Vy jste rodič, vy rozhodujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Moniulik
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 10.02.17 12:40
Vy jste rodič, vy rozhodujete?

Ahoj všem,

chtěla bych se zeptat na názor na tuto větu. Řešila jsem s psycholožkou chování dcery 5let.

a ta mi říkala větu, že ja jsem rodič a ja rozhoduju, že dcera ještě neví co je pro ní dobré..

Jde například o situace:

Oblékani do školky nachystám ji oblečení (začne brečet, že tuto sukni nechce) tak ja jdu a vybírám ji jinou, tu taky nechce, tak vytaha asi 5 sukni, a chce chodit pořád jenom v jedné sukni.. na to mi psycholožka řekla, mam dat jednu sukni, a tu si oblečeš TEČEKA, ale opravdu je to tak nejlepší? Dítě nemá pravo si vybrat v čem pujde? kde je ta hranice?

Další:
připravím večeři, předím se ji ptám co chce, řekne nevím.. tak připravím chleba ze šunkou, začne skučet, že to nechce (pry mam říct toto je na večeři, jinak nevečeříš.. ) zkusila jsem to jendou s brem jsmy šly spát.. v noci se budila, že ji boli břicho… na to mi psychložka říkala, že si rady děti i vymyšlejí.. opravdu ji pak nemám dát na vyběr něco dalšího.. nebo když chystam večeři říkám ji at mi jde pomoct.. namaže si chleba s marmeladou a pak ho stejně nejí.. dát něco dalšího?

jsem po tom sezení tam celkem zmatená.. kde máte ty hranice?

to stejné u oblekani.. mam ji pomoct, když me prosí?

Večerní usínání.. ležím s ní dokud neusne.. orpavdu je to to nejlepší podle psychložko pry ne..

tak ja už nevím

Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 10.02.17 12:43

Tak ohledně oblečení je to podle mě blbost. Večer nachystáme oblečení spolu, a stejně se stane, že si ráno pak vybere něco jiného (tričko). Proč ne? Ani jednoho z nás to nestresuje, jen si musíme trochu přivstat.

ka2ka
Extra třída :D 12965 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 12:43

Udělej kompromis dej vybrat ze dvou sukní :nevim:

lucenka
Vesmírná mluvilka 32548 příspěvků 10.02.17 12:44

@Moniulik když řekne na večeři, že neví, co chce, tak prostě něco donesu na stůl a to je k večeři. Prostor pro to, aby si dítě vybralo, dostalo. Takže z toho bych neustoupila.
Ráno dávám klukovi na výběr třeba ze dvou triček. Ale rozhodně bych mu nenosila všechny ze skříně.

blumen
Hvězda diskuse 41963 příspěvků 10.02.17 12:44

@Moniulik ano, ja jsem rodic a ja rozhoduju, to rikam i dceri.

Na vyber dej, ale ne 5 sukni. Sama vyber dve a dej na vyber ze 2. To stejne jidlo, pokud davas na vyber. Pokud nechce, at neji :nevim:

pikola
Neúnavná pisatelka 19282 příspěvků 10.02.17 12:45

Ja bych dala vybrat treba dve moznosti, ne donekonecna. Chces sukni nebo kalhoty? Chces chleba nebo spagety? Mam mladsi dite, davam ji svobodu vyberu, ale ne neomezenou, to by jsme nevybrali nakonec nic. Dam ji vybrat a to bude.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 10.02.17 12:45

Na jídle, když je možnost na výběr, tak jí ten výběr dám, ale pak ho „musí“ sníst, jinak má smůlu. Pokud není výběr, snažím se vařit, to co jí, a pokud to nejí, může dostat pečivo s máslem/marmeláou.

Pokud máš z psycholožky špatný/rozporuplný pocit, zkus vybrat jinou.
Proč k ní vůbec chodíte?

Malto
Kecalka 458 příspěvků 10.02.17 12:46

Já bych to taky řešila tak, že si smí vybrat maximálně oblečení.

mota
Kecalka 112 příspěvků 10.02.17 12:46

Tak s tim jídlem jsem to slyšela už několikrát, dítě potřebuje cítit hranice a nemít úplnou volnost ve všem. Je to ještě dítě a díky těm hranicím cítí jistotu atd. :nevim:

hani28
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 10.02.17 12:47

No zalezi na situaci… Ja i 2,5 lete dcerce davam na vyber, kde to jde. Prece rodic neni diktator… Dam ji na vyber - vyber si triko, chces tricko nebo saty? A je mi jedno, kdyz si vybere znova to same, vzdyt i ja mam oblibene tricka, ktere nosim casteji, nez jine… Nenosim ji nic, postavim ji ke skrini a vybere si, tricka ma na raminkach povesene, kdyby byly poskladane v kominkach tak to bych ji asi taky par vytahla a at si vybere z 2-3.
U jidla - teple hlavni jidlo ma co my, u studene vecere da klidne na vyber - sunku nebo syr? Nebo radsi jogurt?
Chces jit ven ted, nebo zustat doma a jit az po obede (pokud sama nepotrebuju treba do obchodu, tak ji klidne dam na vyber)? Do parku nebo, do herny? Na ktere hriste? U techto veci at si vybere, vsak tam chodime pro ni, ne kvuli mne.
Ale u usinani s ni nelezim, nasteti to ani nevyzaduje.

Příspěvek upraven 10.02.17 v 12:52

Markéta80
Hvězda diskuse 40025 příspěvků 10.02.17 12:49

O něčem rozhodnu já ale kde to jde nechávám rozhodnutí na ní, právě u oblečení. proč by si nemohla vybrat sama? něco ukážu buď řekne že ano nebo řekne že nechce a at si vybere sama a pokud si v mrazu nebude chtít vzít letní šaty tak proč ne. U jídla bud si řekne co chce nebo řeknu co je, většinou řekne že ano, někdy nechce tak si většinou řekne o rohlík s lučinou nebo že chce vajíčka ale když odkýve co nabídnu a pak že už nechce má smůlu, blbce jí dělat nebudu. nechat to na ní ta k večeři si dá bonbon a zmrzlinu :lol: Co jde to at se rozhodne sama, u něčeho musíme rozhodnout za ní my dospělí ;) Copak poradila na usínání? Já si s malou taky hodím lehat dokud neusne, je to nejjednodušší jinak by tady běhala ještě o půlnoci. To je ale různé, rodič nejlée zná své dítě a já vím že by se uřvala pokud by měla jít spát sama, navíc by neusnula takže by to nebyla žádná výhra, psycholožce bych řekla že uspávání mě nevadí a neočekávám že bude chtít uspávat ode mně v 15 letech :mrgreen:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 10.02.17 12:49

Ohledně spaní neporadím, ale nám je šest a jsem u ní dokud neusne. Občas říkám, že musím něco dodělat a to k ní co 5-10 mintu chodím, dám pusu a zas jdu. Většinou do půl hodiny spí.
Když poprosí o pomoc s oblečením, tak pomůžu. Vím, že to umí, jen se jí nechce, je unavená, ve spěchu. Většinou ale zvládá sama. Ve školce moc nepomáhám, aby ostatní maminy neměly blbý pohledy a pak si mezi sebou nevykládaly…

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33337 příspěvků 10 inzerátů 10.02.17 12:49

Asi co psycholog, to názor. Mně zase psycholožka říkala, že v nepodstatných věcech je lepší nechat rozhodnout dítě. Ovšem co je podstatné a co ne, o tom rozhoduješ ty :mrgreen:. na druhou stranu dítě je potřeba naučit tomu, že o některých věcech rozhoduje rodič :nevim: s jídlem dávám na výběr jen někdy, třeba co chtějí na chleba. oběd je jeden a ten se sní nebo mají smůlu.

Petulanka
Kecalka 245 příspěvků 10.02.17 12:50

Ahoj, u nas je to s oblečením taky občas boj ale nechám ji at se obleče sama a pak ji zkontroluji popřípade vysvetlím že nemuže mit šatičky bez dlouhého trička protože by venku zmrzla, nebo že si musí vzít oteplováky místo legín protože ve školce na procházce by jí byla zima.
S jídlem to řeším tak, že se zeptam co by si dala, nachystám a když to odmítne tak má smolika a jde spát hladová ale vetsinou do pul hodky se rozmyslí a sní to
A se spánkem to mame tak že si lehne ja přečtu pohádku dám hubana zhasnu a malá spí.
Jsou ji 4 roky
Snad sem ti trochu pomohla ale nejak bych to nehrotila myslím že tvoje malá je v pohodě :*

KriJona
Závislačka 2690 příspěvků 10.02.17 12:51

Mam teda kluky takže S oblékánim problémy nejsou žádné, ráno dam oblečeni, sami se obleknou bez řeči..S vybíránim jídla k večeři uz zkušenost mam, vždy se ptám kdyz nemám vařeno co chtějí k večeři, většinou rohlík nebo chleba S máslem šunkou a sýrem a to taky sní. Kdyz mam vařeno, občas frfnaji ze to nechtějí, ze mají chuť na neco jiného, tak se S nimi domluvím, ze dnes sní to, co dam ja a zitra treba livance( ty oba miluji) nebo palačinky, toasty atd..Usinaji oba v pokojicku sami, neuspavam, po pohádce kterou nám čte starší pusa a dobrou noc :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >