Účinky různých druhů jogy

9766
1.6.21 11:15

(Vše)mocnost jogy

Ahoj všem, v posledních letech je joga na vzestupu, mám pocit, že ji cvičí skoro každý. Opravdu je tak dobrá? 🧘Prý je na zhubnutí (to se mi nezdá), protažení, proti bolesti zad, na lepší psychiku ( to si nějak nedokážu představit) a na nevím co ještě.
Pokud ano, ⚡na co konkrétně je jaký druh jógy, ⚡vím, že druhů je hodně.
Moje jediná zkušenost je před mnoha lety, na její hodině mě vysloveně vadila její statičnost, chtělo se mi vyskočit a běhat a to nejsem žádná naspídovaná tryskomyš. A vzbuduvolo to ve mě neklid, ale to možná bylo jen blbým lektorem, který byl sám ve stresu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1.6.21 11:19

Me joga nebavi a furt mi ji nekdo cpe :roll: obzvlaste mi vadi ten ezooblak kolem toho, ze komunikujes s vesmirem a podobny hlody…

Beru si z toho nektere cviky na posileni (treba zad), na protazeni, ale jinak mi staci nas stary, dobry, evropsky telocvik 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9766
1.6.21 11:27
@FlorenceF Jenkins píše:
Me joga nebavi a furt mi ji nekdo cpe :roll: obzvlaste mi vadi ten ezooblak kolem toho, ze komunikujes s vesmirem a podobny hlody…Beru si z toho nektere cviky na posileni (treba zad), na protazeni, ale jinak mi staci nas stary, dobry, evropsky telocvik 8)

Na ezooblak prdím, mě jde fakt o to cvičení. co konkrétně za cviky? Dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6380
1.6.21 11:35

Tak zkus vinyasu, ta by ti mohla sedět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 11:38

Ahoj, mně ji doporučil lékař. Byla jsem skeptická. Zkoukla jsem asi 10 videí na YouTube a vyžívala si z každého něco. Nevěnuju se tomu dlouho, ale protahovací cviky úplně super. Některé na první pohled obyčejné pozice jsou nesmírně těžké - alespoň pro mě. A co se týká práce s dechem, taky jsem si vlastní dech neuvědomovala pokud jsem tedy zoufale nedobíhala tramvaj. No a pomocí toho řízeného uvědomování si dechu a těla, dochází ke zklidnění. Ezo oblaky neřeším, jsou mi jedno. Chci si z toho vzít pro sebe to nejlepší a aby mi to vyhovovalo. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1.6.21 11:39
@negra píše:
Na ezooblak prdím, mě jde fakt o to cvičení. co konkrétně za cviky? Dík.

Tak treba most, pokud nemas problemy se zady. Taky kdyz lezis na brise a chytnes se rukama zezadu za kotniky (za holene), tam to chce se ale vztycit jakoby na boky, aby clovek nelezel rozplacly na tom brise.je fajn si nechat ty pozice vysvetlit nebo zkontrolovat.

Pak na protazeni zadni strany tela je…ehm…střecha(?). Brichem k zemi, opiras se o ruce, natazene nohy, prošlapavas dozadu paty a zaroven mas rovna zada.

A jako, kdyz je clovek rozlamany, tak pozdrav slunci taky pomuze, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10488
1.6.21 11:39

Na zhubnutí cvičím power jogu, je na posilování, opravdu se zapotíš, je super, posílí, uvolní, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.6.21 11:56

Tak jóga je ale součástí hlubší a komplexní filosofie. Ať si na to má každý jaký chce názor, ale stáří jógy je tisíce let před naším letopočtem. Když o tom nic nevím, tak o tom nemluvím. Nejsem žádná velká jógínka, ale mám ráda Ashtangu, je náročná a dynamická, proto mě baví. Trvalo mi roky, než jsem józe přišla na chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31830
1.6.21 11:57
@negra píše:
Ahoj všem, v posledních letech je joga na vzestupu, mám pocit, že ji cvičí skoro každý. Opravdu je tak dobrá? 🧘Prý je na zhubnutí (to se mi nezdá), protažení, proti bolesti zad, na lepší psychiku ( to si nějak nedokážu představit) a na nevím co ještě.
Moje jediná zkušenost je před mnoha lety, na její hodině mě vysloveně vadila její statičnost, chtělo se mi vyskočit a běhat a to nejsem žádná naspídovaná tryskomyš. A vzbuduvolo to ve mě neklid, ale to možná bylo jen blbým lektorem, který byl sám ve stresu…

Já ji miluju. Nebo miluju, mám rada. Prospívá mi. Ezo nejsem vůbec, ale vyhovuje mi to protažení, pocit, že zapojuješ svalové skupiny, které normálně nezapojíš, práce s tělem.

Moje kamarádka byla jednou. Šílela z toho, řekla, že mě vůbec nechápe, že měla pocit že musí vyskoči a běhat, přesně jak říkáš. Lidi jsou různí. Ona je taková energická osobnost, pro ni to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9168
1.6.21 11:58

Kdysi jsem si na ní oddělala záda, ptz lektorka i přes moje upozornění nerespektovala moje omezení a já jí věřila, ptz jsem tam byla poprvé a druhý den jsem se už nehýbala. Takže osobně jsem skeptická a víc mi vyhovuje pilates.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.21 12:07
@Lingua píše:
Tak jóga je ale součástí hlubší a komplexní filosofie. Ať si na to má každý jaký chce názor, ale stáří jógy je tisíce let před naším letopočtem. Když o tom nic nevím, tak o tom nemluvím. Nejsem žádná velká jógínka, ale mám ráda Ashtangu, je náročná a dynamická, proto mě baví. Trvalo mi roky, než jsem józe přišla na chuť.

Jakoze nesmime diskutovat, dokud nebudeme poradne cvicit? Hele, sorry, chodila jsem rok a po roce jsem zjistila, ze me to fakt nebavi :lol:

Na duchovno si zajdu do kostela a na cviceni si vyberu neco jineho. Muj nazor a dojem je stejne relevantni jako Tvuj :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31716
1.6.21 12:19
@negra píše:

Mně přijde, že právě pomáhá zklidnit a u některých může dojít ke zhubnutí. Ale když si po józe dáš vepřo se šesti, efekt mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
1.6.21 12:32

Tak cvic cokoli jiného, co Te baví. Tisíc lidi, tisíc chuti. Ze jóga protahuje a posiluje zároveň, to tak skutečně je, skutečně i působí dobre na nervy, ale to třeba i beh nebo jakýkoli jiný sport, kde vyplavíš nějaké endorfiny… je přeci jedno co děláš, ale mělo by Tě to hlavně bavit :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.6.21 12:34
@FlorenceF Jenkins píše:
Jakoze nesmime diskutovat, dokud nebudeme poradne cvicit? Hele, sorry, chodila jsem rok a po roce jsem zjistila, ze me to fakt nebavi :lol:Na duchovno si zajdu do kostela a na cviceni si vyberu neco jineho. Muj nazor a dojem je stejne relevantni jako Tvuj :kytka:

Nic z prvního odstavce jsem neřekla. Bavit to nemusí každého.

Někdo si zajde do kostela, někdo tíhne k jiné víře, nebo filosofii, netřeba to zesměšňovat. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9766
1.6.21 12:42
@Bábrdl píše:
Já ji miluju. Nebo miluju, mám rada. Prospívá mi. Ezo nejsem vůbec, ale vyhovuje mi to protažení, pocit, že zapojuješ svalové skupiny, které normálně nezapojíš, práce s tělem.Moje kamarádka byla jednou. Šílela z toho, řekla, že mě vůbec nechápe, že měla pocit že musí vyskoči a běhat, přesně jak říkáš. Lidi jsou různí. Ona je taková energická osobnost, pro ni to není.

Jenže já energická nejsem, přesto to na mě tak působilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat