Vši - poraďte, jak se zbavit?

661
28.5.15 20:47

Vši - poraďte, jak se zbavit?

Ahoj holky, nevím kde jsem to vzala, ale mám vši. Aaa je to hrozný pocit, že mi tam lezou :lol: Mám dvě děti - dva a tři roky, ale oni nic nemají, jen já. Tak nevím jestli mi to jen předaly nebo bůh ví, kde jsem to čapla. blee :( Koupila jsem v lékárně Liquido duo forte. Hned jsem tím umyla sebe a raději preventivně i děti, kdyby náhodou. Já jsem si vyčesala asi 6 velkých živých vší a dál už nic. S manželem jsme si sedly, že budeme vyčesávat hnidy, ale prý tam nic nevidí, tak buď je slepej nebo tam vážně nic není. Ale dnes jsme kvůli tomu gruntovali celý byt. tak bych nerada aby se mi tam zase rozmnožili, co mám dělat, když manžel nepomůže a nikoho jiného nemám. Můžu jen sama sedět nad vanou a vyčesávat, ale to si moc neporadím s hnidama. Je to nutné je vyčesat nebo zabere ten šampón? Znáte někdo tento přípravek, zabírá? Můžu se tím šampónem umýt znovu ještě dnes nebo mám chvíli počkat. Jsem z toho na nervy, nikdy jsem to neměla :) Děkuju moc všem!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4853
28.5.15 20:50

@AnnaP My máme doma žehličku na vlasy. Jediná na ty potvory zabírá, když to holka ve škole zase posbírá. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
28.5.15 20:52

@AnnaP kup si všiváček a to zvládneš si sama vyčesat. Jinak na to moc nic nezabírá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
28.5.15 20:56

@AnnaP vždy jsem všechny hnidy vyndavala. Dítko si lehlo na pohovku, dalo mi hlavu do klína. U holek mi to trvalo někdy skoro hodinu, než jsem jim prošla pečlivě všechny vlasy.

My dospělí jsme je nikdy neměli. Jen děti.

Dětem jsem foukala vlasy horkým vzduchem přes kadeřnický foukací kartáč (kovový) nebo je vzala žehličkou na vlasy. Jako prevence prý pomáhá i kondicionér a tea tree oil - kapka za uši.

Naštěstí je děti přinesly naposledy před 5-ti lety. Hodně štěstí v boji. Ať se vám už nevrátí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11404
28.5.15 20:57

@AnnaP Já jsem se takhle trápila s „dárkem“ od neteřiny kamarádky měsíc. Difusil, capissan mě stál asi 600. A za týden jsem je s brekem zas vyčesávala. Ve vlasech nic neviděl, je to prostě špatně vidět. Pak se naštval, koupil Paranit a tím jsem se toho zbavila na poprvé. Je tam perfektní hřebínek - všiváček, a přípravek rozpouští poutka hnid, takže je snadno vyčešeš. Hlavně denně vyčesávej, klidně několikrát. Přeju, ať se toho svinstva brzy zbavíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21190
28.5.15 21:02

Nám před lety pomohl přípravek na bázi silikonového oleje, taková modrá krabička, už nevím název. A pak vyčesávání všiváčkem. A preventivně Tee tree oil.
Jinak ty žehlička či naopak vlnovačka (prostě velké teplo) je dobrý nápad. Jinak vši nemají rády vlasovou chemii, málokdy vlezou do chemicky obarvené hlavy nebo do trvalé. Což je u dětí planá rada…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8335
28.5.15 21:36

Tak pokud jsi měla šest velkých vší, tak to ti s největší pravděpodobností hlava už nějaký ten týden žije svým vlastním životem a hnidy a malé vešky tam máš taky. jako že by ti tam šest velkých vší čirou náhodou vlezlo v jeden den, to je dost malá pravděpodobnost, spíš už se ti tam z náhodně vlezlé vši stihla namnožit další dospělá generace :nevim:

já několik let úspěšně používala diffusil s karbarylem, naposledy asi před měsícem, ale nejdřív ho zakázali pro lidi (je to insekticid a tudíž zdraví škodlivý), tak jsem kupovala pro psy, teď nějak nemůžu sehnat ani ten pro psy. jinak ten pro psy se přejmenoval na orthosan, ale ty jsou dva - s permethrinem a s carbarylem. permethrin mi kdysi nefungoval ani lidský, ten jsem psí nezkoušela. ovšem co jsem koukala poslední měsíc, tak jsem na něj (ani na jeden z nich) fakt nikde nenarazila a potřebovala bych doplnit zásoby, přeci jenom ve škole mám tři děti :roll: ten tedy hnidy nezabíjel, ale na vši fungoval dobře, takže dvě doporučené kůry nám vždycky stačily.

pro lidi se prodávají neškodné přípravky, většinou na bázi silikonových (či jakých) olejů. bohužel z mojí zkušenosti, relativně neškodné byly i pro ty vši :nevim: jednou jsem jakýsi přípravek koupila úmyslně, podruhé omylem (Diffusil, nevšimla jsem si, že přestal být insekticidní a začal být olejový), pořádně nefungoval ani jeden. jako část vší vždycky chcípla, ale nikdy ne všechny živé. stejně tak se mi neosvědčil elektrický všiváček. jako fungoval, ale nijak výrazně lépe, než obyčejný kovový všiváček, práce s ním bylo zhruba nastejno, akorát navíc dával drobné elektrické ranky, což se dětem nelíbilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8335
28.5.15 21:38

Jinak ad žehlička. neumím si to moc dobře představit v praxi. ty malé čerstvě vylíhlé nymfy jsem kolikrát seškrabávala až z kůže, tam by se člověk žehličkou asi popálil :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 21:46

Ja si dneska taky ty mrchy objevila. Mam strasnou radost. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
910
16.10.17 01:44

Holky, pomoc!
Mam vsi! Nasla jsem dve dospele, vycesavala jsem se nad umyvadlem asi hodinu. Spoustu hnid. Mela jsem doma jen paranit, kdyz se objevily ve skolce. Mlady ma jezka a navic spi, prece nepujdu ted prat.. jsem uplne v haji, nemuzu spat, vsechno me svedi. Zbavil se jich nekdo? Jak? Hlavu mi nema kdo prohlidnout…
Jsem psychicky uplne v haji, nic se mi nedari a ted vsi.. Tak tady lezim s naolejovanou hlavou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19360
16.10.17 02:46

Smichat olej s alpou a nechat klidne pres noc pusobit, to je spolehlive zabije a pak uz proste jen vycesavat.Rano samozrejme vse vyprat, prohlidnout kluka a za tyden az 14 dni opakovat. Hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8453
16.10.17 07:00
@weyky píše:
Smichat olej s alpou a nechat klidne pres noc pusobit, to je spolehlive zabije a pak uz proste jen vycesavat.Rano samozrejme vse vyprat, prohlidnout kluka a za tyden az 14 dni opakovat. Hodne stesti.

to jsem zkoušela vloni, když děti donesly ze školky a chytla jsem to i já. Akorát jsme si tím popálili hlavu :,(
Nám nejvíce zabralo denně umývat na střídačku psím šamponem a paranitem. A vyčesávat vyčesávat vyčesávat všiváčkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2870
16.10.17 07:43

Teatree olej nakapat do odvsivovaciho samponu. Jako prevenci za usi mazat jdk tobe tak mdlemu. Zrovna stim bojujeme. Skolka mesic a vsi… maji „sezonu“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2736
16.10.17 08:10

Nám pomohly dvě kůry difusilem care na vši. Neměli jsme jich teda moc, jen cca 5 velkých a nějaké hnidy. Většina přípravků nedokáže zlikvidovat hnidy, účinkuje na živé jedince. Doporučuje se kůru opakovat několikrát- podle návodu + zkoušet vyčesat co nejvíc hnid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48502
16.10.17 08:41

www.bezvsi.cz napoprvé bez vší i hnid. Všecky ostatní zaručené recepty buď v lepším případě nefungovaly nebo v horším ještě navíc podráždily kůži.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama