Výbava pro miminko 2021 v době covidové

Anonymní
25.1.21 11:04

Výbava pro miminko 2021 v době covidové

Předem se omlouvám za anonym - ale pro mě citlivé téma, jelikož zmiňuji finance :oops:
Téma spíše na odlehčení, nestěžuji si, berte prosím lehce s nadsázkou :kytka:

Chtěla bych se zeptat, jak Vy, aktuální nastávající maminky, bojujete s nákupem výbavičky pro miminko? Já začala nakupovat přes internet někdy v půlce prosince a jsem z toho vyčerpaná :? neustálé porovnávání kde co vyjde levněji, kde je doprava zdarma atd. Všude milion různých věcí, varianty…Zrovna jsem o tom nedávno mluvila s tchyní a mamkou, jak ony to měly svým způsobem jednoduché, neměly moc na výběr a braly to, co bylo dostupné. Já bych tak ráda zašla do místního obchodu a nakoupila tam všechno osobně :lol: :roll:

Druhá věc, co mě tak trochu tíží (ne pro to, že bychom na to neměli, ale spíš takový zvláštní pocit, že nevím jestli to není moc) jsou celkové náklady na výbavičku. Nic jsme nepodědili a vesměs jsme všechno kupovali sami (až na pár drobností) a teď jsme na bez mála 70 tis. Kč (je v tom tedy velká položka kočárek+sedačka za 25 tis. Kč)…ještě mi pár věcí chybí dokoupit, tak myslím, že budeme někde kolem 85 tis. Kč. Jako když jsem se dívala do starších diskuzí, kde se psalo o výbavě za 2-15 tisíc Kč, tak mi to přišlo vtipný a říkám si, kde jsem asi udělala chybu :mrgreen: A to si nemyslím, že bychom toho pořizovali nějak extra moc, jela jsem více méně podle různých seznamů a ani jsem nepořizovala všechno uvedené…

Jak to v téhle době zvládáte nákupy pro miminko Vy? A jaký máte rozpočet, jestli se podělíte? :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20581
25.1.21 11:09

To musíš kupovat vše nové a značkové ne? Kdybych dala za výbavu 80 tisíc, tak nějaká stovka poštovné už mi bude jedno :D já brala většinu on-line i bez covidu, v kamenném krámu mas vše dražší. Projížděla jsem i bazarky, když koukneš na místní, tak sezenes dost věci a nemusis platit dopravu, prijdes si to vyzvednout a ještě si to můžeš hned zkontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
25.1.21 11:14

Tak já rodím v červnu, takže ještě nenakupuji nic. Zatím jediné co mám, je hnízdečko a zavinovačka co ušila tchýně. Jinak jeste uvidím, jestli něco nepodedime, ale i kdyby jsme vše jinak kupovali my, tak počítám do 30 000. Můžeš mne říct, co vše nakupujes? Přijde mne to fakt strašně moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
25.1.21 11:17

Tedy nevím co jsi kupovala za tolik peněz. To nemyslím nějak zle, ale mimčo opravdu skoro nic nepotřebuje. Jen tebe, mlíko, nějaké oblečení (první půlrok stačí opravdu bazarové, je to třeba na 14 dní… ) kočárek… Zkus koukat po bazarových věcech :) potom těchto peněz budeš litovat, až věci nevyužijete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
25.1.21 11:17

Zdravím, my jsme výbavu řešili přelom necovid/covid. Většinu kupovanou přes internet a sama musím uznat, ze jsme toho nakoupili zbytečně moc. Pro začátek stačí par oblečení, látkové plínky, komoda s prebalovakem, postylka, kočár, plínky, vlhcene ubrousky a kosmetika, vanicka. Kočár máme v trojkombinaci, nemuseli jsme řešit ani vajíčko ani nyní sportak. Drogerie kupovana v DM, osvědčila se nám Weleda, pupík, bepanthen a plínky a ubrousky kupujeme pokaždé v akci většinou na Alze nebo v Mallu. Pakl mega 12ti balení ubrousku máme třeba teď na čtvrt-půl roku. Plínky jsou asi nejdražší a nejvíce spotřebovaná položka a UM. Teda 85 tisíc jsme za to určitě nedali, možná tak půlku, ale to podle mě taky ani ne, tak ze za mě to jde určitě i levněji a stejně toho je zbytečně moc :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 11:18

@Kriss Tina
Nové ano, značkové ne… :think:
Na bazárek jsem koukala, ale opět mě odradilo kupovat pár kousků od různých lidí a platit za to zvlášť poštovné. Na místní prodejce jsem nekoukala, to je pravda. Byla jsem hodně vybíravá třeba u bodyček, které jsem chtěla jen zavinovací a overaly/tepláčky s ťapkami na nohách (aby nemuselo mít dítko ještě fusekle). A jako to poštovné fakt řeším, já jsem obecně hrozně šetřivej typ člověka a trochu mě ty náklady zneklidňují :lol: :mrgreen:
Ale zase nemám zkušenosti s množstvím oblečení a nevím, jestli jsem to na ty první tři měsíce nepřehnala (do velikosti 62) :oops: do oblečení mi padlo asi 8,5 tis. Kč :think: :nevim: Nakupovala jsem na jeníčkovi, zalando a pár kousků v Tescu.

• Citovat
  • Nahlásit
1566
25.1.21 11:18

Já měla výbavu za 30 000 se vším však i na internetu můžeš koupit třeba na Vinted po někom, nemusí být vše nové. Cena, kterou uvádís je přestřelená. :)

Jinak máš pravdu, je toho tolik, že vybrat si je o nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
25.1.21 11:20

Kde jsi udělala chybu? Už jen kcoar za 25tis je hovadina. To máš beztak trojkombinaci, korbu využijes tak 6mesicu, vajíčko je nekvalitní a nevhodné, a sporťák prodáš ještě nevybaleny, protože si koupíš skladný sportovní kočárek. Hadry a postýlka lze sehnat za pár kaček z druhý ruky. Stejně z toho děti vyrostou rychlosti blesku. Na čem bych nešetřila je autosedačka. Ale to je tak všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
25.1.21 11:21
@Anonymní píše:
@Kriss Tina
Na bazárek jsem koukala, ale opět mě odradilo kupovat pár kousků od různých lidí a platit za to zvlášť poštovné. Na místní prodejce jsem nekoukala, to je pravda. Byla jsem hodně vybíravá třeba u bodyček, které jsem chtěla jen zavinovací a overaly/tepláčky s ťapkami na nohách (aby nemuselo mít dítko ještě fusekle). A jako to poštovné fakt řeším, já jsem obecně hrozně šetřivej typ člověka a trochu mě ty náklady zneklidňují :lol: :mrgreen:
Ale zase nemám zkušenosti s množstvím oblečení a nevím, jestli jsem to na ty první tři měsíce nepřehnala (do velikosti 62) :oops: do oblečení mi padlo asi 8,5 tis. Kč :think: :nevim: Nakupovala jsem na jeníčkovi, zalando a pár kousků v Tescu.

Mne teda jako moc šetřívy typ nepřijdeš :D jako za oblečení 8,5 tisíc mne fakt přijde moc. To dítě bude mít tu první velikost fakt třeba max na měsíc. Já třeba kromě pár kousků, co koupíme s babičkama spíš nám pro radost mám v plánu koupit nějaký balík oblečení po někom tady v okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
25.1.21 11:21
@Anonymní píše:
@Kriss Tina

Do velikosti 62 8.5tisic? Velikost 62 nosí moje 7mi týdenni, a už z ní vyrůstá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
25.1.21 11:23

Tak to jsi opravdu hodně přehnala :oops: syn nosil ve 4 měsících už velikost 68. Pokud máš susičku, stačí opravdu pár kousků - 6 bodyček, 2 svetříky, 4 tepláčky atd. Od každé velikosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 11:24

Nemám jediný nový kus oblečení. Část poděděnou, část bazar - za pár šupů, často i jen za odvoz. Stejně to mimino neunosí, zapatlá a hned z toho vyroste. Náklady v řádu jednotek tisíc. :nevim:

Anonym, protože všude ještě o těhotenství neříkám.

Příspěvek upraven 25.01.21 v 11:27

• Citovat
  • Nahlásit
825
25.1.21 11:24

Já i bez covidové doby kupovala většinu věcí přes net. Ono taky záleží, co všechno do výbavy počítáš - pro někoho je to třeba jen oblečení, zavinovačka + třeba kočárek. Kočárek bys určitě sehnala levnější.
Přiznám se, že jsem to nepočítala, abych neomdlela. Všechno měla nové, také jsme nic nepodědili. U nás byla velká položka nábytek do pokojíčku a kočárek. Jinak jsem toho moc nepořizovala - pár kousků oblečení, dvě zavinovačky, péřovou peřinko - zavinovačku, kojenecké lahve, chůvičku, látkové pleny a tím to haslo. Zbytek jsem kupovali až když byla malá na světě, hodně toho dostala i k narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
25.1.21 11:25
@Anonymní píše:
@Kriss Tina

Toho mas dost, do te velikosti 62 sem dala tak 2000kc max, když sem kupovala vše nové a většinu ani neunosil, stačí tak 10-15 body, par overalu, dupacek, jestli budeš mít dítě na jaro /léto, tak stačí par kousku, rychle to schne (jestli mas susicku, tak stačí ještě min) a teplejších věci jenom par kdyby se nějaký den ochladilo. Já dala za výbavu do 30 tisíc a to sem většinu oblečení, kočárek, autosedačku a postýlku měla novou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4937
25.1.21 11:27

Ty blááho… já měla první kočárek za 3000Kč bazar, vajíčko asi za 3000Kč. Postýlka ikea s matrací 1500Kč. Vanička bazar asi za 100Kč, přebalovak jen na postýlku asi 300Kč. Lehátko 150Kč bazar. Cestovní postýlka 1000Kč bazar, jarní fusák (zavinovačka) a deka…asi 500Kč.
A oblečení asi 15ks bodyček, 5× polodupky, 10× overálek, 10× legínky, 5× kabátek (mikinka), 3× lehké čepičky. Dcera narozená červen. Oblečení bazar takže cca 2-3tis už nevím. A to měla do velikosti 62, takže na ty tři měsíce určitě.
A pak plíny, tělové mléko, olejíček, dětské nůžky, tělový olej na mytí… asi cca 1500Kč začátek…
Pak ve 2m manduca za 1500Kč, v asi 14 dnech elektrická odsávačka mléka taky asi 1500Kč.
takže myslím že jsem se vlezla do 20tis na začátku.

Cos nakoupila za 85tis pro malé miminko? říkáš kočárek, sedačka, oblečení za 33tis a zbylých 50tis???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat