Vulgární ve škole

Napsat příspěvek
13291
17.2.20 19:08
@hanka.br. píše:
zakladatelka ví, že syna v družině vychovává někdo, s kým by „mohl mít peklo“ - to bych jako máma řešila

Ahoj Hanko, moc se mi líbí tvé názory, můžu se tě zeptat, jak bys řešila tohle? Obávám se, že u ředitele by asi narazila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6940
17.2.20 19:12

Já bych asi ještě vyčkávala a řešila to teprve kdyby to asistentka ještě nějak rozpitvávala dál, byla na něj nepříjemná nebo něco podobného. Dala bych si pozor, aby si na něj nezasedla a nezačala ho nějak dusit.
taky mi to nepřipadá profesionální to neustále řešit a předhazovat mu nějaké kamarády, asi se jí to hodně dotklo a tak to už přehání. Potrestaný byl a jestli se dál chová dobře, tak fakt není třeba se v tom dál hnípat.

každopádně ale bych vzala do úvahy, že syn může zlobit víc, než ty si o něm myslíš.

Příspěvek upraven 17.02.20 v 19:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 19:14
@snee píše:
Každá mince má dvě strany a já se domnívám, že v tom syn nebude bez viny. Děti toho namluví a dokonale to na rodiče umí tak vybalit, že to vypadá, že oni nic a ostatní se proti nim spikli..já být tebou poslechnu si i druhou stranu a to v klidu. Paní vychovatelka to jen těžko myslela ve zlém..a asistentka pedagog je taky, né že ne. Trošku mě příjde, že máš pifku na celou školu, protože máš geniální dítě a né všichni si to ve škole myslí :nevim: trochu pokory k pedagogům by to chtělo…

Pifku na celou školu rozhodně nemám. K pedagogům pokoru mám, toho se neboj. A obdivuju, že se pro tuto práci rozhodli. Ani jedna z nich však není pedagog. To jen těžko vysvětlovat někomu, kdo tyto dvě dámy nezná. Bohužel si na ně stěžují i ostatní rodiče, takže ne jen já. Ale to nemá smysl tady psát. Protože přece jen ta nejhorší jsem tady já a můj nevychovaný syn. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
22291
17.2.20 19:18
@lucenka píše:
Takže tobě přijde normální, aby družinářka říkala dítěti, že se nediví, že nemá žádné kamarády? 8o takový člověk nemá ve školství, co pohledávat.

Ve školství je spousta lidí, co by tam neměli být. Nevím, čemu se divíš. Až to u nás bude nastaveno tak, že pedagog je NĚKDO, protože ovlivňuje to nejcennější, co máme - tedy děti - možná, že tam půjdou opravdu ti nejlepší. V době, kdy může dítě své vychovatele fakovat a ostatním to přijde v pohodě, nečekejte nějakou výraznou změnu k lepšímu. Ta vychovatelka mohla něco takového konstatovat, pronést, použít v nějakém kontextu - ví Bůh. Domněnky, že se soustavně naváží jsou pouhé domněnky. Já bych na místě zakladatelky za prvé řešila bezpečí dítěte vzhledem k jeho zdraví a za druhé bych synovi vysvětlila, že aby měl kamarády, je potřeba být slušný. Předpokládám, že kamarády má, takže není co více rozmazávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
17.2.20 19:21
@Anonymní píše: Ale to nemá smysl tady psát. Protože přece jen ta nejhorší jsem tady já a můj nevychovaný syn. :palec:

Ale klídek. Taky máme děti a rozhodně všichni ne úplné beránky. Proto jsem ti psala, že bych si pro po.jeb do školy nechodila. Synovi bych vysvětlila, že i když se omluvil, paní asistentka a paní družinařka mu ještě asi chvíli budou chtít promlouvat do duše. A když se teď bude chovat slušně, časem se přesune pozornost na jiné dítě a on bude mít klid.

Příspěvek upraven 17.02.20 v 19:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2943
17.2.20 19:21
@Anonymní píše:
Pifku na celou školu rozhodně nemám. K pedagogům pokoru mám, toho se neboj. A obdivuju, že se pro tuto práci rozhodli. Ani jedna z nich však není pedagog. To jen těžko vysvětlovat někomu, kdo tyto dvě dámy nezná. Bohužel si na ně stěžují i ostatní rodiče, takže ne jen já. Ale to nemá smysl tady psát. Protože přece jen ta nejhorší jsem tady já a můj nevychovaný syn. :palec:

a vy tam máte jen jednu družinu? To ho nejde přesunou do druhé, kdyby byla? Kdyby si všichni na tu asistentku stěžovali, tak by tam jistě už nebyla, přeci nemá snad ředitel zájem, tam mít někoho tak problematického? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
912
17.2.20 19:22

Diskuze je dlouhá, nečetla jsem. Osobně bych se nad to povznesla. Synkovi bych řekla, že to vyšumí a zapomene se na to, že nejednal správně už si uvědomil, podle všeho. Do školy bych nešla. Jsem si jistá, že tato “kauza” bude již brzy zastíněna jinými lumpárnami třeťáků…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5672
17.2.20 19:22
@Anonymní píše:
Pifku na celou školu rozhodně nemám. K pedagogům pokoru mám, toho se neboj. A obdivuju, že se pro tuto práci rozhodli. Ani jedna z nich však není pedagog. To jen těžko vysvětlovat někomu, kdo tyto dvě dámy nezná. Bohužel si na ně stěžují i ostatní rodiče, takže ne jen já. Ale to nemá smysl tady psát. Protože přece jen ta nejhorší jsem tady já a můj nevychovaný syn. :palec:

Ne, to nikdo neříká. Samozřejmě, je tady to, že tvému chlapci loňský incident prošel bez připomínek, nepoučil se a udělal další. Je celkem jasné, že mu to znovu bez připomínek neprojde - protože už to není ojedinělý incident, ale začínající pravidlo. :nevim: Což uznávám, že je blbý, ale může si za to hoch sám. A přesně tohle bych mu jako matka doma vysvětlila - že to není nic konečného, ale že by měl sam zapracovat na tom, aby se to nropakovalo.

Co se týče družinářky a asistentky - hele, to je bez debat taky blbý. Ale asi nikoho lepšího nemají a neseženou. Což je šílený, ale zvykejme si. Bude hůř. Mnohem, mnohem hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26257
17.2.20 19:26
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonymitu ale tak trochu se stydím. Syna (3.třída) se snažíme vychovávat jak nejlépe umíme a přesto nastal problém. Jak je s více dětmi, je jak utržený ze řetězu… Jinak je to hodný kluk. Vloni s družinou v parku prý vulgárně nadával. Obešlo se to bez poznámky, doma jsme vysvětlili a od té doby byl klid. Minulý týden jeli z plavání a seděl v autobuse s chlapečkem, který jen tak z ničeho nic ukázal zezadu na paní asistentku prostředníček. No, a naše mládě se přidalo. Zahlédla ho nějaká holčička, vše řekla a syn nelhal, přiznal se. Dostal poznámku. Doma jsme zakázali telefon a vše si vysvětlili. Asistence se 2× omluvil (ještě v týž den incidentu a pak následující znovu, protože za ním přišla a tak usoudil, že to bude vhodné zopakovat). Vím, že ho to mrzí a víc se to opakovat nebude. On takový opravdu není. A teď k jádru… Ten den šli na oběd a protože byl lichý počet děti, šel sám a poslední. Družinářka se do něj začala navážet, že když se chová takto, že žádné kamarády mít nebude, že se nediví, že žádné kamarády nemá. Byl z toho úplně hotový. Doma mi břečel, že to tak nemyslel a tu noc téměř nespal. :( Dnes pro něj do školy přišla babička. Asistentka nelenila a šla za ní. Vše ji vyprávěla. Jak hrozně sprostý je atd. To už mě opravdu naštvalo. Co to má komu vyprávět? Z pedagogického hlediska to hodnotit asi nemůžu, protože ona není pedagog. Ale z etického mi to příjde již přes čáru. Nebo se mýlím? Kluk dostal 2 tresty - poznámku a trest doma, 2× se omluvil. Já bych to uzavřela a víc to neřešila. Přece mu to nebudu předhazovat kdoví jak dlouho. Mám 100 chutí zítra zajít do školy. Jsem hysterická nebo byste jednali stejně? To že to řekla asistentka babičce mi nevadí (i když si myslím, že informováni mají být pouze zákonní zástupci nebo ne? :nevim: ) ale jak musí být tomu klukovi, když o tom pomalu týden neustále slyší? Původně jsem chtěla jít do školy už minulý týden a to za družinářkou ale syn mě ukecal. Nešla jsem ale teď už toho mám opravdu plné zuby. :nevim: Jak byste reagovali Vy? Děkuji za každý názor. :kytka:

Ta družinářka, to je teda děs… :roll:

Osobně bych ho z té družiny stáhla, jestli tam má takovou blbku, já jsem měla taky výkvět a tak jsem chodila od první třídy sama domů, do družiny jsem nemusela.
Tak bych mu dala svou důvěru a at chodí sám… ;)

Fakt mi je líto, když čtu, co za lidi končí u dětí, tahle nádhera tam nemá co dělat… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5672
17.2.20 19:31
@free333 píše:
Ta družinářka, to je teda děs… :roll:

Osobně bych ho z té družiny stáhla, jestli tam má takovou blbku, já jsem měla taky výkvět a tak jsem chodila od první třídy sama domů, do družiny jsem nemusela.
Tak bych mu dala svou důvěru a at chodí sám… ;)

Fakt mi je líto, když čtu, co za lidi končí u dětí, tahle nádhera tam nemá co dělat… :?

Jenže do školství se v poslední době zrovna moc kvalitních lidí nehrne a mezi námi, i ze starších srdcařů by si leckdo taky dvakrát rozmyslel, kdyby měl znovu volit.

Prostě, líp už bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22291
17.2.20 19:34
@MartinaIrena píše:
Ahoj Hanko, moc se mi líbí tvé názory, můžu se tě zeptat, jak bys řešila tohle? Obávám se, že u ředitele by asi narazila…

Ahoj - no pokud bych byla přesvědčená o tom, že moje dítě je v ohrožení někoho, kdo by mu byl schopen ublížit, tak by s ním prostě nebylo. Buď by nebylo v družině nebo by bylo v jiném oddělení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22291
17.2.20 19:42
@Anonymní píše:

Trochu ublížená reakce, my tvůj život nežijeme, pozadí znát nemůžeme. Píšeš, že si stěžují ostatní rodiče. Konkrétně na co si stěžují?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
17.2.20 19:43

@hanka.br. Dík :kytka: Přesně takhle bych to řešila i já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48746
17.2.20 20:29
@hanka.br. píše:
Myslím, že jednáš jako typická ublížená maminka - nic ve zlém. Například jak víš, že se „družinářka do něj začala navážet“? Ty jsi u té situace byla? Co se týče sdělování informací babičce - opět, proč vadí, že babička je informována. Kdyby se jednalo o pochvalu, byla bys také tak striktní, že informace jen zákonným zástupcům? Pochopitelně tě štve, že syna hodnotí negativně, tomu rozumím. Ale pokud se ve škole vyjadřuje vulgárně, nezbývá, než to řešit. Opakovaně a tak dlouho, než pochopí, že to nese následky. Nějaké - syn takový není, jen se veze, jiný si začal - naprosto neberu. Dítě, které vulgarismy neberou, se prostě nepřidá. Syn může být doma hodný, což ale neznamená, že pokud není v dosahu rodičů, že k nim neinklinuje. Neomlouvej ho. Může se velmi rychle dostat do pozice dítěte, které šikanuje jiného - to je dřív než na nové boty a stačí několik takových odkoukaných gest a hodně naštvaný rodič. To je pak teprv fičák a nikoho nezajímá, jaký je syn doma.

Souhlasim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42607
18.2.20 06:10
@hanka.br. píše:
Ve školství je spousta lidí, co by tam neměli být. Nevím, čemu se divíš. Až to u nás bude nastaveno tak, že pedagog je NĚKDO, protože ovlivňuje to nejcennější, co máme - tedy děti - možná, že tam půjdou opravdu ti nejlepší. V době, kdy může dítě své vychovatele fakovat a ostatním to přijde v pohodě, nečekejte nějakou výraznou změnu k lepšímu. Ta vychovatelka mohla něco takového konstatovat, pronést, použít v nějakém kontextu - ví Bůh. Domněnky, že se soustavně naváží jsou pouhé domněnky. Já bych na místě zakladatelky za prvé řešila bezpečí dítěte vzhledem k jeho zdraví a za druhé bych synovi vysvětlila, že aby měl kamarády, je potřeba být slušný. Předpokládám, že kamarády má, takže není co více rozmazávat.

Takže protože je ve školství nedostatek lidí, tak si mají rodiče a děti nechat ara. t na hlavu? 8o a nikomu tady nepřijde v pohodě chování dítěte. Ale to už za svůj prohřešek bylo potrestané. Je zbytečné, aby mu to ve škole nadále předhazovali. Ale asi si paní dokonalé potřebují něco dokázat a vozí se po malém dítěti. Na dospělého by si nejspíš tyhle dámy netroufly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama