Vulgární otec mé dcery - nemožná komunikace

Anonymní
21.2.21 12:10

Vulgární otec mé dcery - nemožná komunikace

Dobrý den, předem prosím o zachování anonymu.
Prosím o radu jak postupovat v tomto problému. Jsem již opravdu zoufalá.
Dcera má přes 4 roky - její otec odešel prakticky po narození. Kontakt probíhá cca 1-2 X za rok, když má asi slabou chvilku a je velmi udivený, že k němu malá nechce, neodejde s ním.. Nezná ho. Několikrát jsem mu nabídla, že jsem ochotna trávit s ním čas než si dcera zvykne a bude schopna trávit s ním čas o samotě. Ne nelze to. Nyní má zase záchvěv být otcem, vyhrožuje soudy.. Když mu volám, tak mi jen sprostě nadává, uráží atd. My dva prý spolu komunikovat nemusíme. Telefon položí a vzápětí mi dojde xx ošklivych SMS.
Mohu se nějak bránit, nebo ho donutit ať se chová slušně pomocí ospod atd?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9423
21.2.21 12:21

Ty sms si schovávej, bohužel tě ale musím zklamat ohledně tvých nadějí na ospod. Dnes je doba taková, že otec může vše a jakýkoli požadavek na něj je znemožnění kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15533
21.2.21 12:50

Dělej screenshoty telefony případdně nahrávej - -ideálně předem upozorni že to nahráváš, protože prostě chceš mít nějakou kontrolu a chceš abyste se domlouvaly věcně

u soudu moc šancí nemá, ale kdyžak zavolej na OSPOD a prober s nima možnoti nějakého asistovaného setkávání, které mu můžeš nabídnout a on nejspíš odmítne.

Ospod ho nedonutí chovat se slušně, na to fakt nemá páky.

Máš nějaké spojení na jeho rodiče? Nejsou v pozadí za tou jeho snahou?
Nebo jiné jeho příbuzné? Je možné že s nimi by se ti jednalo výrazně lépe a oni by mohli trošku zpacifikovat i jeho.

A teda dcera prostě má nárok znát tuhle půlku své rodiny, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 13:34

@Ou za pozadím je nejspíš jeho další nová přítelkyně. Kontakt na rodinu mám, ale bohužel mé snahy o setkávání se moc dobře nedopadly.
Vždyť já bych byla jedině ráda kdyby vše bylo ok a fungovalo, ale tento psychický masakr je opravdu k nevydržení. 😔
Odešel od nás on. Já jsem s tím smířená a spokojená. Chtěl to, tak nevím proč není schopný jednat slušně

• Citovat
  • Nahlásit
302
21.2.21 13:39

Doporučuji schovávat si nejen sms, ale i telefonní nahrávky. EU nám sice tuto možnost zkomplikovala, ale pořád to ještě jde 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19674
21.2.21 21:39
@Ou píše:

Máš nějaké spojení na jeho rodiče? Nejsou v pozadí za tou jeho snahou?
Nebo jiné jeho příbuzné? Je možné že s nimi by se ti jednalo výrazně lépe a oni by mohli trošku zpacifikovat i jeho.

A teda dcera prostě má nárok znát tuhle půlku své rodiny, no.

tady ty „nároky“ rodiny na dítě a dítěte na rodinu mně vždycky rozesmějí - no otec mé dcery ji nikdy neviděl, jelikož nechtěl, a jeho rodina vůbec neví, že nějaká moje a jeho dcera existuje - on si to nepřeje a jim se nikdy s dítětem nesvěřil
tak když dcera má „nárok“, tak mám vtrhnout do jejich života a tady máte vnučku, milujte ji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.2.21 21:23

Doporucuji web bezpecnavina.cz kde se dozvis jak jednat s takovymto manipulatorem!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat