Vůbec se mi nelíbí náš nový dům

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18
27.6.22 15:32

Vubec se mi nelibi nas novy dum

Krasny den,

mam takovy malicherny problem, ktery me ale trapi tak, ze se potrebuju sverit, zalozila jsem si kvuli tomu profil na e-miminu :zed: :D

Koupili jsme si maly domecek, developersky projekt. Jako fakt rodinna idylka, hlavne pro deti, zahrada, bazen, trampolina, kazde dite svuj pokojicek, fajn sousedi, deti tu maji kamarady, vsichni jsme zdravi, netrapi nas zadne vyznamnejsi problemy.

Ja uz se ale skoro asi mesic zaobiram tim, ze se mi vubec nelibi, jak to mame novostavbu zarizenou. Mohli jsme si vybrat vse, od pricek a tedy dispozic, pres okna, podlahy, obklady, proste nepopsany list…
Takovy ten sen stredni tridy no :D

Jenze seslo se to tak, ze kdyz jsme vybirali a tvorili vnitrek, ja byla tehotna, nebylo mi 2× dobre a mela jsem jakousi tehotenskou mozkovou mlhu, mne bylo fakt vsechno tak nejak jedno :D

Takze jak to tady ma byt dispozicne si rozhodl manzel, ja to sice chtela jinak, ale jeho reseni bylo-uznavam- nejpraktictejsi, takze i kdyz by se mi to libilo treba jinak, podridila jsem se a nevadi mi to.

Strasne se mi ale nelibi, a uz mi z toho fakt cvaka, jak jsme si to zaridili. Samozrejme jsme vybirali spolecne, ale jak rikam, ja byla uplne mimo..a ani me nenapadlo se treba kouknout na nejake obrazky na netu, jak vypada moderni interier. Chlapovi se libi tmavsi barvy, a kdyz jsme vybirali, prislo mi to vlastne docela pekny.

Ale ted kdyz to mame pokupe, fakt bych brecela. Tmavy podlahy, tmava sedacka, do toho tmavy nabytek z masivu, ale kdyby jen tmavy, ta barva vseho mi prijde takova nazrzla..je to takovy monolit..

Kdyz to srovnam se sousedama, co byli v podobnych domkach, prijde mi to fakt nejosklivejsi, mozna tak pro starsi par nebo pro samotneho chlapa-stareho mladence, ale pro mladou rodinu-vubec.
Nebo tak mozna treba pred 15 lety by to bylo moderni.

Neustale ted porovnavam, koukam na obrazky na netu, chodim kolem toho a je mi cimdal smutneji.

Jako jasne, slo by to predelat..podlahy vytrhavat uz samozrejme ne, drahou sedacku menit, to taky ne, nabytek by sel vymenit nebo treba pretrit..to by ale asi manzela trefil slak, je to vsechno nove, ne uplne levne, sam to montoval. Rikal, ze pretrenim by se to znicilo, cemuz neverim, ale on to kazdopadne delat nebude a ja bych to zprasila a on by me asi zaskrtil :D a hlavne porad rika, jak se mu to strasne libi.
A hlavne jsem to vsechno v uvodu schvalila, i kdyz jsem si mohla vybrat neco jineho ze jo.
Takze nakupuju svetle doplnky, prehoz pres stul, svetle polstrare na sedacku, bile koberce a placam to jak muzu, ale je to vsechno jenom z nouze ctnost.

Jasne, pisu uz v uvodu, ze je to malichernost a v porovnani se vsim, co hroznyho by se nam mohlo prihodit jde o prd, ale kdyz to vezmu z pohledu, ze jsme v tom utopili vsechny penize, mame na to hypoteku a ja se tady ted tim trapim a vidim, ze bych to udelala ted uplne jinak, tak mi to zas jako takova blbina neprijde. I vzhledem k tomu, ze v tom ted budu zit idealne do konce zivota, nebo aspon dlouho. Proste se to ve mne pere, mam to tady rada, ale nekdy se na to nechci ani koukat, nacez si sem nekoho privest.

Nebudu sem davat fotky, abyste mi to hodnotily, jde mi jen o to se zeptat, jestli jste to nektera mela podobne, ze misto nadseni z vysneneho domova prislo zklamani.

Diky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1569
27.6.22 15:35

Nechceš mi poslat fotku do SZ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1617
27.6.22 15:38

No, co s tím? Já bych to předělala, ale hlavně bych nedošla do takové situace. Přetírat nábytek je nesmysl, to se opravdu zničí a manžel na tom nechá ruce. Ono se to totiž musí třeba i brousit, natírat několikrát atd.
Vůbec Češi mají pocit, že to umí sami a že nemá cenu platit designéra :)
Jak říkám, předělala bych to. Prodala nábytek, koupila nový. Nic jiného s tím dělat nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334
27.6.22 15:38

@Nespokojena3 S interiéry lze opravdu hodně pracovat pomocí doplňků - kytky, polštáře, dekorace. Umí to za pár korun úplně změnit dojem.
Jinak myslím, že skoro každý by stavbu, rekonstrukci trochu změnil, něco vyřešil jinak. Netrápil bych se tím. Máte krásné bydlení, kde se vám podle toho co píšeš dobře žije, polovina lidí by s vámi měnila. O štěstí tvém ani štěstí dětí nerozhodne barva sedačky, obkladů nebo podlahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21050
27.6.22 15:39

Podlahu a nábytek nezachranis, určitě ne teď, když je vše nové, ale spoustu věcí udělají doplňky, potahy, přehozy, deky, závěsy, záclony, zrcadla a obrazy… S tím se dá vyhrát a podstatně změnit atmosféru pokoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2856
27.6.22 15:40

Jak já tě chápu… Osobně jsem toto měla z koberců. Krásný zátěžovky, celý patro položený firmou, lišty, všechno… A prostě to bylo hrozný m tmavý, divný… Šlo to pryč, 100 tisíc v čoudu, ale… Už je to OK. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 15:40

Jo, něco podobného. Pořídili jsme teda byt, ale krásnej, s tím, že máme úspory na to ho vybavit. No v průběhu se samozřejmě ukázalo, že je možný na tom dost ušetřit, peníze jsou vždycky potřeba nejlépe na deseti místech zároveň, takže se stalo to, že místo bytu snů jsme to splácali z nejlevnějších možností i ikey. Taky jsem tomu mohla zabránit, kdybych hned na začátku řekla ne, domluvili jsme se že to uděláme pěkně, žádné kompromisy, tak by tenkrát manžel asi couvnul protože s tím původně počítal. Teď po několika letech, kdy už tam ten konferenční stolek za 500 je, ale rozhodně neprosadím ho vyhodit, a peníze už jsou stejně v háji na něco jiného. Tak taky polštářkuju, obrázkuju atd. Ale co no, jsou horší věci, vždycky si připomenu v čem jsem já vyrostla.

• Citovat
  • Nahlásit
4228
27.6.22 15:41

Jak jsou staré děti? Jsou to andilci, určitě něco zdemoluji a můžeš obnovovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
27.6.22 15:41

Mě by to docela zajímalo. :? Taky to tu máme tmavý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2392
27.6.22 15:42

Vyprdni se na to, zkus to poladit, zjemnit pomocí doplňků. Ono tě to nebude štvát věčně, alespoň ne takhle moc. Pokud jde něco vyměnit, prodat za stejné peníze, tak bych to udělala. A přemýšlela, jak si to třeba za 15 let udělám hezky. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23630
27.6.22 15:52

Klid děti to zničí a můžeš zařizovat znova

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
27.6.22 15:53
@debra.morgan píše:
Podlahu a nábytek nezachranis, určitě ne teď, když je vše nové, ale spoustu věcí udělají doplňky, potahy, přehozy, deky, závěsy, záclony, zrcadla a obrazy… S tím se dá vyhrát a podstatně změnit atmosféru pokoje.

Třeba potahem na sedačku. Jsou ale dražší. Kobercem, obrazem. Kytkou. Mě by se teď líbilo třeba dřevo, lýko, ratan. Místo bilych doplňků na černém nábytku.
Moje představa byla taky jiná
Chtěla jsem brčálovou stěnu, bílý nábytek. Kamennou šedou zeď, sednou podlahu, černý nebo tmavě šedý gauč. Zelené závěsy a po stranách velké černé svícny s bílými svíčkami.
Bylo to odmítnuto. Teď mám bílo, červeno černou. Z mojí představy je reálný akorát ten gauč :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5710
27.6.22 15:56

To mas teda dobrý, že mas v těhotenství mozkovou mlhu v tom smyslu, že je ti všechno fuk :lol: to bych brala a muj muž všemi deseti :mrgreen: já jako těhotná jsem neskutecne urejpana, na každé prkotine převelice záleží a tak dále :P

Ale když teda budu rejpat, to jsi nevěděla, že se ti tmavý nabytek celkově nelibi? Chlap měl doma černý gauč a černé skříně a já myslela, ze mě tam asi jen klepne - už se jen natáhnout do rakve, a prehoz by tomu nepomohl, protože ten gauč byl pod nim stále černý a já to věděla a stvalo mě to :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: černou na velkých plochách úplně nesnáším. V dalším pokoji měl tmave sytě růžové zdi a k tomu samolepicí polystyrenove panely a la dřevo na stropě jakožto dědictví po ex, za mě další shit a to jsem taky nemohla rozdejchat a jsem rada, ze jsme tam dlouho nebydleli :lol:

Jinak nabytek muže po dome cestovat, i když si zprvu myslis, ze ne. Stačí se trochu zamyslet, a jde to. Jelikož jsi ty nákupy odsouhlasila, zkusila bych jít tou cestou, ze se ničeho zbavovat nebudu, ale ze to postehuji tak, aby to působilo lépe. Třeba mate jen špatně ty věci umístěné, ze se to nehodí a vypadá to proste divne. Nevázala bych se rozhodne na to, že konkrétní kus nábytku musí stát tam, kde byl prvně postaven a sloužit původnímu účelu už navěky věků ;)

Apropo zajímala by mě ta barva, nemáš foto odstínu? Třeba by mě napadlo, co k tomu ;) tmavší dřevo máme v interiéru taky, to mám zase já paradoxně rada :lol: dokonce i kuchyn mám do šediva (tmavě šediva), protože muž nakoupil šedivé spotřebiče, tak jsem si to přizpůsobila, našla jsem si inspiraci na webu, a líbí se ;) vždy se to dá nějak udělat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
27.6.22 16:03

V pohodě…děti do pěti let zničí :P…My zase zijeme v holodome, protože se nedokážeme shodnout na vybavení a i to málo jsou deti schopné poškodit. Bydlíme perleť a nemáme gauč, máme jenjedmu šatní skříň pro 4lidi..a skladovou skříň na sezónní obměnu. Je to masakr

Příspěvek upraven 27.06.22 v 16:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.22 16:03

Jinak tak pro zasmání jo, kuchyně je jediná místnost, kterou se mi podařilo vyladit si k plné spokojenosti, i když původně jsem z bílého nábytku docela šílela, ale zkombinovala jsem to s tmavým dřevem a červenými a černými doplňky, to je jedno, prostě ta místnost jako jediná v bytě je za mě krásná. Prakticky na závěr manžel objednával nějaké spotřebiče, které v původním bytě už byly hodně jeté a nebyly vestavné, např. topinkovač. Nějak mě nenapadlo, že bych u toho měla asistovat. Do té chvíle, než topinkovač přišel - nějaký hrozně super, chytřejší než já, drahý a tyrkysový. Prý byl o stovku levnější než bílý nebo černý. Tak to jsem teda řvala, že proč asi…no jako tu věc nenávidím, není reálné ho uklízet, protože ho někdo používá fakt každý den, hyzdí mi tam mojí krásnou linku, směje se mi tam do ksichtu každý den :D už mockrát jsem měla chuť mu nějak ublížit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat