Výbava pro maminku po porodu

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evapka
Povídálka 26 příspěvků 28.08.18 16:51
Výbava pro mamku po porodu

Ahoj všem,

mám dotaz - všude se samozřejmě řeší, co nachystat pro miminko, až si ho maminka přivede domů. Co by ale měla nachystat žena pro sebe? Co bude (nejspíš) potřebovat, aby to pak nemusela ona nebo manža shánět? Ráda mám věci předem nachystané,… Zajímají mě věci jako mastička na prsa, vložky do podprsenky, možná chrániče bradavek, nějaké čaje?
Moc díky za tipy :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

murry
Závislačka 2988 příspěvků 28.08.18 16:57
@Evapka píše:
Ahoj všem,mám dotaz - všude se samozřejmě řeší, co nachystat pro miminko, až si ho maminka přivede domů. Co by ale měla nachystat žena pro sebe? Co bude (nejspíš) potřebovat, aby to pak nemusela ona nebo manža shánět? Ráda mám věci předem nachystané,… Zajímají mě věci jako mastička na prsa, vložky do podprsenky, možná chrániče bradavek, nějaké čaje?
Moc díky za tipy :mavam:

Kojici caje, mozna dubovou kuru na pripadne poraneni, navarit si jidla a vyvary do mrazaku, vitaminy, kojici podprsenky, zasobu vlozek..

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8747 příspěvků 28.08.18 16:58

Nic extra jsem nepotřebovala, kojící čaj mi chutnal z DM, vložky do podprsenky též z DM, kojící podprsenky a nocni košile z Bonprixu, mastička na bradavky z DM. Porodnické vložky jsem měla tuším značka Samu (nebo tak nějak) kupované na netu a pak v drogerii Teta.

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 28.08.18 17:00

@Evapka tak mě třeba udělá radost uvařený oběd a doma alespoň přiměřený pořádek :lol: jinak ty věci co jsi vypsala bys měla mít už v porodnici, mastičku na bradavky, vložky do podprdy…

Pidulka1991
Závislačka 2931 příspěvků 28.08.18 17:10

Taky doporucuji navarena jidla, hlavne silne vyvary. :) Zbytek uz by si nela mit v porodnici.. ale masticku na bradavky jsem nikdy nepouzila…

Heivka
Závislačka 3237 příspěvků 28.08.18 17:50

@Evapka Já po prvním porodu nejvíc ocenila kruh na sezení

Evapka
Povídálka 26 příspěvků 28.08.18 18:04

@Heivka paráda! Moc díky… :palec:

Ella9
Kecalka 102 příspěvků 28.08.18 18:23

Poporodní síťované kalhotky. Super věc, pokud vám v lékárně neprodali menší než je potřeba, jako mně. :D

Nell2
Ukecaná baba ;) 1545 příspěvků 28.08.18 19:42

V porodnici se mi hodili papírové utěrky po sprše

sepru
Kecalka 233 příspěvků 28.08.18 19:48

Poporodní síťované kalhotky ( vyuzila jsem maximálně), poporodní vložky, kruh na sezení, kojící čaj, vložky do podprdy…
Kdybych měla navařeno byla bych v sedmým nebi :lol:
Měla jsem i chrániče bradavek, ruční odsávačku a kelímky na uskladnění mléka ( později sáčky do mrazáku) ale vše se dá sehnat za chodu ;)

sepru
Kecalka 233 příspěvků 28.08.18 19:52

Ještě k těm kalhotkám…
Za mě lepší jsou síťované elastické jako trenky ( na značku už si nevzpomenu) než poporodní kalhotky co vypadají jako klasické bikiny…ty skrtej a jsou nepříjemný alespoň u mě letěli do koše teda :mrgreen:

Uživatel je onlinemikes89
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 28.08.18 20:09

@sepru :palec: to jsou myslim hartman,za me taky super vec.
Absolutne souhlasim s jidlem navarenym v mrazaku,ja to neudelala a jak jsemby byla stastna,kdyz mi alespon jednou za tyden nekdo prinesl teply obed…kamaradky mi rikaly,ze jsem blazen se takhle chystat,ze miminko cele sestinedeli spi :zed: :mrgreen: joo ted uz budu nachystana :andel:
A preju at kruh neni potreba,poporodni poraneni je des. Ale ja na nem teda sedela u kojeni minimane mesic,mela jsem takovy ten obyc detsky do vody z hrackarstvi a akorat ho povlikla do povlaku od polstare.

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 28.08.18 20:18

@sepru ty jsou perfektní, mám od Carriwel 5 ks-199,– jsou pratelné a vysoké, takže třeba dobré po sekci a výborně drží vložku.

Jinak vše co tu píšete mi připadá, že je potřeba už do porodnice :think:

Uživatel je onlineKikulele
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 28.08.18 20:32

@Nell2 taky jsem pouzivala po sprse papirove uterky super vec :palec:

sepru
Kecalka 233 příspěvků 28.08.18 22:45
@mikes89 píše:
@sepru :palec: to jsou myslim hartman,za me taky super vec.
Absolutne souhlasim s jidlem navarenym v mrazaku,ja to neudelala a jak jsemby byla stastna,kdyz mi alespon jednou za tyden nekdo prinesl teply obed…kamaradky mi rikaly,ze jsem blazen se takhle chystat,ze miminko cele sestinedeli spi :zed: :mrgreen: joo ted uz budu nachystana :andel:
A preju at kruh neni potreba,poporodni poraneni je des. Ale ja na nem teda sedela u kojeni minimane mesic,mela jsem takovy ten obyc detsky do vody z hrackarstvi a akorat ho povlikla do povlaku od polstare.

Jo to jsou ony ty byly super, jak do porodnice tak na doma… já je měla po sekci a též si pamatuju, že jsem jeden balíček dávala jedné paní, která si vzala klasické kalhotky a bědovala i poporodní vložky :lol:

Taky jsem neměla navařeno a spací ditko v 6ti nedělí to existuje? Závidím těm kamarádkám co to prozily :lol:
U nás jsem hodně rychle vystřízlivěla :mrgreen: :zed: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Ojojoj! Mikolas Josef odmítl milionový job: Nebude ho to mrzet?

Byl prvním zástupcem Česka, který si na Eurovizi nevylámal zuby a nepůsobil... číst dále >

Nemohou se ani hýbat! Krásná dvojčata (14) umírají na těžkou anorexii

Poslední dobou se objevuje čím dál více případů, které dokazují, jak daleko... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >