Výbava pro miminko zářijové miminko

12.5.21 13:04

Výbava pro miminko zářijové miminko

Ahoj holky, vím, že to je zcela moje věc, ale i přesto se Vás chci zeptat na názor. Termín porodu mám začátkem září. Ale jde o to, že celé dva měsíce budeme jezdit na chalupu. Tak jsem si říkala, že bych si během června všechno připravila včetně postýlky. Jenže mi to připadá strašně brzo a v září už na to nejspíš nebude tolik sil :D :D jak by jste to řešili Vy? Moc děkuji za odpověď a předem se omlouvám za hloupý dotaz :roll: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1543
12.5.21 13:13

To je na vás a taky na tom kolik máte doma místa. Někdo si těch věcí doma ani nevšimne a jiný se kvůli nim nemůže pak doma X měsíců zbytečně hnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
12.5.21 13:16

Ono toho zase tak moc třeba není, ale nábytek bych určitě připravila, pak v posledním měsíci jsem na to už neměla náladu. A zbytek pripadne za pochodu ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.21 13:25

Tak spíš mi šlo o postýlku.. Místo na ní samozřejmě máme, ale prostě mi to připadá divné - mít jí sestavenou 3 měsíce dopředu :) i když člověk nikdy neví, kdy se porod rozjede :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1160
12.5.21 13:25

My postýlku skládali, když jsme přijela z porodnice :mrgreen: Asi tři týdny před porodem jsme akorát skládali přebalovací komodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1570
12.5.21 13:31

@kopretina2408
No tak postylka je složena za dopoledne/odpoledne, to zvládne chlap až budeš v porodnici klidně a dat na matraci prosteradlo by měl taky zvládnout. Takže to bych řešila pripadne až v tom září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31320
12.5.21 13:32

Nechala bych to na později. Nemám ráda, když se na věci práší.
Předpokládám, že máš někoho, kdo ti pomůže s nábytkem, a na chalupě nebudete 4 měsíce v kuse až do porodu.
A ještě dodám, kdyby se rozjel porod tři měsíce předem, tak budete mít i tak hromadu času, než vám mimino propustí z porodnice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24346
12.5.21 13:45

Máte v plánu být na té chatě úplně celé prázdniny?
Obojí, i to vše řešit už v červnu, i to honit na poslední týden v září, je podle mě hloupost.
Nakupovala bych postupně, klidně online, nelítala bych dnes a denně po krámech celé léto.
Postýlku bych postavila až když ty budeš v porodnici, dřív je to zbytečný. Ono těch pár oblečků, fusak, kočár a postýlka, to je nákup na dva tři dny, když na to přijde, nechtěla bych, aby se mi na to doma prášilo už od června… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
12.5.21 13:49

Sestavovali jsme asi dva mesice pred porodem v presvedceni, ze prece budu strasne rada, ze mam vse nachystane. Leda houby, akorat me rozcilovalo, ze se na to vsechno prasi a pridelala jsem si uklizeni. Pritom, jak tu padlo, to fakt zvladne chlap nez. prijedes z porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
12.5.21 14:01

Tak já mám třeba postaveno a povlečeno měsíc předem, přes postýlku i přebalovák s věcmi deku, tašku k porodu sbalenou, ale mám ráda vše s předstihem a v klidu. Být tebou, během léta pomalu máknu, ale neboj, nebude to na dlouho. Jinak v porodnici mám v plánu pobýt po porodu tak 3 hodiny a sestavovat po příchodu domů, vysávat okolo bordel, to už by se mi nechtělo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
12.5.21 14:09

Zrovna postýlka je otázka pár minut a povlikat ji stejně nemá cenu dřív, protože bude akorát plná prachu. Nejhorší na výbavě je vyprat a poskládat všechno to oblečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
12.5.21 14:15

Já postýlku budu mít složenou, jen nechám matraci prikrytou dekou. Mám termín na začátku srpna. Teď z ní půjde starší do velké postele, tak se mi nebude chtít ji zase skládat/rozkládat. A nachystám ji asi dva týdny před terminem. Věci budu průběžně chystat během cervence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
12.5.21 14:18

Máme malý byt a i tak jsem všechno sháněla spíše s předstihem, třeba i proto, že zatím jsem v pohodě pohyblivá a zvládnu si někam dojet něco převzít, prohlédnout. Nemáme auto a později už by to všechno manžel tahal sám a některé větší věci bylo praktické vézt tím pádem ve dvou. A taky mám vlastně všechny věci z druhé ruky, takže to přeci jen zabere víc času, než objednat si všechno na jednom e-shopu a za tři dny vyslat muže na zásilkovnu pro krabici.
Největší jsou postýlka a kočárek, ale když jsou složené, moc místa nezabírají, postýlka se mi vejde i do šatní skříně za kabáty. Složit jí můžete až těsně před. Nakupovat v červnu na září, nota bene, když celé léto doma nebudete (takže o to méně o to budete zakopávat) mi přijde úplně v pohodě, pokud to nepovede k tomu, že budeš mít tendence toho nakoupit o to zbytečně víc. Ale to už je o povaze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.21 15:01

Děkuji všem za názor. Asi je to divné, mít všechno připravené dopředu. Prášit se taky na postýlku nemusí, když jí nějakou dekou přikryjete. Ale vím, že spoustu času nejsme doma - jsme stále na cestách, na chalupě apod. Tak jsem si říkala, že nechci všechno řešit na poslední chvíli. Samozřejmě, že mi chlap postaví postýlku během hodiny(ani né) - o to strach nemám, ale chtěli jsme si ještě užít léto v přírodě, na výletech a ne chodit po obchodech a shánět věci… :nevim: :nevim: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.21 15:03

@whooro též mám ráda, když mám všechno přichystané, než když potom budu plašit, že něco nemám… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat