Vulgární ve škole

Napsat příspěvek
42607
17.2.20 18:35
@hanka.br. píše:
Za svým dítětem by rodič měl stát v každé situaci, dokonce i tehdy, kdy je jeho chyba či vina naprosto zřejmá. Ale rodič by měl umět přijmout, že jeho dítě pochybilo a pracovat s ním tak, aby se už taková situace neopakovala a aby mu pomohl nést následky. Rozhodně by neměl dítě těch následků zbavovat a jeho chybu házet na jiné. My tady neznáme tu situaci ani její pozadí. Můžeme se jen domýšlet a to je na pendrek, nemáme objektivní informace. Každopádně fakt, že ve škole nedodrželi domluvu týkající se zdravotního stavu dítěte za řešení stojí. Nebo že zakladatelka ví, že syna v družině vychovává někdo, s kým by „mohl mít peklo“ - to bych jako máma řešila, jí to nevadí. Rozhodně spíš, než vulgární gesto, které v každém případě vulgární a neomluvitelné je.

Ale ona to vulgární gesto neobhajuje, doma hod dítětem řešila. Naopak to rozmazávají ty dvě kozy, které to neustále tomu dítěti nevhodně předhazují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5175
17.2.20 18:41
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymitu ale tak trochu se stydím. Syna (3.třída) se snažíme vychovávat jak nejlépe umíme a přesto nastal problém. Jak je s více dětmi, je jak utržený ze řetězu… Jinak je to hodný kluk. Vloni s družinou v parku prý vulgárně nadával. Obešlo se to bez poznámky, doma jsme vysvětlili a od té doby byl klid. Minulý týden jeli z plavání a seděl v autobuse s chlapečkem, který jen tak z ničeho nic ukázal zezadu na paní asistentku prostředníček. No, a naše mládě se přidalo. Zahlédla ho nějaká holčička, vše řekla a syn nelhal, přiznal se. Dostal poznámku. Doma jsme zakázali telefon a vše si vysvětlili. Asistence se 2× omluvil (ještě v týž den incidentu a pak následující znovu, protože za ním přišla a tak usoudil, že to bude vhodné zopakovat). Vím, že ho to mrzí a víc se to opakovat nebude. On takový opravdu není. A teď k jádru… Ten den šli na oběd a protože byl lichý počet děti, šel sám a poslední. Družinářka se do něj začala navážet, že když se chová takto, že žádné kamarády mít nebude, že se nediví, že žádné kamarády nemá. Byl z toho úplně hotový. Doma mi břečel, že to tak nemyslel a tu noc téměř nespal. :( Dnes pro něj do školy přišla babička. Asistentka nelenila a šla za ní. Vše ji vyprávěla. Jak hrozně sprostý je atd. To už mě opravdu naštvalo. Co to má komu vyprávět? Z pedagogického hlediska to hodnotit asi nemůžu, protože ona není pedagog. Ale z etického mi to příjde již přes čáru. Nebo se mýlím? Kluk dostal 2 tresty - poznámku a trest doma, 2× se omluvil. Já bych to uzavřela a víc to neřešila. Přece mu to nebudu předhazovat kdoví jak dlouho. Mám 100 chutí zítra zajít do školy. Jsem hysterická nebo byste jednali stejně? To že to řekla asistentka babičce mi nevadí (i když si myslím, že informováni mají být pouze zákonní zástupci nebo ne? :nevim: ) ale jak musí být tomu klukovi, když o tom pomalu týden neustále slyší? Původně jsem chtěla jít do školy už minulý týden a to za družinářkou ale syn mě ukecal. Nešla jsem ale teď už toho mám opravdu plné zuby. :nevim: Jak byste reagovali Vy? Děkuji za každý názor. :kytka:

Za sve nevhodné chovani uz potrestán byl..
Druzinarka se nema, co navázat do ditete, ze nema kamarady…
To je uz hodne za hranou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22291
17.2.20 18:45
@lucenka píše:
Ale ona to vulgární gesto neobhajuje, doma hod dítětem řešila. Naopak to rozmazávají ty dvě kozy, které to neustále tomu dítěti nevhodně předhazují.

Takže ty jsi u toho byla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42607
17.2.20 18:47
@hanka.br. píše:
Takže ty jsi u toho byla?

Nebyla, ale věřila bych dítěti a babičce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22291
17.2.20 18:50
@lucenka píše:
Nebyla, ale věřila bych dítěti a babičce.

Nebyla. Tak netvrď, že se do někoho navážela, když nevíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 18:51

Nečetla jsem vše. Ono je strašně jednoduché svalovat vinu na družinářku. V první řadě kdyby se tvůj syn takhle nezachoval nemělo by se o čem psát. Takže vinu hledej jinde. Mám sestru s 2 dětmi a při každé křivdě k jejím dětem ve školce u říká ta učitelka je ale…Takže ji taky vždy říkám, začni od sebe /dětí. Kdyby mé dítě udělalo chybu asi bych to řešit nešla. Za prvé je to výsledek mé výchovy a za druhé dítě pak bude (jestli se to roznese) chudák u ostatních učitelek. Pracovala jsem v jeslickach a vím o čem mluvím, pokud si nějaká maminka stěžovala na to a to už to dítě mělo napsané na čele i když za to nemohlo. A jako poslední věc, nikdy bych dítě s handicapem nenechala jít jako První. Za prvé ostatní děti si budou víc všímat, budou řešit to kdo je brzdí a mu to bude líto. To mě přijde ponižující daleko více než kdyby šel poslední.

• Nahlásit
  • Citovat
42607
17.2.20 18:51
@hanka.br. píše:
Nebyla. Tak netvrď, že se do někoho navážela, když nevíš.

Takže tobě přijde normální, aby družinářka říkala dítěti, že se nediví, že nemá žádné kamarády? 8o takový člověk nemá ve školství, co pohledávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2943
17.2.20 18:52

Každá mince má dvě strany a já se domnívám, že v tom syn nebude bez viny. Děti toho namluví a dokonale to na rodiče umí tak vybalit, že to vypadá, že oni nic a ostatní se proti nim spikli..já být tebou poslechnu si i druhou stranu a to v klidu. Paní vychovatelka to jen těžko myslela ve zlém..a asistentka pedagog je taky, né že ne. Trošku mě příjde, že máš pifku na celou školu, protože máš geniální dítě a né všichni si to ve škole myslí :nevim: trochu pokory k pedagogům by to chtělo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5175
17.2.20 18:53
@hanka.br. píše:
Nebyla. Tak netvrď, že se do někoho navážela, když nevíš.

A proc by si to kluk vymyslel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6843
17.2.20 18:54
@Alkata píše:
Nastoupila bych na ni v plné polní. Lidi dělají blbosti neustále. Vysvětlit mu, omluví se, uzavřít. Nějaký další narážky kor na absenci kamarádů jsou naprosto nepřijatelné :pocitac:

Přesně tak a ještě pak informovat babičku. Nechápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2943
17.2.20 18:55
@_.Emilyyy píše:

on si to nemusel vymyslet, jen to mohlo být řečeno jinak a on to takhle pochopil..já bych se zeptala družinářky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4516
17.2.20 18:56
@_.Emilyyy píše:
:zed: :zed: :zed: takových už jsem zažila. Netušíš, jak moc se někdy pravda liší od toho,.co děti vyprávějí doma, aby z toho nevyšly špatně.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42607
17.2.20 19:00
@truelly píše: :zed: :zed: :zed: takových už jsem zažila. Netušíš, jak moc se někdy pravda liší od toho,.co děti vyprávějí doma, aby z toho nevyšly špatně.

A babička si určitě taky vymýšlela :palec: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 19:02
@hanka.br. píše:
Za svým dítětem by rodič měl stát v každé situaci, dokonce i tehdy, kdy je jeho chyba či vina naprosto zřejmá. Ale rodič by měl umět přijmout, že jeho dítě pochybilo a pracovat s ním tak, aby se už taková situace neopakovala a aby mu pomohl nést následky. Rozhodně by neměl dítě těch následků zbavovat a jeho chybu házet na jiné. My tady neznáme tu situaci ani její pozadí. Můžeme se jen domýšlet a to je na pendrek, nemáme objektivní informace. Každopádně fakt, že ve škole nedodrželi domluvu týkající se zdravotního stavu dítěte za řešení stojí. Nebo že zakladatelka ví, že syna v družině vychovává někdo, s kým by „mohl mít peklo“ - to bych jako máma řešila, jí to nevadí. Rozhodně spíš, než vulgární gesto, které v každém případě vulgární a neomluvitelné je.

Vím, že udělal hloupost. Byl potrestán. Ale proč by mu to měl někdo neustále předhazovat? To je to, co nechápu. Potrestán byl, omluvil se. Nic dalšího neprovedl, tak proč?
By mě zajímalo, jak bys to řešila. Stěžovala si u ředitele? Bylo by to slovo proti slovu. Nechat ho přeřadit na jinou školu? To mi příjde zbytečné, když tady má kamarády a do družiny chodí nyní tak 2× do týdne (příští rok tam nebude chodit už vůbec). Jak minulý incident s asistentkou tak družinářkou jsem řešila. Syn přestal chodit do odpolední družiny, když nebyl zcela zdravotně ok (pro mě nejschůdnější a nejbezpečnější řešení). Asistentce dle mého názoru došlo, že zbytečně riskovala. A mě to stačí. Já nemusím nikde dělat zle. Do teď bylo vše v pořádku. Až do teď, no. To si podělal sám.

Vulgární gesto je neomluvitelné? Takže i když by se stavěl na hlavu, tak omluvu nepříjme? :roll: K čemu tedy omlouvání je? Kdyby se dle Tebe neomluvil, tak by to vyšlo nastejno? 8o

Upřímně jsem čekala, že z této diskuze výjdu jako ta nejhorší matka. Tady je to zvykem. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
13291
17.2.20 19:03
@Silverine247 píše:
Jo s tim souhlasim, ale nemyslim si, ze jit to do skoly zehlit, by situaci pomohlo, spis naopak.

To jsem ji přesně psala taky. Nechala bych to být. Protože čím víc se do hov.inka šťourá, tím víc smrdí. Za mě vyřešeno. Klub dostal doma vynadáno, trest, omluvil se a tečka. Příště už to doufejme neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama