Vyber autosedacky - velké nároky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13.1.22 20:26

Vyber autosedacky - velké nároky?

Dobrý den, budu kupovat novou autosedačku. Vůbec tomu nerozumím a nechce se mi hledat :D mám asi i zvláštní požadavky :D kdyby jste někdo věděl a poradil budu vděčná :kytka:
1.9-36 kilo
2. Otočná
3. Polohovatelná
4. Isofix a aby šla připoutat i pásem (když bude Dana do staršího auta)
5. Může být dite, které má napr. 10 kilo, 8 měsíců v sedačce na předním sedadle? Vozím tak teď malou ve vajíčku a nedokážu si představit, že bude sedět vzadu, to bude řvát
6. Existuje i nějaká v této velikosti, která lze návaznost na spodek kocaru?

Děkuji za Vaše názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
108
13.1.22 20:38

Nechce se ti to hledat a nám se má chtít? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
13.1.22 20:39

1. Domluv si konzultaci v centru autosedacek, pomohou ti vybrat tu nejlepší i pro tvé auto (některé totiž třeba zaberou místo i pro spolujezdce atp) můžeš si ji tam vyzkoušet, do auta i s dítětem…
2. Pokud je to dítě 8m mělo by dle vyhlášky do roku a půl jezdit v protisměru, ten je nejbezpečnější, ale u otočných je jen cca do 18 kg. Dítě by mělo alespoň 2 měsíce samo sedět než jde z vajíčka do autosedačky.

3. Sedacky typu co popisuješ jsou, ale chce to vyzkoušet co sedne dítěti :) my třeba chteli taky isofix, ale nakonec nám v autě moc neseděl, nejlépe našim požadavkům odpovídala Nuna prym (super sedačka) ale nakonec jsme si vybrali axkid minikid jedna z nejlépe padnoucích do Octavie a protismer do 25 kg, pouta se na pásy.

Koukni na značky Nuna, klipan, axkid a joie tam by si mohla něco slušného a kvalitního vybrat. Pokud máš fb, přidej se do skupiny děti v protisměru, jsou tam i prodejci sedaček, když napíšeš věk proporce dítěti (třeba drobny/ dlouhý, nebo širší ramena), potom do jakého auta sedačku potřebuješ a jaké máš požadavky a cenove moznosti tak ti vyberou to nejvhodnější přímo pro tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
13.1.22 20:39

Máš nereálný požadavky. Jak bys chtěla sedačku do 36 kg dát na podvozek kočáru? Otočná, s tímto váhový rozpětim a polohovatelná asi žádná nebude. Někde uber. Kup teď 9-18, ty jsou otočné a myslím, že i polohovatelné. Ale na kočár je stejne nedáš. Později vem 15-36, to už nebudeš potřebovat otočnou ani nandavaci na kočár..a nějaká polohovatelná třeba bude, i když asi ani to už potřeba nebude..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24159
13.1.22 20:42

Na kočár nejde dát žádná. Pokud máš osmiměsíční dítě, tak pořiď sedačku 0-18, ty jsou protisměrný. 9-36 jsou velký a těžký krávy, který bych jen pásem nepoutala už z principu. Polohování u nich je navíc dost omezený, takže nejsou pro mimino vhodný. Ono to není jen o váze, ale hlavně o vývoji. Mě děti z vajíčka vyrostly kolem půl roku, ale Kupovala jsem sedačky postupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27363
13.1.22 20:43
@Pavlas.1991 píše:
Dobrý den, budu kupovat novou autosedačku. Vůbec tomu nerozumím a nechce se mi hledat :D mám asi i zvláštní požadavky :D kdyby jste někdo věděl a poradil budu vděčná :kytka:
1.9-36 kilo
2. Otočná
3. Polohovatelná
4. Isofix a aby šla připoutat i pásem (když bude Dana do staršího auta)
5. Může být dite, které má napr. 10 kilo, 8 měsíců v sedačce na předním sedadle? Vozím tak teď malou ve vajíčku a nedokážu si představit, že bude sedět vzadu, to bude řvát
6. Existuje i nějaká v této velikosti, která lze návaznost na spodek kocaru?Děkuji za Vaše názory :)

9-36 nebude otočná, ty se dělají akorát tuším do 18kg, možná má nějaká značka výjimku, ale zatím sem se s tím nesetkala a logicky 30 kilové dítě nedáš do protisměru. Stejně tak nepůjde dát na kočár, podvozky kočárků nemají většinou takovou nosnost :D ono asi nejde mít všechno najednou a tyhle velké váhové rozpětí už sami o sobě nebývají moc bezpečné a kvalitní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
13.1.22 20:44

Jako kdyby sis koupila kvalitní vejce třeba dinofix, tak by ti vydržel mnohem déle, je jedno z největších na trhu, do 13 kg a nějakých 86 cm. Upřímně I naše dvouleťačka by se z nouze do něj vešla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.22 20:47

Díky všem za odpovědi, chtěl jsem mít trochu přehled a fakt tomu nerozumím, nechtěla jsem pk nikam, aby mi něco hledal, jen Vaše zkušenosti s mými požadavky :D :) :kytka: napsala jsem to tak nějak dohromady, samozřejmě nebudu dávat pak velké dite do protisměru a nacvakavat na kocar :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.22 20:49

@DV_JANA to vůbec neznám mam cybex a malé už koukají nohy a celkově se do toho fakt nevejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27363
13.1.22 20:50
@Pavlas.1991 píše:
@DV_JANA to vůbec neznám mam cybex a malé už koukají nohy a celkově se do toho fakt nevejde…

Koukajici nohy nevadí, nesmí koukat hlava a nesmí překročit váhový limit. Nohy budou koukat i ve větší protisměrné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
13.1.22 20:54
@Pavlas.1991 píše:

Cybex dělá ale také kvalitní velká vajíčka, do 13 kg ( nevím co máte za typ), musíte vydělat novorozeneckou vložku, posunout dítě zadečkem blíže ke sponě a pokud přesahuje hlava tak je vajicko malé… nohy neřešte… Vajíčko je ale pro vaše dítko to nejbezpečnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11902
14.1.22 02:23
@Pavlas.1991 píše:

Nohy couhaji děckam všude a pořád, ty se neřeší. Res hlavu hlavně. A jinak teda si ty požadavky proskrtej, když nebudeš dávat těch 40kg sedačka+dítě na kočár :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24159
14.1.22 19:05
@DV_JANA píše:
Jako kdyby sis koupila kvalitní vejce třeba dinofix, tak by ti vydržel mnohem déle, je jedno z největších na trhu, do 13 kg a nějakých 86 cm. Upřímně I naše dvouleťačka by se z nouze do něj vešla

Hm…..takže u nás do deseti měsíců….. :mrgreen:
Když je velký díťe, tak adekvátní vajíčko prostě neseženeš…..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
14.1.22 19:36
@Janli píše:
Hm…..takže u nás do deseti měsíců….. :mrgreen:
Když je velký díťe, tak adekvátní vajíčko prostě neseženeš…..

No jako v tom dinofixu často vozi i do 2 let, pokud máte v 10 měsících 13 kg tak to je fakt obřík, ale já takových děti moc neznám, my jsme šly brzo do sedačky protože malá je drobná ale dlouhá… ale do Dinofixu by se vešla déle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat