Výběr dárkyně vajíček - jak se rozhodnout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 19:35
Výběr dárkyně vajíček - jak se rozhodnout?

Ahoj, jdu si pro vaše názory. Vzhledem k předčasnému přechodu jsem byla schopna otěhotnět při třetím ivf až s darovanými vajíčky. Mám před sebou poslední pokud na pojišťovnu. Mám možnost využití stejné dárkyně v původním CARu s tím, že garantují osm zralých vajíček. Při minulém pokusu jich měla sice vice, ale embryo zbylo jen jedno. Naštěstí z něj máme krásné miminko. Dárkyně už je „starší“, cca 30 let. Cena pokusu 80000,–.
Druhá možnost je jít do jiného CARu, kde garantují dvě embrya k transferu, nikoli jen vajíčka. Dárkyně by byla samozřejmě jiná. Cena okolo 50000,–.
Mám dilema. Jít za nižší cenu do jistoty dvou transferů a mít, když se zadaří, „polorodého“ sourozence pro naše dítko. Nebo jít do rizika nula embryí s původní dárkyní? Bohužel řešíme i finance. V obou případech si budeme muset vzít půjčku. Jak byste se rozhodli vy a jaké pro to máte argumenty? Moc vám děkuji :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
krukynka
Kecalka 232 příspěvků 16.03.19 19:40

Šla bych do větší „jistoty“. Ale naštěstí jsem se do stejné situace nikdy nedostala a nemusela tak závažnou otázku řešit.

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21831 příspěvků 16.03.19 19:41

Osobně bych šla asi spíš do větší jistoty druhé možnosti. Přeci jen mít za ty peníze jen garantovaná vajíčka, z kterých nemusí být nic bych nechtěla.

Uživatel je onlineEnnny
Závislačka 3323 příspěvků 16.03.19 19:45

Varianta 2 :mavam:

amitrama
Stálice 100 příspěvků 16.03.19 19:45

Já bych volila první variantu, ale chápu že pak to může dopadnout že se zadlužíte s 130 tis. Ale na druhou stranu „ověřená“ dárkyně může mít víc vajíček a tedy nemusí to být jenom jedno embryo. Je to jako loterie, ale pokud jste měli jenom jedno a chytlo se tak bych fakt šla do této lehce dražší varianty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 19:45

@krukynka @Aspera Také si říkám. Ale hlodá ve mně ta představa, jak moc by si třeba byly děti podobné, když by byly od obou stejných „rodičů“, když už nikdy neuvidím opravdu vlastní dítě. Naše samozřejmě neskonale miluju, neřeším jeho původ.

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21831 příspěvků 16.03.19 19:49

@amitrama jenže co když nebude ani jedno. Dají 80tis. a nic.

Kettlery
Kecalka 472 příspěvků 16.03.19 19:49

Budeš neskonale milovat i druhé…
I pokud by bylo od jiné dárkyně. Obě budou tvoje děti.

Jsi skvělá máma. :srdce:

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21831 příspěvků 16.03.19 19:50
@Anonymní píše:
@krukynka @Aspera Také si říkám. Ale hlodá ve mně ta představa, jak moc by si třeba byly děti podobné, když by byly od obou stejných „rodičů“, když už nikdy neuvidím opravdu vlastní dítě. Naše samozřejmě neskonale miluju, neřeším jeho původ.

Já bych to asi brala tak, že vlastní není ani jedno a co když to druhé bude mít lepší vlastnosti než to první, co víš. Třeba ti bude víc podobné. Jak si budou rozumět je sázka do loterie v obou případech, cizí sourozenci se můžou milovat, vlastní nenávidět.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 19:51

@amitrama Je to poslední pokus na pojišťovnu. Čili kdybychom šli do první varianty a nic by z toho nebylo, tak pak už bychom se dal nezadluzovali. Bez pojišťovny je to +- minimálně 120000,– za pokus za stejných podmínek. Už teď jsem nervózní, když si představím, že volám o výsledek :zed:

Bábrdl
Generální žvanilka 23183 příspěvků 16.03.19 19:51

Tak to je těžko říct :think:

Ale proto, že verim, že za deset dvacet let se budou hledat bio rodiče na netu, jako už je to v USA, říkám si, že pak bude třeba pro dítě šok, že mají každý jinou matku a jsou jen polorodi sourozenci. A že budou pátrat každý b té „své“ rodině.

Ale zase ta jistota a peníze… Kdo ví, co bude. Je to těžké. :think:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 16.03.19 19:52
@Anonymní píše:
@krukynka @Aspera Také si říkám. Ale hlodá ve mně ta představa, jak moc by si třeba byly děti podobné, když by byly od obou stejných „rodičů“, když už nikdy neuvidím opravdu vlastní dítě. Naše samozřejmě neskonale miluju, neřeším jeho původ.

Pokud neresis puvod, proc resis, zda si budou podobne? Neni to jedno? Chcete dite, tak se rozhodni pro moznost, kde je vetsi sance na uspech. Ja s moji vlastni sestrou si nejsme ani trochu podobne, pritel se segrou jsou taky uplne jiny. Kazdy pochytil geny z nekoho jineho a nikdo to neresi. Ja budu mit zase kazdy dite s jinym a posledni, co me zajima jestli si budou podobne :)) kazdymu je to fuk

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 19:52
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 19:54

@Aspera To je pravda. Záruka nikde není a každý je originál.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 19:58

@Micaella22 Asi jsem se špatně vyjádřila. Nejde mi o podobu jako takovou. Prostě spíš ten pocit, že by byli „opravdu“ sourozenci. Prostě to prožívám jinak, když nemám své biologické děti. Kdybych měla např. dvě vlastni děti s různými muži, taky bych neřešila. Jde to těžko popsat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama