Všude samá faleš - změní se to?

Anonymní
20.7.21 21:31

Všude samá faleš - změní se to?

Ahoj, prosím anonymně, nerada bych, aby mě poznal někdo ze známých.
K meritu mého „problemu“: hned po škole jsem nastoupila do své první práce na plný úvazek. Během vš jsem měla řadu různých prací, některé i několikaleté, nikde jsem neměla problém s kolegy, všude byli fajn lidé, z některých mám dodnes přátele. Do současného zaměstnání jsem nastoupila s nadšením, plná elánu, ráda jsem poznávala nové lidi a první dva roky byly fakt super.
Nyní skoro po čtyřech letech odcházím, potrebovala jsem prostě změnu, mimo jiné proto, že kovid opravdu ukázal, kdo je kdo. Nejhorší byl asi poslední půl rok, ale prostě tolik falše a prospěchářství se jen tak nevidí. Samozřejmě jsme udělala i revizi svého chování, no i když se člověk snaží sebevíc, tak se prostě ne vždy chová čestně, ale jednou z mých hlavních zásad, jak přežít na pracovišti, je vzájemně si neskodit a toho se vždy snažím držet. Vím, že v práci to nikdy nebude úplně fér, ale co se děje u nás, je prostě na moji osobu už dost.
Tímto se že mně stal dost skarohlíd, přestala jsem úplně vyhledávat nové lidí a mám pocit, že se mnou chce každý jenom vy***** ( vy víte co myslím). Mám úplně pokřivené vnímání lidí na pracovišti, přestala jsem si jich vážit a ve svých třiceti si přijdu jak můj otec v pětapadesáti. O nikoho se moc nestarat (i když ve finále vždy skoro každému pomůžu, když neví) a ideálně aby toho o mně věděli ostatní co nejméně, co kdyby to nějak použili proti mně. Vím, že je to špatně a bojím se, že si to přinesu do nového zaměstnání, i když to tam třeba bude lepší.
Myslím, že jsem na takový stav mysli moc mladá. Co s tím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
87
20.7.21 21:56

Je lepší udržovat vztahy s kolegy na profesionální úrovni. Do práce se chodí pracovat. Na vykecání mám přítele a kamarádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21486
21.7.21 06:16

Takhle to mám už spoustu let a jsem spokojená. Asi mám taky pokřivené vnímání, ale o lidech si myslím své a nehodlám na tom nic měnit. Výjimkou jsou mí přátelé, i z některých kolegyň se vyklubaly kamarádky, ale trvalo to, nazabiram na první dobrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 07:39

NÁZOR

Nevidím důvod pryč by mělo být ctností mít iluzorní optimistický pohled na svět v případě, že svět takový není. Naopak vystřízlivět z „dětského myšlenkově zdrogovaného“ pohledu na svět by měl člověk co nejdříve, aby dokázal na reálný svět správně reagovat.

Faleš se vyskytuje prakticky všude. V některých kolektivech je menší a je hlavně doménou pár jednotlivců. V jiných kolektivech je větší a je masivním strukturálním problémem daného kolektivu. Nelze se jí zbavit, neboť je součástí lidské povahy.

Důležité (ideální) je si najít pár opěrných bodů (přátelé, popřípadě někteří z rodiny), u kterých bude váš vztah založen převážně na upřímnosti či otevřenosti. V případě že člověk nemá tyto stabilní opěrné body, pak je obtížné ve světě žít, neboť kromě špatností člověk nezažívá moc dobrých věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat