvíli kojit a když usne tak dokrmit stříkačkou odstrikanym mlekem a odstrikat na další krmení. jeden krmící proces mi tak zabral i hodinu a půl protože i tou stříkačkou jsem jí to musela dávat na dvakrát aby neblinkala.
Hned první noc doma jsem sáhla po flašce a dala jí odstrikane mléko z flašky protože jsem to prostě nedávala a navíc mi to přišlo výhodný v tom že může krmit taťka a já mezitím třeba odtrikavat na priste, že může maličkou někdo chvíli pohlídat a klidně i nakrmit. prislo mi hlavní že dostane moje mlíko…
Dnes vypila mlíčko a zase křičela, z lahve by sála pořád ale už blinkala…tak jsem sáhla po dudliku :-( teď jsem ze sebe nešťastná. Vím že ten tělesný kontakt při kojení je důležitý, že i mlíčko mění sve složení podle potřeb miminka a že při pláči se kojením miminko uklidňuje… A mám pocit že jsem to všechno tak rychle vzdala :-( nejradši bych si nafackovala… Vím že se mnou teď mlátí hormony, ale je mi to teď tak líto…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kamcaKr
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 20.12.18 22:06

To se neda nic delat..bud ted upozadis svuj spanek,seberes zbytek sil a budes prikladat, odstrikavat a davat strikackou (zvladne i muz) a nebo to vzdas a skoncite na UM. Taky se svet nezbori. Ja vydrzela 21dni tenhle kolotoc, k tomu jizva po cisari. Vyplatilo se. Po 3tydnech si uz mala vysala,co potrebovala z prsa,kojila jsem teda hodinu,aby to zvladla a budila vsim moznym (vlazna voda na oblicej top). Je ji 15m a stale kojime..Je to jen na tobe :palec:

axelina
Ukecaná baba ;) 2465 příspěvků 20.12.18 22:07

tak to proste je…mám 2 deti už vetsi a z mých predsevzetí nezbylo nic… :-) človek když si to planuje tak nepočítá s tím že dítě je člověk a má nazory, nejake chování,pocity..a ne vždy je dítě naše krevni skupina…tešíš se jak budes s ditetem sportovata a narodi se ti nemehlo..chceš učit dítě na nočník…ale do 3 let to nejde…chceš začít s angličtinou ve školce..nakonec budeš ráda když bude mluvit česky..proste človek mini dítě mění :mrgreen: .

Prtulak
Kecalka 409 příspěvků 20.12.18 22:07

@Janule87 jeeee, běžný jev ženský, která má načteno a pak se z toho hroutí. Kašli na to. Trochu intuice do mateřství. Snaž se uklidnit a neřešit, že jsi v něčem selhala. To je taková blbost. Dítě potřebuje mámu v pohodě a jestli to holt bude s flaškou nebo dudlikem tak co…? Nic. :srdce: drž se a odpočívej. :srdce:

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 20.12.18 22:08

@Janule87 obe moje deti mely dudlik uz v porodnici, druhy sel domu z porodnice s dokrmem. Odstrikavanim jsem se nestresovala, dala jsem parkrat UM z lahve. Prvniho syna jsem horko tezko odstavovala v 15 mesicich, protoze me pri kojeni desne stipal. Druheho kojim doted, je mu 10 mesicu. Nektere dny je prakticky skoro plne kojeny. UM z lahve uz nechce, nepouzivam vubec.

Ty nesmysly, ze se dite nesmi krmit z lahve nebudu komentovat, oba sem tam lahev jako mrnousci dostali a u obou jsem skoncila na plnem kojeni, dlouhodobem.

Neblazni, dulezita je spokojena mama a ne plneni nejakych „norem“.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 7 inzerátů 20.12.18 22:09

@axelina krasne napsane a pravdive :kytka:

Janli
Kelišová 6848 příspěvků 20.12.18 22:09

Nejhorší jsou mámy, co se snaží svoje představy napasovat na dítě, jehož potřeby jsou úplně jiný :D Hoď se do klidu, svoje představy a předsevzetí hoď do koše :kytka:. Důležitá je jen jedna věc a to spokojený dítě. Netrap se tím, co jsi nezvládla, buď hrdá na to, co už jsi dokázala. Dudlík je super věc! Není potřeba ho zatracovat. Některý děti mají velkou potřebu pořád sát a dudlík je spása, jinak je budeš mít nonstop u prsu. Dítě můžeš mít klidně naučený na lahev i kojení zároveň. Já to tak měla a bylo to super! Pokud je tvoje dcerka sací dítě, a vypadá to, že ano, nebudeš mít s kombinací lahev, prso problém. Naše představy jsou jedna věc, potřeby dětí jsou věc úplně jiná. Netrap se, nech věci plynout a jdi cestou nejmenšího odporu. Budete spokojený obě dvě :hug:.

Příspěvek upraven 20.12.18 v 22:10

Teresa.p
Kecalka 347 příspěvků 20.12.18 22:10

doporucuju-zavolej si domu dobrou laktacni poradkyni. jeste se muzes rozkojit. syn nikdy nevypil pozadovanou davku. pribiral normalne, kojila jsem na pozadani, dudlik mel a nedelal nam problem. ublinkaval taky.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 20.12.18 22:11
@kamcaKr píše:
To se neda nic delat..bud ted upozadis svuj spanek,seberes zbytek sil a budes prikladat, odstrikavat a davat strikackou (zvladne i muz) a nebo to vzdas a skoncite na UM. Taky se svet nezbori. Ja vydrzela 21dni tenhle kolotoc, k tomu jizva po cisari. Vyplatilo se. Po 3tydnech si uz mala vysala,co potrebovala z prsa,kojila jsem teda hodinu,aby to zvladla a budila vsim moznym (vlazna voda na oblicej top). Je ji 15m a stale kojime..Je to jen na tobe :palec:

Tak u kojení můžeš i spát a mít dítě vedle sebe v posteli u prsu. Když bude chtít chytí se.

terien
Echt Kelišová 8999 příspěvků 20.12.18 22:12

Prosím tě neblázni. Vykašli se na všechny ty blbý kecy a poučky a buď ráda, že máš spokojený miminko. Já nevím co je to dneska za módu furt ty děti trápit u prazdnyho prsa a bez dudliku a s mokrým zadkem v látkových plenách. Jestli nechce pít z prsa tak bych koupila UM a po prd.eli, ono se z toho neotrávi. Dudlík měly děti odjaktěživa a nikdy z toho nikdo žádný drama nedělal a na latkovky bych se z vysoka vyflákla, jdu cestou nejmenšího odporu. Udělej si to pohodlný, ať jsi spokojená ty i prcek ;)

Lucy75
Kecalka 419 příspěvků 2 inzeráty 20.12.18 22:12

no a co.. nic si nevyčítej.. nikdo nejsme podle šablony a tabulky ani podle svých dávných přesvědčení z doby, kdy jsme o tom věděly PRD 8) :roll: :mrgreen: užívej si mimi a nestresuj se - a už vůbec ne teda svýma dávnýma představama o tom, jak to bude 8)

alilauter
Kecalka 308 příspěvků 20.12.18 22:22

Ahoj,
Nejlepší máma , kterou znám ( a já jsem oproti ní úplně marná) taky krmila z flašky, dávala dudlik, normální pliny a tak. Tohle z tebe nedělá špatnou mámu, zkus to nechat víc plynout. Já sama kojení vzdala a jen jsem 4× za den odstrikala, takže měl malej mateřský a když chtěl, dostal i UM. Dudlik nechtěl, co bych zato dala - ostatní maminy, když mrně plakalo vrazily dudlik a já musela vymýšlet jiný věci. Co mě mateřská naučila je, že nic není, jak.si neplánujes. Drž se.

Hobitka
Závislačka 4072 příspěvků 20.12.18 22:26

@Janule87 Mas jeste strasne male miminko. Vypila mala v polospanku aspon neco? Kolik je povinna davka :think: ? S prvni dcerou se spustilo mleko az 6. den po porodu a cele sestinedeli jsem travila tak 8-9 hodin denne kojenim. Druhy kluk prvni mesic u prsa prospal a na porodni vahu se dostal az 20. den. Ale kojila jsem je 8,5m a 14m. Treti ditko bylo konecne od narozeni savec, to kojim porad. Ja bych to uplne nevzdavala. Zkusila treba laktacni poradkyni… Ale pokud se na to necitis, tak je to nakonec fakt jedno. Hlavne musis byt spokojena Ty. :hug:

Hobitka
Závislačka 4072 příspěvků 20.12.18 22:27

A za dudlik bud spis rada, chtela ho jen ta moje prvni a co bych za nej u dalsich deti dala. :mrgreen:

Aduš8
Závislačka 3036 příspěvků 20.12.18 22:34

Já třeba s kojením problém neměla a k smrti ho nesnáším. Teď jsem podruhé těhotná a přemýšlím, jestli vůbec kojit :nevim:. Byl to pro mě horor. A zároveň moje prso bylo jediné, co mému nespacímu dítěti zavřelo ústa. Byla jsem z toho zralá na psychárnu, zkoušela snad všechny druhy dudlíků. No, přežili jsme to oba, dneska krásně usíná, odstavila jsem ho v 11 měsících. Dudlíky má na hraní mezi hračkami. Jo, dneska jsem hrdá, jak mám roční dítě bez dudlíku a že ani jednou nepil z lahve :palec: ale ty nervy předtím. :zed: a látkováním jsem se vůbec nezatěžovala, ani bych nad tím nepřemýšlela. Asi neekologické, ale pro mě pohodlné.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >