Vsugerování NEMOCI

Napsat příspěvek
22966
26.3.20 18:19
@Anonymní píše:
Hypochondrie? to asi ne…to lékařské kolečko jsem měla “nařízeno”od praktického lékaře…k doktorum nechodím záměrně…

Tak znova. Ten, co si vsugerovává, že má nemoc, je hypochondr. Asi ti nic nenašli, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1033
26.3.20 18:33
@Anonymní píše:
@Kolarkaa co tě trápí za balosti? Klidně si můžem napsat sz..

Klidne muzeme, jen musis prvne ty me, protoze jsi anonym ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 19:44
@Bábrdl píše:
Tak málokdo chodí k lékařům záměrně, přičemž věří, že mu nic není :nevim:Vem si toho nešťastníka, co vystřílel špitál, protože doktoři nechtěli řešit jeho neexistující rakovinu.

No praaaaave… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 19:55
@Kolarkaa píše:
Já se snažím. Dělám klidivou jogu, učím se dýchat do břicha, relaxovat, uvolňovat.. vydržím pár dní a sem zpátky v bolestech..

Autorka, ty mi píšeš úplně z duše…občas je to dobre a občas se ti hrozne podela…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 19:57
@Anonymní píše:
Pokud jsi fyzicky zdravá, važ si toho a spíš se záměr na psychiku. Medituj, dělej co tě baví, sportuj, čti, vyšívej, to je jedno, ale zaměř svoji mysl jinam.. Jasně, ze se dá nemoc vsugerovat jako cokoli jinýho. Já jsem od mala nemocná a věř, že poslední roky jsem se x krát bála doslova o život, bála jsem se jít v noci spát, jestli se vůbec ráno vzbudím, do toho jsem měla doma malýho syna, který to samozřejmě vše vnímal a několikrát jsem byla na jeho i svoje narozeniny na Jip a pod. Není mi ještě ani 30 a mám za s sebou 6 velkých operací a x zákroků. Poslední ani ne před rokem, kdy jsem si myslela, že budu žít plnohodnotně a zas další rána v podobě viru, který mě může velmi ohrozit.. Zaměř se na psychiku, protože pokud prožíváš dlouhodobě tyto stavy, tak zdravá mysl určitě není a chce to péči. Omez stres, udělej si čas pro sebe a dělej co ti dělá radost, pokud to nepomůže, vyhledej psychologa nebo terapeuta, než si nemoc přivoláš sama.. Važ si toho co máš a raduj se z maličkostí a z toho, že teď můžeš žít aktivně. :kytka:

Tys to napsala krasne… :srdce: hodně zdraví…na to, ze si nemoc privolas věřím…ale občas je mysl silnejsi :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 20:36
@Anonymní píše:
Tys to napsala krasne… :srdce: hodně zdraví…na to, ze si nemoc privolas věřím…ale občas je mysl silnejsi :(

Děkuju :kytka:
A z čeho ty obavy pramenní? Onemocněl někdo náhle v tvém okolí? Stalo se ti nějaké trauma? A co rodina říka na tyto tvoje stavy?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 21:06

Toto téma také řeším, i od dr. jsem slyšela: kdo se vážné nemoci bojí, tak často také onemocní.. Přece se bojíme, když máme nějaké příznaky nebo problémy, necítíme se zdravě… od dr. takovýto postoj??… jak si vysvětlit "nemoc si přivoláš??

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 21:22
@Anonymní píše:
Děkuju :kytka:
A z čeho ty obavy pramenní? Onemocněl někdo náhle v tvém okolí? Stalo se ti nějaké trauma? A co rodina říka na tyto tvoje stavy?

Onemocněl…a ten konec byl tak rychlý…a další (ne příbuzný)je taky vážně nemocný a mě je hrozne ouzko, ze není nic, než jen čekat…taková bezmoc… :,(
A i moje fyzická stránka není dobra…s teď je otázkou, jestli jsem si to vsugerovala a nebo tělo volá…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 21:27
@Anonymní píše:
Toto téma také řeším, i od dr. jsem slyšela: kdo se vážné nemoci bojí, tak často také onemocní.. Přece se bojíme, když máme nějaké příznaky nebo problémy, necítíme se zdravě… od dr. takovýto postoj??… jak si vysvětlit "nemoc si přivoláš??

Ja třeba v toto věřím…proste se to vrátí…a toho se bojim ale jak to hlavě říct…volá tělo nebo je to sugesce?
A tebe trapi co???

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 21:37
@Anonymní píše:
Onemocněl…a ten konec byl tak rychlý…a další (ne příbuzný)je taky vážně nemocný a mě je hrozne ouzko, ze není nic, než jen čekat…taková bezmoc… :,(
A i moje fyzická stránka není dobra…s teď je otázkou, jestli jsem si to vsugerovala a nebo tělo volá…

Může to být úzkost z toho, že vlastně nemáš nic pod kontrolou a nic netrvá věčně.. Myslím, že to občas napadne každého, ale buď se s tím člověk smíří, že nikdo tady není nesmrtelný a nebo se z toho člověk zblazní. Ona ta smrt je tady naše jediná jistota a máme ji všichni. Proto bychom si to tady měli užít dokud to jde a nezatěžovat se blbostma :kytka: Jak tělo volá?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 21:42
@Anonymní píše:

Buď ráda za takovýho dr. a že tě hned nepošle pro antidepresiva. Nebo se lidi spíš bojí a pak se příznaky objeví.. Nemoc si přivoláš lehce a mnoha způsoby. Od životního stylu, stresu, toxických vztahů, až po vlastní chování k okolí a sobě samému atd. Člověk musí žít v souladu se sebou samým, i s okolím, jinak se to projevit někde prostě musí..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 22:07
@Anonymní píše:
Buď ráda za takovýho dr. a že tě hned nepošle pro antidepresiva. Nebo se lidi spíš bojí a pak se příznaky objeví.. Nemoc si přivoláš lehce a mnoha způsoby. Od životního stylu, stresu, toxických vztahů, až po vlastní chování k okolí a sobě samému atd. Člověk musí žít v souladu se sebou samým, i s okolím, jinak se to projevit někde prostě musí..
:srdce: :srdce: :srdce: :srdce:
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 22:08
@Anonymní píše:
Může to být úzkost z toho, že vlastně nemáš nic pod kontrolou a nic netrvá věčně.. Myslím, že to občas napadne každého, ale buď se s tím člověk smíří, že nikdo tady není nesmrtelný a nebo se z toho člověk zblazní. Ona ta smrt je tady naše jediná jistota a máme ji všichni. Proto bychom si to tady měli užít dokud to jde a nezatěžovat se blbostma :kytka: Jak tělo volá?

Presne tak :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 22:21
@Anonymní píše:
Presne tak :srdce:
:kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
27.3.20 10:50

Ahoj autorko i ostatní, bohužel mě trápí podobné. Pokud by si chtěl někdo o daném problému pokecat, ozvěte se, budu ráda :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama