Všechno na mě dolehlo - práce, peníze, budoucnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 16:01
Všechno na mě dolehlo - práce, peníze, budoucnost

Ahoj, prosím o zachování anonymity - osobní údaje.

Nejsem si jistá, kde vlastně začít, a tak nejdříve napíšu něco málo o sobě.

Je mi 21, mám maturitu z obchodky (obor ekonomika, účetnictví a daně), hned po mé maturitě jsme se s přítelem odstěhovali do Prahy (s přítelem jsem skoro 4 roky). Nejdříve jsem se snažila najít práci v oboru, ale všude požadovali praxi minimálně 2 roky a tu jsem hned po škole samozřejmě neměla.

Podařilo se mi najít práci ve státní sféře (zapisovatelka u soudu), a tak jsem byla nadšená, ale po roce mě ta práce přestala bavit - je to vlastně pořád to samé dokola, a peníze? Ty jsou k pláči. Všude slyším, jak si v Praze určitě hodně vydělám, ale nikdo nevidí, že mám tabulkový plat… Šéfová mi slibuje už pár týdnů povýšení (tak snad už v lednu), ale přesto si finančně moc nepolepším :roll:

S přítelem kupujeme menší byt v Praze na hypotéku (už nás nebaví platit nájem), měli jsme se stěhovat na začátku prosince, ale vše se protáhlo a bydlet budeme až v únoru (snad).

Moc dobře si uvědomuji, jak se pohybují ceny bytů i domů v Praze a okolí.

Vždy jsem si myslela, jak jednou s přítelem budeme mít krásný menší domeček, ale tady? Tady mi to přijde nereálné. S mojí výplatou se šetřit moc nedá. Přítel má sice hezkou výplatu (podniká a v Praze se mu daří, přestěhování nepřipadá tedy v úvahu), ale splácí auto a i tak není šetřivý typ, i když se ho to snažím naučit. Pár měsíců jsem měla brigádu, ale brigáda a hlavní pracovní poměr se dohromady špatně zvládá a po pár měsících jsem na brigádě skončila.

Také jsem si myslela, jak budu mladá maminka a vlastně bych se ani teď nebránila miminku, kdyby… kdybychom měli větší vlastní bydlení a více peněz.

Ani nevím, co od vás chci… poradit? Nějak si ani nejsem jistá v čem… prostě to na mě dneska všechno dolehlo a cítím se, že jsem úplně neschopná si najít novou - lépe placenou práci (nerada bych skončila za kasou v supermarketu, ale i tam berou více peněz než já), ráda bych si našla nějakou pořádnou práci, která by mě bavila a byla dobře placená, ale všude chtějí x let pořádné praxe a to já prostě nemám…

Je mi jasné, že se tu do mě většina pustí, na co si vlastně stěžuji, že jsem mladá, nemám děti, tak přeci pro mě není těžké si najít pořádnou práci a změnit svůj život tak, abych byla spokojená.. ale bohužel.. je to těžké…

A ano, přiznávám, že závidím těm, kteří mají krásné domky v Praze a okolí, nebo i nádherné prostorné byty.. pořád výplatu, jezdí minimálně na dvě velké dovolené za rok atd…

Reakce:

Kajria
Stálice 68 příspěvků 16.12.16 13:04

Ahoj. Taky jsem kdysi měla podobný problém, plácala jsem se na jednom místě, nevěděla jsem, co a jak… kde pracovat, co by mě pořádně bavilo a i vydělávalo. Ale určitě jednou přijde to, co tě naplní i finančně. Vždycky jsem se uklidnila buď tím, že bude jednou líp a nebo naopak, že může být i hůř! :) Takže hlavu vzhůru! Napadá mě, že jsou dobře placené asistentky u nějakých ředitelů nebo třeba v advokátních kancelářích. Otázka teď je, kolik je pro tebe uspokojitelná částka, ale ty se většinou pohybovaly kolem 20 tisíc, což na mladou holku je docela fajn peníz si myslím. Držím palce! Bude líp a nejsi zdaleka jediná, kdo tohle prožívá. Horší je, když tohle mají ženský, který jsou o víc jak deset let starší a mají třeba už děti.

Fofrník
Závislačka 3487 příspěvků 16.12.16 13:11
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o zachování anonymity - osobní údaje.

Nejsem si jistá, kde vlastně začít, a tak nejdříve napíšu něco málo o sobě.

Je mi 21, mám maturitu z obchodky (obor ekonomika, účetnictví a daně), hned po mé maturitě jsme se s přítelem odstěhovali do Prahy (s přítelem jsem skoro 4 roky). Nejdříve jsem se snažila najít práci v oboru, ale všude požadovali praxi minimálně 2 roky a tu jsem hned po škole samozřejmě neměla.

Podařilo se mi najít práci ve státní sféře (zapisovatelka u soudu), a tak jsem byla nadšená, ale po roce mě ta práce přestala bavit - je to vlastně pořád to samé dokola, a peníze? Ty jsou k pláči. Všude slyším, jak si v Praze určitě hodně vydělám, ale nikdo nevidí, že mám tabulkový plat… Šéfová mi slibuje už pár týdnů povýšení (tak snad už v lednu), ale přesto si finančně moc nepolepším :roll:

S přítelem kupujeme menší byt v Praze na hypotéku (už nás nebaví platit nájem), měli jsme se stěhovat na začátku prosince, ale vše se protáhlo a bydlet budeme až v únoru (snad).

Moc dobře si uvědomuji, jak se pohybují ceny bytů i domů v Praze a okolí.

Vždy jsem si myslela, jak jednou s přítelem budeme mít krásný menší domeček, ale tady? Tady mi to přijde nereálné. S mojí výplatou se šetřit moc nedá. Přítel má sice hezkou výplatu (podniká a v Praze se mu daří, přestěhování nepřipadá tedy v úvahu), ale splácí auto a i tak není šetřivý typ, i když se ho to snažím naučit. Pár měsíců jsem měla brigádu, ale brigáda a hlavní pracovní poměr se dohromady špatně zvládá a po pár měsících jsem na brigádě skončila.

Také jsem si myslela, jak budu mladá maminka a vlastně bych se ani teď nebránila miminku, kdyby… kdybychom měli větší vlastní bydlení a více peněz.

Ani nevím, co od vás chci… poradit? Nějak si ani nejsem jistá v čem… prostě to na mě dneska všechno dolehlo a cítím se, že jsem úplně neschopná si najít novou - lépe placenou práci (nerada bych skončila za kasou v supermarketu, ale i tam berou více peněz než já), ráda bych si našla nějakou pořádnou práci, která by mě bavila a byla dobře placená, ale všude chtějí x let pořádné praxe a to já prostě nemám…

Je mi jasné, že se tu do mě většina pustí, na co si vlastně stěžuji, že jsem mladá, nemám děti, tak přeci pro mě není těžké si najít pořádnou práci a změnit svůj život tak, abych byla spokojená.. ale bohužel.. je to těžké…

A ano, přiznávám, že závidím těm, kteří mají krásné domky v Praze a okolí, nebo i nádherné prostorné byty.. pořád výplatu, jezdí minimálně na dvě velké dovolené za rok atd…

Vítej v realitě života. :D

ehoor
Kecalka 210 příspěvků 16.12.16 13:47

Ne všichni mají mají krásné domy v Praze a luxusní auta a jezdí na dovolenou k moři. Já jsem na tom podobně jako ty, s tím rozdílem, že je mi 35 a musím ještě k tomu živit dvě děti. Vlastní bydlení ani auto si nemůžeme dovolit, protože vyděláváme jenom na nájem a na jídlo. Na dovolenou můžeme zapomenout a dokonce si nemůžu dovolit třeba ani nové boty. Ale nestěžuju si, jsem ráda, že máme oba práci, střechu nad hlavou, děti jsou spokojené a nic jim nechybí, zkrátka už mám trochu jiné priority. Mladí lidé touží hlavně po materiálních věcech. Ale jelikož si mladá a bezdětná, co třeba se pustit do studia VŠ, nebo odjet někam na stáž do zahraničí, naučit se cizí jazyky, prostě si zlepšit kvalifikaci.

JoJoLi
Stálice 87 příspěvků 16.12.16 15:12

@ehoor Musím jen souhlasit! Hlavně každý má nějaký problémy.. A málo kdo je na 100 % spokojený, taky bych chtěla něco lepšího. ALE, mám zdravou fungující rodinu, máme co jíst a kde bydlet a i si sem tam můžeme dovolit tu dovolenou, takže nakonec si nemůžu stěžovat. Dnešní svět nabízí nespočet možností, jak si zlepšit úroveň svýho živobytí, jak už tu bylo zmíněno. Odjet pryč, škola nebo vzdělávací kurzy. Jestli nejsi spokojená, tak nestůj na místě a něco dělej, dokud máš čas:)) A hlavně, užívej života.. Je sakra krátký na to, aby člověk řešil tyhle problémy, zvlášť v tomhle věku! :kytka:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28984 příspěvků 16.12.16 16:18
@ehoor píše:
Ne všichni mají mají krásné domy v Praze a luxusní auta a jezdí na dovolenou k moři. Já jsem na tom podobně jako ty, s tím rozdílem, že je mi 35 a musím ještě k tomu živit dvě děti. Vlastní bydlení ani auto si nemůžeme dovolit, protože vyděláváme jenom na nájem a na jídlo. Na dovolenou můžeme zapomenout a dokonce si nemůžu dovolit třeba ani nové boty. Ale nestěžuju si, jsem ráda, že máme oba práci, střechu nad hlavou, děti jsou spokojené a nic jim nechybí, zkrátka už mám trochu jiné priority. Mladí lidé touží hlavně po materiálních věcech. Ale jelikož si mladá a bezdětná, co třeba se pustit do studia VŠ, nebo odjet někam na stáž do zahraničí, naučit se cizí jazyky, prostě si zlepšit kvalifikaci.

a mladé ženy ještě o obligátním „domečku“ :zed:.Zakladatelko, pokud chceš změnit své vyhlídky, vykašli se na datlování u soudu a vyjeď ven, udělej radikální krok. Máš-li však svoji představu takto nalinkovanou - ( a Pánbůh se nahoře směje našim plánům…), pak se smiř s tím, že naplníš během svého života legendární scénu z filmu Bony a klid, kdy vekslák Bíny hovoří v baru o stereotypu slovy makat, žrát, šou..t - jak na poště a Ty si k tomu ještě přidej „platit hypotéku“.Teď je ještě čas něco v životě změnit, aby jsi později sklízela.

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 5 inzerátů 18.12.16 01:36

Jestli chceš nějaké peníze, měla bys odejít od soudu a začít od nuly v nějaké velké firmě - stačí být učenlivá a energická a máš šanci na kariéru. Máš dobrou angličtinu nebo nějaký jiný jazyk?

beruska9
Extra třída :D 10705 příspěvků 18.12.16 02:04

Jsi jeste mlada, vlastnit v 21 dum (pokud to clovek nezdedi, nebo nedostane od rodicu) neni uplne obvykle…v Praze je prace spousta, nedavno jsem mluvila se svym byvalym sefem a stezoval si, ze nemuze sehnat lidi, a ze i mladi bez praxe si rikaji o silene penize, pac si vybiraji z nabidek :nevim: Umis jazyk? Jestli jo, urcite si muzes najit jinou praci, mas uz ted aspon nejakou praxi…a casem treba bude i ten domek. Zavidet, fnukat a nic nedelat umi kazdy…ver tomu, ze hodne lidem nic jen tak nespadlo z nebe, museli zvednout zadek a neco pro to udelat.
Jestli umis aspon anglicky, idealne aspon trochu jeste jeden jazyk tak napis, ti muzu i presne napsat, kde to muzes zkusit (v me byvale praci)…je pravda, ze preferuji vysokoskolaky, ale neni to podminka a nepotrebujes extra praxi, brali i lidi tesne po skole.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >