Vybavení šatní skříně

683
15.3.17 10:35

vybavení šatní skříně

Stěhujeme se a chystám se dětem zařídit jejich nový pokoj. Aktuálně řeším uskladnění jejich oblečení, prohlížím si různé skříně a tak trochu tápu, co by ta skříň měla uvnitř mít. Takže jak to máte, co se Vám osvědčilo? šatní tyče, drátěné koše, police, hluboké a mělké šuflíky? Jaká kombinace je dobrá, kam s tím? Respektive já mám obyčejnou skříň s policema a mám v ní docela nepořádek, šatní tyč používám společnou s manželem, mě tam visí jen šaty, manželovi košile a obleky. Děti měly dosud komodu, takže hluboké zásuvky a nepřišlo mi to špatné, na spodní prádlo a ponožky mají mělké zásuvky. Jak to máte vy? K čemu jsou dobré drátěné koše? Když se věší všechny trika nebo i kalhoty na šatní tyč, šetří to místo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1122
15.3.17 11:12

Mně se nejvíce osvědčilo následující: skříně vůbec nemáme, v ložnici a dětském pokoji komody se spoustou šuplíků.
Zbytek v šatně na pojízdných tyčových stojanech - šaty, košile, halenky, topy, mikiny…
Pak několik uzavřených boxů s pásky, šátky apod.
Kalhoty na kalhotovém držáku z Ikey na zdi.

Kdysi dávno jsme měli police a bylo to nepraktické, komínky z oblečení se udržovat nedaly, blbě se hledalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
15.3.17 11:26

Já se s dovolením přidám, taky mě zajímají nápady :) nicméně nám se osvědčila vhodná kombinace šatní tyče, polic, šuplíků a několika vysokých/hlubokých polic. Např. mít šatní tyč - třeba po stranách, mezi tím mít do stejné výšky police/šuplíky - konkrétní poměr podle vašeho uvážení a pak mít několik nižších polic a nakonci úplně nahoře nechat vyšší prostor pro sezonní věci, starší hračky, náhradní povlečení apod.

Pro nás do šuplíků skládám většinu věcí podle Marie Kondo nebo tam mám oddělovače, takže sice vytáhnu velký šuplík, ale mám v něm rovnou roztříděné spodní prádlo, ponožky na jednotlivé druhy apod. dětem by se to dalo zařídit podobně, ale záleží na věku. Oddělovače by se daly nechat udělat určitě i na pevno, aby se omylem neposunuly příliš agresivním štracháním v šuplíku.

Obecně je ale asi nejlepší dát třeba jednu obrovskou skříň, ideálně až do stropu, aby se nemusel tolik řešit prach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
15.3.17 11:26
@dana.dv píše:
Mně se nejvíce osvědčilo následující: skříně vůbec nemáme, v ložnici a dětském pokoji komody se spoustou šuplíků.
Zbytek v šatně na pojízdných tyčových stojanech - šaty, košile, halenky, topy, mikiny…
Pak několik uzavřených boxů s pásky, šátky apod.
Kalhoty na kalhotovém držáku z Ikey na zdi.Kdysi dávno jsme měli police a bylo to nepraktické, komínky z oblečení se udržovat nedaly, blbě se hledalo.

A nepráší se na to? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1122
15.3.17 11:35

@Jj.Mm V šatně není okno, je tam automatické odsávání. Takže ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
15.3.17 11:38

Jé to je zase téma o bydlení viď @Nimie

My máme zatím dvě velké skříně kde vše visí - to mě vyhovuje ale zase pro děti by to být vhodné nemuselo. A dvě komody na trička na ven, tepláky, spodní prádlo. U komody zase pozor, měla by být přidělaná ke zdi aby si ji děti na sebe nepřeklopily.

Jinak budeme zařizovat šatnu a zatím taky nevím. Líbilo by se mi to otevřené ale nevím zda se na to nebude prášit.
Naši si nechali udělat skříň na míru, že vevnitř měli různé systémy. Drátěné vysouvací košíky, obyč. police, tyče, tyče na kalhoty. To je docela fajn. Ale byla to ta klasická vestavěná velká skříň.

• Citovat
  • Upravit
2036
15.3.17 11:42

My to máme zatím takhle (děti 2,5 a necelých 5) - každá má v pokoji velikou skříň přes celou stěnu, v té mají pověšené parádní šatičky, bundy, které nejsou zrovna aktuální a uložené věci, které už jsou malé nebo zatím velké a taky teď třeba letní věci. Mám tam pro ně ložní prádlo a nějaké hračky. Oblečení, které aktuálně nosí mají ve velkém šuplíku pod postelí, aby si mohly samy vybrat (v rámci urč. mezí), co si obléknou (tedy spíš starší, ale mladší to musí mít stejně), mají tam ponožky, spodní prádlo, trička, kalhoty, punčocháče, bavlněné šatičky. Zatím nám to takhle vyhovuje, až budou větší, asi budou používat police a tyče ve skříni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
15.3.17 12:20

My máme konečně šatnu a nemůžu si to vynachválit, držáky na zavěšení, police, mělké šuplíky na spodní prádlo. Košíky se mi nelíbí, protože bych v nich měla neskutečný bordel, na to se moc znám :oops:
Máme tam věšák na kalhoty a to je teda super, na ramínkách mě to strašně štvalo. Manžel má i „kravatník“, jak tomu říká + botník na zrovna nenošenou obuv.

@Jj.Mm píše:
A nepráší se na to? :think:

Já nevím, práší se ti do špajzu? :nevim: Nepráší se tam nijak výrazně, drahé kabáty, saka, obleky máme v těch pytlích, co k tomu v obchodě často i dostaneš. Nepozoruji prašnost, teď jsem minulý týden vytahla jarní bundičky a zaprášené za celou zimu nebyly a to jsme v bytě bourali :nevim:

Příspěvek upraven 15.03.17 v 12:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22545
15.3.17 12:20

Za mě radši mělčí skříň, ať je vše na očích - jak je hluboká a dávají se dva komínky za sebe, tak ten zadní stejně nenosím. A ponožky a spodní prádlo do košíků. Tyč máme jen ve verandě na těch pár věcí, které je potřeba věšet. V mé skříni jsem ji vyndala a chlap mi tam udělala police (je to starší skříň, v tomto směru se budeme teprve za 1-2 roky vybavovat).
Sezónní věci mám v krabicích ve „skladu“ :D
Komody jsou parádní, ale jak na co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
15.3.17 12:23
@radkka píše:
My máme konečně šatnu a nemůžu si to vynachválit, držáky na zavěšení, police, mělké šuplíky na spodní prádlo. Košíky se mi nelíbí, protože bych v nich měla neskutečný bordel, na to se moc znám :oops:Já nevím, práší se ti do špajzu? :nevim: Nepráší se tam nijak výrazně, drahé kabáty, saka, obleky máme v těch pytlích, co k tomu v obchodě často i dostaneš. Nepozoruji prašnost, teď jsem minulý týden vytahla jarní bundičky a zaprášené za celou zimu nebyly a to jsme v bytě bourali :nevim:

Super to jsem ráda, taky budeme mít šatnu a chci to mít vše otevřené, nechat si na míru udělat nějaké ty regály, tyče. Máš to taky dělané na míru nebo jste koupili někde?

• Citovat
  • Upravit
28799
15.3.17 12:26
@radkka píše:
My máme konečně šatnu a nemůžu si to vynachválit, držáky na zavěšení, police, mělké šuplíky na spodní prádlo. Košíky se mi nelíbí, protože bych v nich měla neskutečný bordel, na to se moc znám :oops:
Máme tam věšák na kalhoty a to je teda super, na ramínkách mě to strašně štvalo. Manžel má i „kravatník“, jak tomu říká + botník na zrovna nenošenou obuv.

Já nevím, práší se ti do špajzu? :nevim: Nepráší se tam nijak výrazně, drahé kabáty, saka, obleky máme v těch pytlích, co k tomu v obchodě často i dostaneš. Nepozoruji prašnost, teď jsem minulý týden vytahla jarní bundičky a zaprášené za celou zimu nebyly a to jsme v bytě bourali :nevim:

Příspěvek upraven 15.03.17 v 12:22

Taky máme a je to supr. Nepráší se do toho, spousta prostoru, navíc pes má zákaz vstupu, takže se tam schová úplně všechno a je to čisté, bez chlupů :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
15.3.17 12:27
@kazda.m píše:
Super to jsem ráda, taky budeme mít šatnu a chci to mít vše otevřené, nechat si na míru udělat nějaké ty regály, tyče. Máš to taky dělané na míru nebo jste koupili někde?

Na míru, aby se využil veškerý prostor co nejlépe :kytka: My máme mezonetový byt, takže zkosený, máme vše na míru, až na nějaké drobnosti, co jsme si přistěhovali. Já jsem z toho nadšená, nemám ráda byt zastavěný skříněmi a komodami, navíc oba hodně využijeme společenské oblečení, které se špatně uskladňuje, ve skříních se mi to pořád mačkalo a prostor na nějakou obr skříň nebyl. K tomu plno sportovních krámů, takže konečně je to někde schované a uskladněné. Děti budou mít taky svojí menší šatnu, původně to měla být koupelna, ale bude to šatna a myslím, že prýma bunkr :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
15.3.17 12:27
@kazda.m píše:
Jé to je zase téma o bydlení viď @Nimie

Třeba se to taky rozjede, kdysi jsem tu zkoumala právě rozložení šatny, ale nemělo to moc velký úspěch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
15.3.17 12:29

@Nimie @radkka A jak máte holky velkou šatnu?

• Citovat
  • Upravit
28799
15.3.17 12:49
@kazda.m píše:
@Nimie @radkka A jak máte holky velkou šatnu?

Asi 2,5m2, ale docela to stačí. Nacpala jsem do ní i věci co by jinak měly být v komoře (vysavač, mop, apod.), ale vyšla mi tam samostatná police na kabelky, vešly se tam všechny boty, většina oblečení a nahoře máme místo na krabice s věcma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama