Vitex - pomohl vám při početí?

265
24.3.21 10:34

Všechny příznaky světa + Vitex

Ahoj holky, chtěla bych trošku pokecat. Po 8 měsíci snažení mužu říct, že jsem měla už všechny těhotenské příznaky. Neexistuje snad žádný, který bych neměla a těhotná jsem nebyla ani jednou. Bolely mě prsa ze stran, pak jenom bradavky, pak celé, pak mě nebolely vubec, bylo mi špatně v autě, byla jsem náladová, měla zvláštní chuť v ústech, byla plačlivá… Už jsem si celkem zvykla a přestala tomu dávat nějakou váhu, ale tenhle měsíc mě dostal.. Měla jsem totiž „nidační krvácení“ jako z učebnice. 8 DPO světle ružový výtok, 9 DPO hnědé špinění. A já myslela, že se to konečně povedlo, byla jsem šťastná. Příznaky PMS nic moc, bolest podbříška žádná, spíš občas takové „pálení“. Když jsem si dělala test 13 DPO a nic tam nebylo, myslela jsem si že mám snad vadný test, nevěřila jsem tomu. Dost mě to teď vzalo.. Každopádně od začátku minulého cyklu jsem začala brát vychvalovaný Vitex. Napadlo mě, jestli to špinění nebylo z něho? PMS se mi mnohem zlepšilo, bolesti podbřiška ustoupili, ale nemohla jsem tu MS nějak dostat. Po druhém negativním testu jsem ho raději vysadila a dostala jsem to až 35 DC. MS mám nepravidelnou, v rozmezí 31-33, při nemoci či stresu až 40 DC. Máte někdo i takovouhle zkušenost s Vitexem (drmkem)? Ovulaci mám potvrzenou, vždy v rozmezí 18 - 21 DC, problém mám spíš s tou druhou fází cyklu. Předtím jsem zkoušela i Gynex, ženský čaj, Inofolic, mateřskou kašičku, a další, prostě nic nezabírá. Přemýšlím, že si dáme teď na 2 měsíce pauzu od snažení a vysadím všechny suplementy, bylinky a kašlu na všechno..
Jak to máte se snažením vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.3.21 10:52

Myslím, že ty poslední dvě věty budou nejlepší řešení. Moc tlačíš na pilu - zkoušíte to 8 měsíců a ty už jsi toho vyzkoušela tolik. Víš, že např. gynex umí cyklus také pěkně rozházet? My s manželem sexujeme bez ochrany už rok a půl a zatím těhotná nejsem. Ale já tomu něříkám snažení :nevim: Jediné, co si občas zobnu, je kyselina listová - kdyby náhodou. Jo a v mimulém těhotenství jsem např. neměla příznaky vůbec žádné, až když vynechala menstruace, udělala jsem si test. Nepozoruj se tolik ;)

• Citovat
  • Nahlásit
265
24.3.21 11:19

Ano, jsem si toho vědoma, že jsem to někdy hodně hrotila. Ale byli i měsíce, kdy jsem se snažila nepozorovat a nesledovala jsem si ani ovulaci.. Hlavně jsem si chtěla dát do pořádku cyklus, ať ho mám pravidelnější a nemám takové PMS stavy. Ten Vitex mi na PMS hodně pomohl, ale hodně mi prodloužil luteální fázi, tak by mě zajímalo, jestli se to někomu stalo, případně jestli bych měla změnit dávkování. Když ne tak vysadím všechno a dáme si pauzu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
24.3.21 11:36

Najít si jinou zábavu. Také jsem měla neustálé příznaky a prdlajs. Otěhotněla jsem pokaždé, když jsem začala něco dělat ( s dlouhodobým plánem). A najednou příznaky zmizely a já byla v tom!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 17:31

Mně 2× pomohl gs mamavit. :lol: půl roku a nic, tak jsem si aspoň koupila ty nejlevnější vitaminy, co jsem našla :D a příští měsíc to bylo. Podruhé 5m bez ochrany, vůbec jsme tedy neřešili snažení, to vůbec… Ale když jsem dělala pořádek v lekarnicce, našla jsem zbytek mamavitu, bylo mi líto to vyhodit, tak jsem to vyzobala a příští měsíc lup :D
Jinak, zvlášť, pokud jde o první, chápu, že je to náročné, 8m snažení. Je třeba dobré si o tom i popovídat s někým, komu věříš. Co si budem… obavy měla u prvního asi každá, které to nešlo „hned“. Všichni ti budou radit na to b nemyslet, ale ono to dost dobře nejde.
Tak držím palce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
25.3.21 13:07

@anonymni_prezdivka hah tak o tom slyším poprvé :) Ale začala jsem být trochu skeptická, pochybuju, že když se po tolika vitamínech, bylinných směsí a buhvičeho nezadařilo, tak že gs mamavit mi pomuže.. Užívala jsem i Femibion, to je asi dost podobné.
Děkuju, že mi rozumíš. Kdyby mi někdo řekl, že otěhotním za pul roku, tak super, beru to a tu dobu si užiju.. Ale takhle se užírám jestli je se mnou něco špatně, nebo s partnerem, myšlenky typu co když nebudu mít děti.. A okolí taky moc nepřispívá, ten tlak je na ženu prostě velký, kor když budeme mít za 2 měsíce svatbu, to budou otázky kdy budeme mít děti téměř na denní bázy.
A tím se dostávám k tomu - řešit něco jiného. @aleaa
Po novém roce jsem změnila pracovní pozici, řešíme tu svatbu, kupuji si měsíční kurz jogy, ale.. času myslet na to je prostě pořád hodně, zvlášť když polovinu týdne pracuji z domu. Nemyslet na to se podle mě nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.3.21 22:29

@kukushka55 upřímně, sama nechápu, jak by ty vitamíny mohly pomoct. Ale 2× to vyšlo :) jasně, pořád asi náhoda… Je taky ale pravda, že když tělu chybí vitaminy, u mne už spoustu let železo a nějaké další… Jenže pokud máš vyzkoušený i femibion 😕 možná odběr krve a zjistit, co to chybí? Prozatím… A kdyby to nevyšlo ani po roce snažení, můžeš požádat dr o vyšetření.
Kamarádka se snažila 3 roky (!), pak zjistila, že jediný problém byla pozdější ovulace a za měsíc byla těhotná 8o
Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
26.3.21 08:06

@anonymni_prezdivka Možná náhoda, ale třeba ti to doplnilo zrovna to železo (jestli tam je) nebo nějaký jiný vitamin, který ti chyběl a vyšlo to :) Já právě před měsícem byla na odběru krve, protože jsem se cítila 4 měsíce po předělání covidu naprd a unavená. A všechno bylo v pořádku. Jo, tenhle nebo příští měsíc si dáme pauzu, v létě asi ještě počkáme a pak případně CAR :roll: tam ale nechci.. Já mám už základní vyšetření za sebou, pak už jedině spermiogram.
Tohle nechápu, kamarádka si za ty 3 roky nedělala ovulační testy, neměřila bazální teplotu a nechodila na folikulometrii? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 09:10

@kukushka55 ne! Nic z toho. Ona je taková přírodní… Takže jela jen podle data MS. Říkala, že nespěchá… Pak ji to tedy už asi nebavilo (nebo už začala spěchat :lol:), zacala to řešit s mudr a bylo hned hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
26.3.21 22:17

Částečně jsme na tom podobne, délka cyklu stejna a délka snažení stejna, vyzkoušené přípravky…jen ty příznaky, já se zatím necitila těhotná nikdy a taky jsem zatim opravdu ani jednou nebyla, ani biochemické. Ovulaci mám taky cca 18DC a jeden mesic jsem zkusila kontryhel a ten mi prodloužil cyklus o tyden, konkretne prodloužil lutealni fázi, bylo to nekonečný. Od te doby kašlu na bylinky. Ted jen zkouším inositol (nosifol, fertiprona) minulý mesic jsem poprve diky tomu vnimala vice ovulaci, ale sex jsme zrovna prošvihli, pořídili jsme si aspoň chlupatýho mazlíčka :srdce: a venovali se jemu, ale tento mesic pokracuji a davam tomu lehkou naději, pokud to nevyjde ted ani příští mesic, tak uz zkusím CAR.
Takze hodně štěstí, snad nam to uz vyjde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
27.3.21 09:51

@čičimoon Ahoj, a zkoušela jsi i gynex? Ten jediný mi delku cyklu zkratil (první mesic uzivani 29 DC), ale pak jakoby prestal fungovat a nepomohl mi :? Konryhel se mnou nedelal nic a vitex mi prodlouzil hodne lutealni fazi.. takže kašlem na bylinky :D já užívala dlouho inofolic a pritel folandrol a taky nic.. no my si ted dáme pauzu od snažení a pak pokračujem, počkám tak do konce leta a pak jedine CAR, moje gyndarka by me tam už asi stejne poslala. Ale doufam, že k tomu nedojde.. Taky držím palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat