Všeobecná sestra po gymnáziu

19.6.15 14:25

Všeobecná sestra po gymnáziu

Ahoj holky, studuje/studovala některá z vás Bc. obor Všeobecná sestra po gymplu? U přijímaček jsem uspěla, ale začínám pomalu stresovat, jak to budu zvládat, a abych nebyla za úplné nemehlo. Chci se zeptat, jestli se to dá, nebo jestli jsou gymplačky hodně v nevýhodě oproti holkám ze zdrávky? Myslím tím hlavně praxi - dle mého už toho holky ze SZŠ asi většinu musí umět, tak jestli je při studiu velký zádrhel, když nemám střední vzdělání v oboru? :roll: díky moc za každou odpověď 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1816
19.6.15 14:39

Kamarádka tak šla. Ze začátku to prý byl záhul (jak říkáš, chyběla praxe), ale dala to. Když se chce, všechno jde. :-)
Bude to podobné jako u každé změny oboru. Brácha měl třeba na VŠ strojní kámoše, který byl vyučený kuchař, a patřil k nejlepším v ročníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.15 14:52

Děkuju moc, zní to povzbudivě 8) tak snad to zvládnu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.15 14:52

Taky mám kamarádku, co šla po gymplu a zvládá to a hrozně jí to baví :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
19.6.15 14:57

Ona ta praxe, tam se člověk zas tak nenauci… Az pak v praci.. Neboj se toho vse dozenes… Naopak gympl je výhodou, asi toho umis vic a si zvykla se ucit :D hodne štěstí u studia…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.15 15:15

Ahoj, já jsem vyšla jako Bc. sestra po gymplu minulý rok. Ze začátku je to mazec, hlavně to vstávání atd. Ale na VŠ počítají s tím, že ne všichni studenti mají základní znalosti z praxe, takže je vše učí stejně od začátku bez rozdílu. Takže se neboj, ze začátku je to boj, ale je to nádherný povolání :) držím pěsti při studiu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
19.6.15 15:24

Ahoj ja jsem dostudovala Bc vseobecnou sestru predloni a jsem tez po gymplu a myslim ze v pohode. my meli na skole praxe spoooousty tak se tam vse naucis a stejne v praci pak se naucis vic. ja po skole nastoupila na jednotku intenzivni pece a stejne jsem se musela spoustu veci teprve naucit. skola nenauci vse ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56514
19.6.15 15:45
@cacorenka píše:
Ahoj holky, studuje/studovala některá z vás Bc. obor Všeobecná sestra po gymplu? U přijímaček jsem uspěla, ale začínám pomalu stresovat, jak to budu zvládat, a abych nebyla za úplné nemehlo. Chci se zeptat, jestli se to dá, nebo jestli jsou gymplačky hodně v nevýhodě oproti holkám ze zdrávky? Myslím tím hlavně praxi - dle mého už toho holky ze SZŠ asi většinu musí umět, tak jestli je při studiu velký zádrhel, když nemám střední vzdělání v oboru? :roll: díky moc za každou odpověď 8)

na zdravotnim lyceu beztak vidi pacienty tak max. z rychliku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2034
19.6.15 15:49

Určo se neboj, já šla na vošku na dietku a jelikož sem nemohla najít práci v oboru, šla sem dálkově na sestru a moc mě to bavilo. jenže pak sem práci sehnala a nějak sem to nezvládala časově, usínala sem i ve stoje. určitě do toho jdi, když už nic jinýho, tak to aspon zkus, je to bezva práce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.15 16:07

@cacorenka teoretický základ budeš mít lepší, praxi doženeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1181
19.6.15 16:39

Ahoj, ze střední zdrávky jsem šla na Voš a byly tam holky z gymplu, hotelovky i bývalá studentka veteriny :) Vše se probírá od začátku jak teorie, tak praxe. Zvládly to v pohodě. Vím, že Bc a Voš není to samé, ale když se do toho od začátku pustíš pořádně, tak to půjde :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.15 11:14

Děkuju moc všem za reakce, trochu jste mě uklidnily :palec: Jestli to fakt budou probírat všechno úplně od začátku, i na praxi, tak to snad bude vpohodě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama