Všechno má na háku, jak se domluvit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fikyna
Nováček 5 příspěvků 30.08.18 14:28
Všechno má na háku, jak se domluvit?

Ahoj všem, ani jsem nevěděla, jak přesně nazvat svůj dotaz. Mám klučka, který teď půjde do druhé třídy. A ve zkratce - je to už od mimina svérázná, tvrdohlavá povaha, která si jede po svém. A teď - jakoby už to snad byla puberta. Skoro na cokoli, co řeknu odpovídá NE, šklebí se, je přidrzlý, ale s tím tak nějak průběžně bojujeme. Co mě trápí je jeho šílená náladovost, kdy je chvíli úplně v pohodě a pak najednou střih a je z něj kakabus. Ale tak často za den, že to u jiných dětí snad ani neznám. Jak prostě není po jeho, tak se nafoukne. a taky na něm vidím, že je sobeček, prostě všechno jen pro sebe a ve svůj prospěch a jak ne, tak ho to dál nezajímá. Asi se to nedá dobře popsat, ale mám pocit, že je pořád kvůli něčemu naštvaný, mrzutý, nezájem snad o všechno, co nabídnu, že budem dělat, žádný takt nebo něco podobného, vůbec nechce slyšet nic o tom, jak se může cítit druhý člověk, přitom si myslím, že my s manželem rozhodně nejsme sobci a že jsme oba dost citliví..stejně i jeho mladší ségra. na tu žárlí, to je jasná věc, ale to určitě není důvod všeho…je to složitá povaha, ale zároveň vím, že je i v jádru citlivý, ale těžko už se s ním dokážu nějak rozumně dohodnout, snažím se vše v klidu, ale někdy prostě vyjedu, to bych musela být ze železa..mám pocit, že se k němu nemůžu jakoby dostat, že mě ani nenechá, rád se nechá přemlouvat, jsem toho smutná a často naštvaná a úplně se bojím, co přinese nový školní rok..nebude chtít vstávat, jet do školy, dělat úkoly…ale bohužel na něj nezabírá ani motivace, ani nějaký zákaz třeba, nic…nevím, jestli tomu jde rozumět…asi se chci zeptat, jestli jste zažily něco podobného…jo, jinak mezi kámoši je moc oblíbený..pořád u nás někdo zvoní :) na tátu dá, myslím, že jen mě chce totálně odrovnat…a nevím proč… :roll:

Reakce:

tininas
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 30.08.18 14:58
@Fikyna píše:
Ahoj všem, ani jsem nevěděla, jak přesně nazvat svůj dotaz. Mám klučka, který teď půjde do druhé třídy. A ve zkratce - je to už od mimina svérázná, tvrdohlavá povaha, která si jede po svém. A teď - jakoby už to snad byla puberta. Skoro na cokoli, co řeknu odpovídá NE, šklebí se, je přidrzlý, ale s tím tak nějak průběžně bojujeme. Co mě trápí je jeho šílená náladovost, kdy je chvíli úplně v pohodě a pak najednou střih a je z něj kakabus. Ale tak často za den, že to u jiných dětí snad ani neznám. Jak prostě není po jeho, tak se nafoukne. a taky na něm vidím, že je sobeček, prostě všechno jen pro sebe a ve svůj prospěch a jak ne, tak ho to dál nezajímá. Asi se to nedá dobře popsat, ale mám pocit, že je pořád kvůli něčemu naštvaný, mrzutý, nezájem snad o všechno, co nabídnu, že budem dělat, žádný takt nebo něco podobného, vůbec nechce slyšet nic o tom, jak se může cítit druhý člověk, přitom si myslím, že my s manželem rozhodně nejsme sobci a že jsme oba dost citliví..stejně i jeho mladší ségra. na tu žárlí, to je jasná věc, ale to určitě není důvod všeho…je to složitá povaha, ale zároveň vím, že je i v jádru citlivý, ale těžko už se s ním dokážu nějak rozumně dohodnout, snažím se vše v klidu, ale někdy prostě vyjedu, to bych musela být ze železa..mám pocit, že se k němu nemůžu jakoby dostat, že mě ani nenechá, rád se nechá přemlouvat, jsem toho smutná a často naštvaná a úplně se bojím, co přinese nový školní rok..nebude chtít vstávat, jet do školy, dělat úkoly…ale bohužel na něj nezabírá ani motivace, ani nějaký zákaz třeba, nic…nevím, jestli tomu jde rozumět…asi se chci zeptat, jestli jste zažily něco podobného…jo, jinak mezi kámoši je moc oblíbený..pořád u nás někdo zvoní :)na tátu dá, myslím, že jen mě chce totálně odrovnat…a nevím proč… :roll:

Ahoj.

Je to kluk a někteří kluci jednoduše vidí ten vzor v chlapovi. Takže se nejspíš bude muset zapojit víc do školní přípravy tatínek. :)

Edit: slovosled

Příspěvek upraven 30.08.18 v 15:26

Bábrdl
Generální žvanilka 21497 příspěvků 30.08.18 15:10

@Fikyna Může to být jen fáze, ale taky povaha :(

Fikyna
Nováček 5 příspěvků 30.08.18 18:41

Noooo!!!! je to právě povaha.......a nic na něj neplatí!!!! jen když on sám chce… od malinka se nenechal nachytat na žádné „finty“ co se používají na děti!!! fakt - nikdy :-) všechno hned prokouknul a zařídil se podle sebe…

Luucanam123
Stálice 89 příspěvků 30.08.18 19:39

Ahoj, mame to stejne, rvala jsem, nadavala, uz i dala pres zadek. Mame to stejne i vekove jak pres kopirak. Co funguje? Netusim. Ale obcas pomohlo si ho opravdu nevsimat, kdyz prijde, rict mu, at jde pryc, ze si muze delat prece co chce, hodne mu rikat, ze jsi z toho smutna. Zkouseli jsme promlouvani po vecerech do duse, nejdriv to vypadalo, ze nas ma na haku stejne jako pred tim, ale zlepsuje se to. Kdyztak se ptej. L.

Fikyna
Nováček 5 příspěvků 01.09.18 11:38

Díky za odpověď!! může se zeptat, jaké je tvůj znamení? náš blíženec ..nechci to tím omlouvat, ale prý jsou opravdu částečně rozdvojení a už je to prostě tak. u nás spolehlivě funguje jenom to, když on sám se pro něco rozhodne. jen proto, že mu něco řeknu, to prostě dělat nebude…asi to zní jako že je nevychovaný, ale to tak není…třeba jeho ségra je jiná a celkem co řeknu, to platí, protože jsem prostě rodič. ale u něj tenhle argument vůbec nefunguje, on to che všechno posoudit sám…což samozřejmě někdy můžeme diskutovat, ale jsou situace, kdy to hlavní slovo musíme prosadit - my dospěláci - a to je teda vždycky situace o nervy.....

Luucanam123
Stálice 89 příspěvků 03.09.18 14:18

Ahoj, promin, ze pisu az ted. Maly je strelec. Muzu se zeptat, tvuj patrner/muz je i jeho otcem? To by taky byla pricina. L.

Fikyna
Nováček 5 příspěvků 03.09.18 23:21

Jojo taťku má svého a je perfektní!!! v tomhle směru vše OK…je ale fakt, že na tátu si tolik nedovolí jako na mě..asi jsem měkká no…a on mě vyloženě rád zkouší a furt dokola testuje, co ještě vydržím..mrzí mě to, protože pak málokrát za den máme pohodu a to ještě k tomu začíná škola…

Luucanam123
Stálice 89 příspěvků 04.09.18 09:04

Tak snad jen doufat, ze z toho vyrostou :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >