Vůbec neleží na bříšku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 21:48
Vůbec neleží na bříšku

Máme pár týdnů v péči 5 měsíční miminko a máme obavy, jestli je vše v pořádku. Přechodná pěstounka, která nám děťátko předávala, říkala, že nikdy neleží na boku ani na bříšku a toto se nám potvrdilo. Nechce na bříšku vůbec ležet a když ji na bříško položíme, neumí a ani nechce si dát hlavičku na bok, i když už se začíná otáčet ze zad na bříško a zvedat se na dlaně, ale to ležení (spíš neležení na bříšku) nám dělá obavy.. Ani na boku vůbec nechce ležet. Leží a spí jenom na zádech a to si klidně hlavičku na bok dá.. i když ji má vzadu placatější. Je to v pořádku? Myslela jsem, že by to mělo miminko umět už od malička.

Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 16256 příspěvků 11.08.19 21:50

Pokládat na bříško by se mělo od malička, aby si zvykali, některý to nemají rádi a řvou jak paviáni :mrgreen:
co to ukázat pediatrovi? nebo rehabilitační?

bublinek
Kelišová 5719 příspěvků 11.08.19 21:52

My jsme to s holkama museli „trénovat“, leh na bříšku, 1. i 2. vzpřímení
Trpělivost, možná se obrátit na nějaké rehabilitační pracoviště, chodila jsem s oběma holkama na „tréninky“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 21:55

A v kolika měsících jste to trénovali? Kdy nejpozději by to mělo mimi zvládnout?

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16256 příspěvků 11.08.19 21:55
@Anonymní píše:
A v kolika měsících jste to trénovali? Kdy nejpozději by to mělo mimi zvládnout?

my trénovali od tří dnů :think: zkus jí na to bříško položit několikrát za den aby si zvykala

lachtanice86
Echt Kelišová 8992 příspěvků 11.08.19 21:59

Dávala bych ji na bříško, nam dětská říkala, dávat ji na bříško v podstatě hned po příchodu domu

Petula306
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 11.08.19 21:59

Píšete, že se na bříško zkouší otáčet a zvedá se na rukou.. takže to asi umí? Problém je, že jí to nebaví, nebo že na bříšku nespí?
Pokud to druhé - každý spí rád jinak. Četla jsem, že některé matky zase neustále otáčí miminko, které spí na bříšku zpátky na záda a ještě je vycpou okolo, aby se nemohlo otočit zpátky :nevim:

bublinek
Kelišová 5719 příspěvků 11.08.19 22:03
@Anonymní píše:

v podstatě hned, alespoň chvíli denně to bylo

slečna97
Kecalka 171 příspěvků 11.08.19 22:04

N, ležení na břichu opravdu neřeš,
ale co řeš s PEDIATREM, TAK TO, ŽE PLACATĚJŠÍ HLAVIČKU? To je problém :), který je nutné řešit. :Jinah hodně zdraví vám i holčičce srdce: :srdce:

lilith1
Ukecaná baba ;) 2396 příspěvků 11.08.19 22:17
@slečna97 píše:
N, ležení na břichu opravdu neřeš,
ale co řeš s PEDIATREM, TAK TO, ŽE PLACATĚJŠÍ HLAVIČKU? To je problém :), který je nutné řešit. :Jinah hodně zdraví vám i holčičce srdce: :srdce:

A proc? Nikdy jsem neslysela, ze by to vadilo..muj bratranek ma total placatou hlavu a je to profesor matiky. s x tituly, me naopak pripadaji nevzhledne deti co maji hlavu dozadu jak ufo.

janickaIII
Závislačka 4599 příspěvků 11.08.19 22:40

Me treba detska rikala, ze na brisko davat nemusim, pokud nechci. Dite se zacne pretacet samo. Pokud mate ibavy, poradte se s detskou nebo rehabilitacni, ty dite uvidi a budou moct posoudit vic nez po netu.

Coda
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 11.08.19 22:55

U našeho malého byla predilekce hlavičky (zplacatělá na jednu stranu :D ) diagnostikovaná už ve 2 měsících od pediatričky a na to jsme byli ihned odesláni na fyzioterapii. Tam jako bonus ještě fyzioterapeutka odhalila slabé bříško a nechuť ležet na bříšku :roll: poctivě jsme cvičili a malý nemá slehlou hlavičku po straně a polohu na bříšku si nakonec velice oblíbil - jestli si dobře pamatuji, tak potíž byla hlavně ve slabém bříšku :think:
Držím vám pěsti, ať se miminku i vám začne brzy dařit :hug:

Coda
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 11.08.19 23:01

A ještě prý v poloze na bříšku hodně dětem pomáhají vodní podložky - taky jsem nad ní dost uvažovala, ale malý se nakonec pro polohu na bříšku nadchl…
https://netscroll.cz/…active-play/

Billi
Nadpozemská drbna 26155 příspěvků 11.08.19 23:13

@slečna97 a proč? Syn měl vzadu šílenou placku a nikdo to nikdy neřešila. Doktorka jen řekla, že to děti mívají.

Zakladatelko, koukni na KiSS syndrom.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 09:57

Moc děkuji všem za rady, vyzkouším, pročtu a raději i zkontaktuji pediatričku. Je to pro mě všechno nové a nechci nic zanedbat, ale zároveň ani vyšilovat zbytečně..

Váš příspěvek
Reklama