Reklama

Vůz se stočeným tachometrem, jaký právník?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 12:55
Vůz se stočeným tachometrem, jaký právník?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo nezažil nebo neporadí. Asi 9 měsíců jsem měla vůz v servise, nemohli přijít na příčinu poruchy, posléze dali vůz na několik týdnů k výrobci (VW), který z Německa poslal info o tom, že vůz má cca o 300 000 km stočeny tachometr. Nyní jsem si od nich tuto informaci vyžádala písemně, abych věc řešila s prodejcem. A dotaz zní, právník s jakým zaměřením (jaký druh práva) je na toto přesný? Koho mám hledat?

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4324 příspěvků 19.04.18 13:01

Je nějaké sdružení, tuším Sova nebo jak se jmenuje, které se na to specialuzeje. Pak by o tom mohlo být něco na Dfens, nebo RoadFens…
Fakticky ale jde hlavně o to, co je ve smlouvě či co bylo v inzerci. Pokud známá klička,,stav počitadla km" či,,stav km dle počitadla" tak je t důkazně těžší řešit, rotože pokud budeš o někom požadovat náhradu (např bazar) tak budeš muset prokázat, že zásah (stočení km) nebo uvedení v omyl udělali oni, resp. vědomně.
Mohu se zeptat, kde byl vůz koupen?

Zabatko
Závislačka 4211 příspěvků 19.04.18 13:03
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo nezažil nebo neporadí. Asi 9 měsíců jsem měla vůz v servise, nemohli přijít na příčinu poruchy, posléze dali vůz na několik týdnů k výrobci (VW), který z Německa poslal info o tom, že vůz má cca o 300 000 km stočeny tachometr. Nyní jsem si od nich tuto informaci vyžádala písemně, abych věc řešila s prodejcem. A dotaz zní, právník s jakým zaměřením (jaký druh práva) je na toto přesný? Koho mám hledat?

O 300 000, tak to je hlína. Od jakého prodejce to je?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 13:06

Nemyslím, že to udělal prodejce, asi to bylo už předtím. Jenže já vůz koupila od nich, stav km byl jasný. Vrak bych nekoupila. Je to bazar, největší v ČR.

Zabatko
Závislačka 4211 příspěvků 19.04.18 13:10
@Anonymní píše:
Nemyslím, že to udělal prodejce, asi to bylo už předtím. Jenže já vůz koupila od nich, stav km byl jasný. Vrak bych nekoupila. Je to bazar, největší v ČR.

Pokud to jsou Áčka, tak si nedělej iluze. Jinak koupit auto se stočenými 300 000, nevím, no, vždyť to muselo být poznat na pedálech, řadící páce, interiéru… Prodávali jsme auto s poctivými 210 000 km a už to na interiéru bylo znát na těch frekventovaných místech, a to jsme hodně pečliví a o auta se staráme.

Zabatko
Závislačka 4211 příspěvků 19.04.18 13:11
@Zabatko píše:
Pokud to jsou Áčka, tak si nedělej iluze. Jinak koupit auto se stočenými 300 000, nevím, no, vždyť to muselo být poznat na pedálech, řadící páce, interiéru… Prodávali jsme auto s poctivými 210 000 km a už to na interiéru bylo znát na těch frekventovaných místech, a to jsme hodně pečliví a o auta se staráme.

Jinak hodně štěstí při řešení reklamace s Áčkama, je to stejný hnus jako ESA, mohla bych vykládat. Po těchto zkušenostech, které nás stály čtvrt mio, už kupujeme auta zásadně jen nová, vyplatí se to v každém případě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 13:14

Poznat to nebylo, výrobce poté říkal, že volant je napusten čímsi speciálním a pedály vyměněné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 13:16

A automat, takže „řadící paka“ v poho

Zabatko
Závislačka 4211 příspěvků 19.04.18 13:19
@Anonymní píše:
Poznat to nebylo, výrobce poté říkal, že volant je napusten čímsi speciálním a pedály vyměněné.

Tak podezírej bazar, teda to jsou ale šmejdi. Právníka kontaktuj co nejdřív, myslím, že se jedná o občansko právní spor. Ale nedělej si iluze, pokud se budeš chtít soudit, tak se to může táhnout, oni na tom hřeší, peněz mají 3 zadky, kdežto běžná FO která si kupuje ojetinu na tom finančně tak dobře nebude. Mají za sebou hordy právníků, smlouvy sepsané tak, abys nemohla prakticky nic. Zkusili jsme to, stálo nás to 11 000 za právníka a nic jsme nezmohli. Bojovat kvůli plečce se nám fakt nechtělo, už to přebolelo a teď máme krásné nové auto a jsme hodně poučení.

Zabatko
Závislačka 4211 příspěvků 19.04.18 13:22
@Anonymní píše:
A automat, takže „řadící paka“ v poho

Nojo, taky máme automaty… na tom se to nepozná. My jsme zase koupili auto sice s malým nájezdem, ale odvařeným motorem, ta mrcha prostě do půl roku umřela a oni to museli moc dobře vědět, že je nakopnutý. Nakonec ji od nás vzal kluk na zlomek ceny, že si to opraví, protože dělá v autoservisu a věděl o tom autě nakonec první poslední a co myslíš, ještě se za rok a půl neodlepil od chodníku. Nám nepomohl ani soudní znalec, má se to tak, že ty velké bazary jsou společeny s originálními servisy i se soudními znalci. Je to hnus nad hnusy, když do toho trochu pronikneš.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >