Vtíravé myšlenky způsobující úzkost a strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 09:51
Vtirave myšlenky způsobující úzkost a strach

Ahoj všem holkam.
Mám na vás takový dotaz. Jestli jste si něčím podobným některá prošla a jestli jste sebe toho dostali a co vám pomohlo.

Je to už rok a půl kdyby jsme dostala panický strach o rodinu.
Byl to takový ten strach co jste jako za oponou a nemůžete nic jen se klepete.

Pak se to stupňovalo denně jsem se bála a byla úplně vycerpana. Pak už jsem neměla strach o rodinu protože nebezpečí pominulo, ale začala jsem mít strach z toho strachu.

Zasla jsem za psychiatrem a ten mi dal citalec. Po tom se to ještě prohloubilo a ani po třech měsících nelepsilo. Vysadila jsem je s jeho pomoci a dělala jeho rady, ze se tomu strachu nemám vyhýbat, ale naopak si ho vyvolávat sby slábl.

No nějak de to nedaří. Nyní mám psycholozku a ta mi napsala trittico ale bojím se ho brát sby to nebylo zase jako predtim s citalecem.

Nyní to mám tak, ze jsem neustale v nervozita a strachu ne panickym ale takový ten který vám zvýší tep a pořad na to myslíte. Nejde na to nemyslet je to jak reflex.

Jsem blázen? :nevim:
Chtěla bych miminko ale nechci ho ohrozit.

Reakce:
Ou
Kelišová 5856 příspěvků 27.11.18 10:49

Nejste blázen, jen jste běžný člověk dnešní doby, co se nikdy nemusel učit zacházet s úzkostí a teď nemá mechanismy, kterými by ji dokázal srovnat, aby ho neničila.

Trittico funguje úplně jinak než citalec, při nastupování účinku nemá sebou ony týdny zhrošených příznaků - určitě ho berte, minimálně vám srovná spánek a když člověk spí, tak se pak úzskosti brání daleko lépe.

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Určitě si pořiďte tuhle knížku - je praktická a srozumitelná a urychlí vám cestu k tomu, abyste porozuměla jak úzkost funguje a psycholožka vám pak může konkrétně pomoci s technikami a hlubším porozuměním tomu, ke pramení ta vaše konkrétní úzkost a čím ji zrovna vy udržujete při životě a čím se krmí.

držím palce - tím že se naučíte porozumět úzkosti a zvládnete se jí postavit a udusit hned v zárodku, když se začne ozývat, tak se na mateřství připravíte naprosto skvěle - protože to samé pak budete moci naučit svoje děti a ony se pak v dospělosti nebudou muset potýkat s tím, co máte před sebou teď vy.

Ou
Kelišová 5856 příspěvků 27.11.18 10:51

Zajímavá je i tahle kniha - ale ta od profesora praška je hodně praktická, tou bych začala.

https://www.kosmas.cz/…-jeji-smysl/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 11:03

@Ou
Děkuji moc.
Já mám strach ze když mne to drží 24h denně ze to nikdy neprejde.
Nejde se uvolnit hned mi to tam skočí když se chci soustředit na něco jiného.
Bojím se ze už to nelze zvrátit.

Vím ze jsou to kraviny a kdyby se mi povedlo na to nemyslet tak bude dobre ale nejde to :zed:

Ou
Kelišová 5856 příspěvků 27.11.18 11:15
@Anonymní píše:
@Ou
Děkuji moc.
Já mám strach ze když mne to drží 24h denně ze to nikdy neprejde.
Nejde se uvolnit hned mi to tam skočí když se chci soustředit na něco jiného.
Bojím se ze už to nelze zvrátit.Vím ze jsou to kraviny a kdyby se mi povedlo na to nemyslet tak bude dobre ale nejde to :zed:

jo - ten setrvalý strach ukazuje na to, že holt už jste za hranicí nějaké normální neurotičnosti a je potřeba s tím začít pracovat.

Tím že už jste za hranicí zvladatelnosti to chce najít dobré léky - neurochemie už je tak rozhozená, že to vlastními silami moc nejde.

Uvidíte jestli trittico zabere, jestli ne, tak se hodí další hledání - plus tedy v té Praškově knize je spousta technik, které mohou ulevit.

přeju ať je vám co nejdřív lépe.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >