Vstupní školení do zaměstnání zadarmo?

Anonymní
10.4.17 13:39

Vstupni skoleni do zamestnani zadarmo?

Ahoj damy a panove. V cervnu mam nastoupit do nove prace a bylo mi sdeleno, ze zaskoleni probehne jiz v kvetnu (8 pracovnich dni) ale pracovni smlouvu budu mit az od cervna, tzn. Ze tech 8 dni v kvetnu budu vlastne pracovat bez smlouvy a zadarmo…je to podle zakona vubec mozne? Budeme hodne cestovat autem, budeme mit prohlidku zavodu… Co kdyby se mi neco stalo? Vzdyt nejsem ani zamestnanec, takze pracovni uraz by to nebyl…dekuji za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10.4.17 13:42

Na těch 8 dní dostaneš dohodu o provedení práce. Také jsem to tak měla. Zaškolení na dohodu a hned nato pracovní smlouva HPP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 13:46
@hudečice píše:
Na těch 8 dní dostaneš dohodu o provedení práce. Také jsem to tak měla. Zaškolení na dohodu a hned nato pracovní smlouva HPP.

Prave ze ne. Muj novy sef mi rekl, ze skoleni bude bez odmeny…a ze majtel firmy tvrdi, ze kdyz o tu praci nekdo stoji, tak to pro nej nebude problem a pokud to problem je, tak je dalsich x lidi ve fronte na tuto pozici…

• Nahlásit
  • Citovat
10.4.17 13:49
@Anonymní píše:
Prave ze ne. Muj novy sef mi rekl, ze skoleni bude bez odmeny…a ze majtel firmy tvrdi, ze kdyz o tu praci nekdo stoji, tak to pro nej nebude problem a pokud to problem je, tak je dalsich x lidi ve fronte na tuto pozici…

Tak v tom případě bych mu hezky nasr.ala. Abych dělala týden bez smlouvy, nejsem rumum ani bulhar. Čili ať si veme zadáčo lidi kde chce, ale zadarmo robit týden v kuse ani omylem. Jedině si pak vzít skrytou kameru na to zaškolování a pak hezky záznamy ukázat na pracovním úřadě - s tím, že dohodu podepsanou nemáš, smlouvu taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32855
10.4.17 14:05

Já také chodila na zaškolení zdarma..a to jsem pracovala pro státní firmu. Ale nikdo mě nenutil, nastupovala jsem za paní která prostě ihned odcházela a nikdo jiný by mě nezaškolil, takže výběr, bud budu chodit a naučím se to, nebo mě sice vezmou, ale nikdo mě nezaškolí a nauč se jak chceš..byla to ale administrativa takže o zranění případné jsem se nebála..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 14:12

Ja vim, ze tam chci pracovat, je tam soustu znamych a vsichni jsou moc spokojeni. Zaskoleni vzdy placene bylo, ted to firma zmenila (asi chce usetrit) a me nezajima, jestli by tam nekdo sel pracovat za techto podminek, ale jestli je to vubec legalni.

• Nahlásit
  • Citovat
32855
10.4.17 14:14

Napiš si jako anonym email na pracák a uvidíš..( nebo je dost právních online poraden )..jak říkám já to dělala a byla to státní firma..nevím jestli porušila pravidla nebo zákony nebo co..nějak jsem po tom nepátrala.. :nevim:
většinou ale i do nějakých závodů mají vstup povolen jen zaměstnanci..takže budou porušovat i pravidla závodů… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32855
10.4.17 14:24
@Anonymní píše:
Ja vim, ze tam chci pracovat, je tam soustu znamych a vsichni jsou moc spokojeni. Zaskoleni vzdy placene bylo, ted to firma zmenila (asi chce usetrit) a me nezajima, jestli by tam nekdo sel pracovat za techto podminek, ale jestli je to vubec legalni.

jinak teda nechápu že i když víš že to podstoupíš - když říkáš že tam chceš pracovat, tak proč po tom pátráš jestli to je legální nebo ne..
když ti někdo napíše že ne, tak co uděláš? tak tam nepujdeš? ( když tam chceš pracovat ) :nevim: nebo jim řekneš že to není legální a že trváš na smlouvě nebo něčem ( tak to ti řeknou že nemusíš chodit ).. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
10.4.17 14:52

Kdybych měla jezdit někam autem a hrozil by jakýkoliv úraz, tak bych tam nešla a ještě bych je nahlásila na inspektorát práce nebo někam. Taky se mi to nezdá, aby prováděli školení bez jakékoliv smlouvy nebo dohody. Člověk nemůže myslet jen na sebe, ale taky na svoji rodinu, děti, kdyby sis tam třeba zlomila ruku, tak budeš doma zadarmo? Myslím, že není nic špatného na tom, pátrat, jestli je to legální a nahlásit i za cenu, že to místo dostane někdo jiný. Zdraví máme jen jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7536
10.4.17 15:27

Zákoník práce říká: § 228
Zaškolení a zaučení
(1) Zaměstnance, který vstupuje do zaměstnání bez kvalifikace, je zaměstnavatel povinen zaškolit nebo zaučit; zaškolení nebo zaučení se považuje za výkon práce, za který přísluší zaměstnanci mzda nebo plat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 19:22

Tak jsem volala na urad prace a poptala jsem se a zadny zakon to neporusuje, takze je to pry ok…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.4.17 19:23

Tak jsem volala na urad prace a poptala jsem se a zadny zakon to neporusuje, takze je to pry ok…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama