Všechno na mě dolehlo - práce, peníze, budoucnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 16:01
Všechno na mě dolehlo - práce, peníze, budoucnost

Ahoj, prosím o zachování anonymity - osobní údaje.

Nejsem si jistá, kde vlastně začít, a tak nejdříve napíšu něco málo o sobě.

Je mi 21, mám maturitu z obchodky (obor ekonomika, účetnictví a daně), hned po mé maturitě jsme se s přítelem odstěhovali do Prahy (s přítelem jsem skoro 4 roky). Nejdříve jsem se snažila najít práci v oboru, ale všude požadovali praxi minimálně 2 roky a tu jsem hned po škole samozřejmě neměla.

Podařilo se mi najít práci ve státní sféře (zapisovatelka u soudu), a tak jsem byla nadšená, ale po roce mě ta práce přestala bavit - je to vlastně pořád to samé dokola, a peníze? Ty jsou k pláči. Všude slyším, jak si v Praze určitě hodně vydělám, ale nikdo nevidí, že mám tabulkový plat… Šéfová mi slibuje už pár týdnů povýšení (tak snad už v lednu), ale přesto si finančně moc nepolepším :roll:

S přítelem kupujeme menší byt v Praze na hypotéku (už nás nebaví platit nájem), měli jsme se stěhovat na začátku prosince, ale vše se protáhlo a bydlet budeme až v únoru (snad).

Moc dobře si uvědomuji, jak se pohybují ceny bytů i domů v Praze a okolí.

Vždy jsem si myslela, jak jednou s přítelem budeme mít krásný menší domeček, ale tady? Tady mi to přijde nereálné. S mojí výplatou se šetřit moc nedá. Přítel má sice hezkou výplatu (podniká a v Praze se mu daří, přestěhování nepřipadá tedy v úvahu), ale splácí auto a i tak není šetřivý typ, i když se ho to snažím naučit. Pár měsíců jsem měla brigádu, ale brigáda a hlavní pracovní poměr se dohromady špatně zvládá a po pár měsících jsem na brigádě skončila.

Také jsem si myslela, jak budu mladá maminka a vlastně bych se ani teď nebránila miminku, kdyby… kdybychom měli větší vlastní bydlení a více peněz.

Ani nevím, co od vás chci… poradit? Nějak si ani nejsem jistá v čem… prostě to na mě dneska všechno dolehlo a cítím se, že jsem úplně neschopná si najít novou - lépe placenou práci (nerada bych skončila za kasou v supermarketu, ale i tam berou více peněz než já), ráda bych si našla nějakou pořádnou práci, která by mě bavila a byla dobře placená, ale všude chtějí x let pořádné praxe a to já prostě nemám…

Je mi jasné, že se tu do mě většina pustí, na co si vlastně stěžuji, že jsem mladá, nemám děti, tak přeci pro mě není těžké si najít pořádnou práci a změnit svůj život tak, abych byla spokojená.. ale bohužel.. je to těžké…

A ano, přiznávám, že závidím těm, kteří mají krásné domky v Praze a okolí, nebo i nádherné prostorné byty.. pořád výplatu, jezdí minimálně na dvě velké dovolené za rok atd…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

lektorka
Kecalka 292 příspěvků 15.12.16 16:13
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o zachování anonymity - osobní údaje.

Nejsem si jistá, kde vlastně začít, a tak nejdříve napíšu něco málo o sobě.

Je mi 21, mám maturitu z obchodky (obor ekonomika, účetnictví a daně), hned po mé maturitě jsme se s přítelem odstěhovali do Prahy (s přítelem jsem skoro 4 roky). Nejdříve jsem se snažila najít práci v oboru, ale všude požadovali praxi minimálně 2 roky a tu jsem hned po škole samozřejmě neměla.

Podařilo se mi najít práci ve státní sféře (zapisovatelka u soudu), a tak jsem byla nadšená, ale po roce mě ta práce přestala bavit - je to vlastně pořád to samé dokola, a peníze? Ty jsou k pláči. Všude slyším, jak si v Praze určitě hodně vydělám, ale nikdo nevidí, že mám tabulkový plat… Šéfová mi slibuje už pár týdnů povýšení (tak snad už v lednu), ale přesto si finančně moc nepolepším :roll:

S přítelem kupujeme menší byt v Praze na hypotéku (už nás nebaví platit nájem), měli jsme se stěhovat na začátku prosince, ale vše se protáhlo a bydlet budeme až v únoru (snad).

Moc dobře si uvědomuji, jak se pohybují ceny bytů i domů v Praze a okolí.

Vždy jsem si myslela, jak jednou s přítelem budeme mít krásný menší domeček, ale tady? Tady mi to přijde nereálné. S mojí výplatou se šetřit moc nedá. Přítel má sice hezkou výplatu (podniká a v Praze se mu daří, přestěhování nepřipadá tedy v úvahu), ale splácí auto a i tak není šetřivý typ, i když se ho to snažím naučit. Pár měsíců jsem měla brigádu, ale brigáda a hlavní pracovní poměr se dohromady špatně zvládá a po pár měsících jsem na brigádě skončila.

Také jsem si myslela, jak budu mladá maminka a vlastně bych se ani teď nebránila miminku, kdyby… kdybychom měli větší vlastní bydlení a více peněz.

Ani nevím, co od vás chci… poradit? Nějak si ani nejsem jistá v čem… prostě to na mě dneska všechno dolehlo a cítím se, že jsem úplně neschopná si najít novou - lépe placenou práci (nerada bych skončila za kasou v supermarketu, ale i tam berou více peněz než já), ráda bych si našla nějakou pořádnou práci, která by mě bavila a byla dobře placená, ale všude chtějí x let pořádné praxe a to já prostě nemám…

Je mi jasné, že se tu do mě většina pustí, na co si vlastně stěžuji, že jsem mladá, nemám děti, tak přeci pro mě není těžké si najít pořádnou práci a změnit svůj život tak, abych byla spokojená.. ale bohužel.. je to těžké…

A ano, přiznávám, že závidím těm, kteří mají krásné domky v Praze a okolí, nebo i nádherné prostorné byty.. pořád výplatu, jezdí minimálně na dvě velké dovolené za rok atd…
:lol: Tak v te praci jeste trochu vydrz a pak se muzes prokazovat tim, ze mas 2 roky prace u soudu. A to uz se sezene lepe jine pracovni miste.
Musis zacit kruckem po krucku. Nemuzes mit hned vse.
Co by te bavilo a jaka je tva predstava platu, se kterym budes spokojena? To vse si vyjasni a jeste nez das vypoved, tak muzes hledat.

Pedro 00
Závislačka 3726 příspěvků 15.12.16 16:13

Tak si zkus doplnit vzdělání, klidně jenom DIS, ať se někam pohneš. Ale praxe na úřadě v kombinaci s obchodní akademií neskýtá velké vyhlídky na pracovním trhu ani do budoucna.

Šarlota4
Echt Kelišová 9848 příspěvků 15.12.16 16:15

Zkus nejakou start up firmu. Berou holky na klasickou kancelarskou oraci, ale 20+ cisteho vydelaji. Hledaj vsude. Zapisovatelky na soude maji strasne malo. Za to bych nevstavala

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16796 příspěvků 15.12.16 16:17

Změň myšlení, nebo budeš nešťastná velmi dlouho a možná navždy. Vždycky bude někdo, kdo na tom bude lépe, než ty. Když už jsi měla tu „smůlu“ a nenarodila jsi se do bohaté rodiny, budeš muset na všechno vydělat sama. Možností je mnoho. Jen by se do toho asi nevešel tvůj přítel. Taky by jsi mohla být třeba nevidomá, nebo mít jiný hendikep. Co bys dělala potom?
Ve tvém věku můžeš ještě být skoro vším, čím chceš. Popřemýšlej o sobě.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 15.12.16 16:25

Dum v praze a okoli ci prostorny byt v Praze se bude pohybovat kolem 6mil a vys. Miris na svuj vek hodne vysoko. Jdi se do tech lokalit podivat a uvidis, jaci lide tam bydli. Jiste ne cerstvi dvacatnici, co chteji v dohledne dobe na materskou. Nemuzes chtit vse a hned. Mozna beres jako zapisovatelka u soudu malo, ale pohybujes se v uplne jinem prostredi s jinyma pracovnima podminkama nez pokladni. Tak si zacni v prve rade vazit toho a pomalu se posouvej dal. Rozmysli, zda dite nebo karierni postup, oboje najednou take nepujde.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16444 příspěvků 15.12.16 16:26

Všechno má svůj čas, málokdo má v 21 byt či dům. I ten kariérní postup je reálný, jen si ty roky musíš holt odpracovat, což v 21 hravě zvládneš…V 25 už budeš úplně v jiné situaci…Bylo by dobré, aby přítel tolik nerozhazoval peníze - abyste měli jednotnou investiční vizi. Pokud by se v tomhle nezměnil, mohlo by tě to v budoucnu pěkně štvát. V tom vidím asi základní problém. Aby to pak nedopadlo, že ty budeš z výplat škudlit na bydlení a on si bude užívat. Navíc by ses dostala do pasti v době, kdy bys byla na MD. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 16:36

@lektorka Plat by mi zatím stačil kolem 18 tis. čistého a byla bych za to ráda..

@Pedro 00 a co podle tebe velké vyhlídky na pracovním trhu má? O dodělání studia jsem také přemýšlela, ale ani si nejsem jistá, jaká VŠ by mě bavila a také bych ráda, aby mi k něčemu byla, protože se obávám, že moje střední je mi k ničemu a nechci udělat stejnou chybu a studovat něco, co je vlastně k ničemu..

@pe-terka Přítele se snažím naučit šetřit, už sám uznal, že je fajn mít víc peněz na účtu, jenže pak přišla oprava auta (spojka, rozvody a nevím co vše) a to peníze jen lítaly…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 16:38

@Šarlota4 Znáš nějaké takové konkrétní firmy? Ano já vím, hodně lidí mi říká, že za to by ani nevylezlo ráno z postele…

@Kobliha51 Normálně takový přístup nemám, ale dnes to na mě nějak dolehlo :(

@Cuddy Občas se v takových lokalitách pohybuji.. a ano, jsou tam hodně lidé cca 40+, ale ani mladí lidé nejsou výjimkou.. vím, že mám jiné podmínky než pokladní - byla jsem při škole na brigádě v jednom supermarketu, takže moc dobře vím, jak to tam chodí

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 16:40

Na zapisovatelku jsem se taky hlásila a myslela jsem, kolik bych tam neměla peněz, ale jak to tak čtu, tak na to se svýma 22 jsem možná i líp že? 8o

Jinak jsi mladá, chce to čas. Co změnit totálně profesi?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16444 příspěvků 15.12.16 16:40
@Anonymní píše:
@lektorka Plat by mi zatím stačil kolem 18 tis. čistého a byla bych za to ráda..

@Pedro 00 a co podle tebe velké vyhlídky na pracovním trhu má? O dodělání studia jsem také přemýšlela, ale ani si nejsem jistá, jaká VŠ by mě bavila a také bych ráda, aby mi k něčemu byla, protože se obávám, že moje střední je mi k ničemu a nechci udělat stejnou chybu a studovat něco, co je vlastně k ničemu..

@pe-terka Přítele se snažím naučit šetřit, už sám uznal, že je fajn mít víc peněz na účtu, jenže pak přišla oprava auta (spojka, rozvody a nevím co vše) a to peníze jen lítaly…

jasně, to chápu, auto je žrout peněz. Ale důležitý je princip - aby se naučil žít skromněji a nerozhazovat. Že úspory momentálně spolykalo auto neřeš. Důležité je, že nějaké byly a nerozfofroval je za kraviny.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 16:42
@Anonymní píše:
Na zapisovatelku jsem se taky hlásila a myslela jsem, kolik bych tam neměla peněz, ale jak to tak čtu, tak na to se svýma 22 jsem možná i líp že? 8oJinak jsi mladá, chce to čas. Co změnit totálně profesi?

Co já bych dala za 22 :oops: Můžu se zeptat, jakou máš práci nyní? O změně profesi jsem už také přemýšlela, ale nějak nevím, jakým směrem se vydat.

Zakladatelka

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 15.12.16 16:48

Anonymni, v tebou popsane lokalite ziji a tehotna 21 tu neni zadna. Proste je velku rozdil ve financnich moznostech 21 leteho cloveka a 30 leteho. Kdyz materstvi odlozis, budete tech 10 let pracovat a rozemne sporit, tak dum ci vetsi byt nemusi byt nerealny.

axelina
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 3 inzeráty 15.12.16 16:49

Ahoj..jsi ještě hodně mladá…vzpománam si ale že v tomto věku jsem měla taky takové stavy…kam se vlastně vrtnout..duležitý je aby jsi se zastavila a zjistila co opravdu TY od života chceš co očekáváš…mě k tomu pomohlo to že jsem tenkrát odešla z vejšky a odjela na 2 měsíce s batohem do Jižní Ameriky (to neber jako radu prosím:-) ale ono by stačilo odjet někam sama na samotu třeba na nakou chalupu na Sumavě… uvidíš co to s Tebou udělá..třeba nic.. ale podle mě je duležitý aby jsi byla nějaký čas sama bez přítele aby jsi poznala sama sebe…třeba se budeš divit co zjistíš :-)) jsi mladá na to aby jsi se bála ted změn apod.. ač planujete dítě a hypoteku…vše se muže ještě vyvrbit třeba jinak..hodne stestí!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 16:51

@axelina Děkuju za tvůj příspěvek. Můj problém je asi ten, že chci nejlépe všechno a hned (podle mamky jsem už byla taková jako malá :oops: ), prej jsem tvrdohlavá… s přítelem jsme skoro 4 roky, první dva roky jezdil hodně pracovat do Německa a nyní občas jede také do zahraničí, takže to určitě není tak, že bych s ním byla většinu času, to určitě ne.. ale na to, abych jela někam sama… na to já moc nejsem, to se přiznávám :)

Zakladatelka

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >