Vstupní prohlídka do zaměstnání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.11.19 18:54

Vstupní prohlídka do zaměstnání

Ahoj, chtela bych se zeptat jak probiha vstupni lekarska prohlidka do zamestnani? Jeste jsem tam nikdy nebyla takze mam trosku strach ???? dekuju za kazdou odpoved :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28861
23.11.19 19:02

Jako preventivka. Doneses moc, poslechne te, zmeri tlak, prezkousi zrak, projde s tebou anamnezu. Nic svetaborneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14304
23.11.19 19:03
@Anonymní píše:
Ahoj, chtela bych se zeptat jak probiha vstupni lekarska prohlidka do zamestnani? Jeste jsem tam nikdy nebyla takze mam trosku strach ???? dekuju za kazdou odpoved :)

Většinou jen formálně. Lékař který provádí prohlídku si vyžádá výpis z dokumentace od tvého ošetřujícího lékaře (většinou ji musíš donést ty). Na prohlídce ti změří tlak, prohmatá břicho a to je zhruba vše. Tyhle prohlídky jsou jen věc vylobbovaná lékaři, aby měli další příjem (prohlídku platí lékaři zaměstnavatel).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892

Asi jak kde. U nás si k tomu ještě brali moč a hledali v ní drogy ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20762

Prostě prohlídka. Já navíc měla i odběry krve, ale já potřebovala i potravinový průkaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.19 19:06
@Anonymní píše:
Ahoj, chtela bych se zeptat jak probiha vstupni lekarska prohlidka do zamestnani? Jeste jsem tam nikdy nebyla takze mam trosku strach.. dekuju za kazdou odpoved :)
  • Citovat
  • Nahlásit
2599
23.11.19 19:09

Krev, moc, tlak a to bylo snad všechno… Asi taky záleží, jaké zaměstnání to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8998
23.11.19 19:11
@Prof. Farnsworth píše:
Většinou jen formálně. Lékař který provádí prohlídku si vyžádá výpis z dokumentace od tvého ošetřujícího lékaře (většinou ji musíš donést ty). Na prohlídce ti změří tlak, prohmatá břicho a to je zhruba vše. Tyhle prohlídky jsou jen věc vylobbovaná lékaři, aby měli další příjem (prohlídku platí lékaři zaměstnavatel).

ale blbost. Poděkuj legislativě EU ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22128
23.11.19 19:28
@Run píše:
Prostě prohlídka. Já navíc měla i odběry krve, ale já potřebovala i potravinový průkaz.

Krev je treba u potravinoveho prukazu? Ja abych to zamlcela pred starsim ditetem (brigada v Mekaci) nez si pro nej pujde k doktorce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
23.11.19 19:31

Byla jsem na ní ve čtvrtek - pan doktor mrknul na výpis z karty, změřil mi tlak, zeptal se, jestli kouřím, nadiktovala jsem mu výšku a váhu a bylo hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12830
23.11.19 19:33

U nás pouze formalita, pár otázek a dostala jsem i potravinářský průkaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8998
23.11.19 19:37
@Hanka1 píše:
Krev je treba u potravinoveho prukazu? Ja abych to zamlcela pred starsim ditetem (brigada v Mekaci) nez si pro nej pujde k doktorce…

není, buď v klidu :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
23.11.19 20:01
@cell píše:
není, buď v klidu :andel:

Jak který dr. Znám i jednoho, který posílá i na rtg plic než ho vystaví, ale vesměs se pouze zeptá, jestli člověk přišel do styku s infekční nákazou, max fakt krev a moč. Ale na jednu stranu souhlasím s krvi, moči i případným rtg, nadtuhou stranu já mám průkaz vydaný v mých patnacti na dobu neurčitou, což je bratru 24let a nikdo( ani hygiena) se nestaral, jestli jsem stále schopná v potravinářství pracivat 8) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12888
23.11.19 20:03
@Anonymní píše:
Ahoj, chtela bych se zeptat jak probiha vstupni lekarska prohlidka do zamestnani? Jeste jsem tam nikdy nebyla takze mam trosku strach ???? dekuju za kazdou odpoved :)

Asi zalezi na jakou pozici. U nas jsou teda velmi prisne a hodne dukladne. Zkontrolovan kompletni zdravotni stav, jestli je ten clovek schopen bez jakekoholiv omezeni plne vykonavat danou pracovni pozici. O nejakych formalitach nemuze byt rec, jelikoz kdyz by se tomu cloveku neco stalo, jde to na vrub tomu lekari, ktery o jeho problemech vedel a nemel jej do te prace pustit. Neco jineho je pozice prodavacky a neco jineho delnik v nepretrzitem tezkem provozu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8998
23.11.19 20:07
@medunka23 píše:
Jak který dr. Znám i jednoho, který posílá i na rtg plic než ho vystaví, ale vesměs se pouze zeptá, jestli člověk přišel do styku s infekční nákazou, max fakt krev a moč. Ale na jednu stranu souhlasím s krvi, moči i případným rtg, nadtuhou stranu já mám průkaz vydaný v mých patnacti na dobu neurčitou, což je bratru 24let a nikdo( ani hygiena) se nestaral, jestli jsem stále schopná v potravinářství pracivat 8) :mrgreen:

já zas pamatuju dobu, kdy se dělaly výtěry. Pravdou je, že je zdravotní průkaz přežitým a naprosto zbytečným dokladem nevypovídajícím vůbec o ničem a už měl vypadnout z minulé legislativní úpravy a při té příští k tomu snad dojde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat