Všichni na ni musí koukat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 17.01.11 11:21
Všichni na ni musí koukat

Holky, snad se nebudete zlobit za divné téma, ale zajímá mě, jak to máte doma vy.
Naše Kája bude mít 18 měsíců a poslední dobou ji při hře musí pozorovat a obdivovat všichny její oblíbené hračky. Takže třeba maluje na zemi a MUSÍ u toho asistovat postavičky z dupla (všechny a máme jich dost), panenka, pejsek…a nejhorší je, že mi je třeba strká před obličej a říká Jééé a chce, abych jako dělala, že jí obdivují, jak to umí. Nebo mi panenky vnucuje(někdy dost nemilosrdně) a musí kreslit panenka. Říkám si, jestli je to OK?? Když kreslím já, nebo ji obdivuju a chválím, není to pro ní ani zdaleka tak „příjemné“, jako když jí „chválí“ hračky.
Máte to někdo taky tak, nebo aspoň něco podobného?

Reakce:
sthan
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 17.01.11 11:47

Děti mají velkou fantazii.Třeba je bere jako kamarády :-) naše malá tohle dělá když k nám dojde nějaká návštěva.Tak ukazuje co má a nechává swe pochválit.Ono ,děti se mají neustále chválit .Potom se snaži udělat vše tak aby za to byli pochválené.Ale nic se nemá přehánět . :-)

Alyss
Extra třída :D 10525 příspěvků 17.01.11 12:34

Joo tohle jsme jeden čas taky měli :lol: Pak jsem taky jeden čas musela pusinkovat před spaním nejen Matyho,ale i jeho plyšáky atd…:-)

A to „jééé“ mu tedy zůstalo (už to teda nevyžaduje po hračkách :mrgreen: ) , ale má strašně rád,když postaví věž,dům.. z kostek ,že to chodíme spolu obdivovat..pak to zboří,postaví znovu a zase jdeme :-D

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 17.01.11 12:52

Taky někdy na malou mluvím místo plyšáků, protože řekne např.: „podívej, zajíčku, jaký umím komelec (=kotrmelec :mrgreen: )“ a já jako poslušný zajda „jé, Peťulko, ty to hezky umíš“. :lol: Zrovna si teď odnesla dvě dřevěná zvířátka a volala, ať se jdu na NĚ podívat. Klidně i třeba ukáže na gauč, kde není prostě nic a řekne, že za ní přišla myška… Myslím, že je to normální, děti si cvičí a učí se používat fantazii a spíš bychom to měli podporovat, pokud to nemá jako vyloženě únik do „jiného světa“ (tzn. nemá stachz lidí, z dětí, normálně komunikuje atd.).

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 17.01.11 13:14

Zrovna teď by měl synek spát. Místo toho nahoře vede samomluvu s autíčkama a domlouvá jim, že když budou padat z postýlky, budou mít bebí a nebude tu máma, aby je pofoukala … kde to asi slyšel??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 17.01.11 14:07

Jééééžišmarjá, to je dobře, že to dělá i někdo jiný než moje dítě, jako bys psala o té naší :mrgreen: :mrgreen:

U nás už půldruhého roku například probíhá zajímavý stereotyp - kdykoli přijde děda, musí si lehnout na podlahu a povídat místo panenek… „Jééé, pšišel děda, já všechno pšinesu, dědo, panenky musí povídat a hlavně plakat, dědo plač“… Děda od nás občas odchází se slušnou depkou, když celé dopoledne proležel na koberci a z nejrůznějších důvodů plakal… :mrgreen: :mrgreen:

Zkrátka, nic si z toho nedělej. U nás doma mluví naprosto všechno. Dneska ráno si hadr na boty stěžoval, že potřebuje vyprat, protože má Helenka moc špinavé botičky… :wink:

A neuklidním Tě, léty se to zatím nezlepšilo. :mrgreen: Leda snad trošku v tom, že teď už si s těmi věcmi dokáže povídat sama, bez nás - ale s někým jiným to má samozřejmě pořád větší kouzlo.

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 17.01.11 14:33
BohunkaP píše:
Jééééžišmarjá, to je dobře, že to dělá i někdo jiný než moje dítě, jako bys psala o té naší :mrgreen: :mrgreen:

U nás už půldruhého roku například probíhá zajímavý stereotyp - kdykoli přijde děda, musí si lehnout na podlahu a povídat místo panenek… „Jééé, pšišel děda, já všechno pšinesu, dědo, panenky musí povídat a hlavně plakat, dědo plač“… Děda od nás občas odchází se slušnou depkou, když celé dopoledne proležel na koberci a z nejrůznějších důvodů plakal… :mrgreen: :mrgreen:

Zkrátka, nic si z toho nedělej. U nás doma mluví naprosto všechno. Dneska ráno si hadr na boty stěžoval, že potřebuje vyprat, protože má Helenka moc špinavé botičky… :wink:

A neuklidním Tě, léty se to zatím nezlepšilo. :mrgreen: Leda snad trošku v tom, že teď už si s těmi věcmi dokáže povídat sama, bez nás - ale s někým jiným to má samozřejmě pořád větší kouzlo.

Ano unás děda taky musí po příchodu ležet na koberci a číst časopis nejlépe leták z TESCA a pokud ho nepřinese tak má děda strašný průšvih. Plakat a pořád hledat kde mám svojí Verunku bébébé tak to zase dělám celý den já opravdu mi ztoho hrabe. Unás dnes probíhalo,poho­dilapanenku u vafek a " NO TAK NÁNO NESMÍŠ BÝT TADY NA KOBERCI U KAMEN TY PÁLÍ VÍŠ TO? NO TAK NÁNO POĎ PRYČ SPÁLÍŠ SE A PŮJDEŠ K PANÍ DR. A TA TI PÍCHNE DOPRDELKY INJEKCI NO TAK NANO NEZLOB(jsem zrovna po očkování).

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 17.01.11 19:10

Ha ha ha, dobře se bavím vašimi příspěvky :lol: Jsem ráda, že jsme v normálu, jen je s tím někdy fakt otravná! A mě celý den nebaví mluvit jako pan řidič z dupla, nebo panenka a medvěd :lol:

martice
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 17.01.11 19:38

Dámy, tak tohle je luxusní diskuze. :mrgreen: Už dlouhooooo jsem se tak nezasmála, jako teď. :mrgreen: :mrgreen: Vážně moc vtipné!!!
Můj drobek tohle zatím nedělá, tak se těším až bude děda u nás plakat a já budu mluvit jako řidič z Dupla.

Fakt jste mi podstatně zvedly náladu :pankac:

Alyss
Extra třída :D 10525 příspěvků 17.01.11 19:54

Taky ještě přihodím:-)

Momentálně u nás doma sem tam někde vykoukne lišák Štípák ( Dora - pohádka) a oba musíme mít nataženou ruku a křičet po bytě :„Štípáku neštípej! Štípáku neštípej!“ :lol: Nevím ,co si o nás musí myslet sousedi - je tu všechno hrozně slyšet :mrgreen:

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 18.01.11 11:10

Jsem ráda, že jsem někoho diskuzí pobavila! Se někdy přijeďte podívat, jak si hrajeme…můžete mě vystřídat :lol: ne, to ne, jen si dělm legraci.
Ale taky voláme po bytě a hledáme hračky, které pak na sebe bafají a lekají se atd…No sranda!

grmela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.12 14:04
Lišák štípák

Zdravím maminky, prosím Vás, nevíte na kterých stánkách mám sehnat Lišáka štípáka? Když jsem ho chtěla koupit na mimi bazaru, tak mi to nešlo. Naše holky Dvojčata Doru zbožnují :hug: a Adélka ho chce. :dance: Děkují za odpověd, musím to stihnou do Ježíška.

laducha
Generální žvanilka 21747 příspěvků 15.12.12 14:13

Malá má 3 virtuální psy, nemůžu doma udělat krok, aniž bych neslyšela „mami pozor, ať na (jedno ze tří jmen) nestoupneš, nesedneš…teď dokonce vylezla sama z vany, že jí jeden utekl a "museli“ jsme ho všichni hledat :mrgreen:
Hlasy u hraní mění a vyžaduje to i po nás 8)
Ale jsem ráda, že má fantazii :palec:

„Mami, nevidělas Buznu a Saturu?“… jména dvou dinosaurů, má jich asi 30 a všechny pojmenované :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >