Výběr dovolené před nástupem na MD

4
13.5.20 07:43

výběr dovolené před nástupem na MD

Dobré ráno, děvčata prosím jak to je s nástupem na MD. Normálně chodím do práce, no mám teď kvůli koroně homeoffice. Termín mám 20.8. Tedy mi vychází nástup na MD 9.7. nebo o ty dva týdny dříve… mám na letošek 20 dní dovolené. Mohu před nástupem vybrat celých 20 dní… tedy už červen bych čerpala dovču… nebo mohu vybrat pouze za tich pět měsíců a zbytek dočerpat až po MD. šéf a účetní jsou takoví zvláštní, tedy nevím, zda vůbec vědí a zda by poté svůj názor nezměnili…

V různých diskuzích na toto téma se řešilo hlavně výběr dovolené s neschopností.

Děkuji

Příspěvek upraven 13.05.20 v 14:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5595
13.5.20 07:55

@Marty9 Já v roce 2015 dobírala 20 dní dovolené před nástupem na MD, na tu jsem nastupovala 8 týdnů před porodem, který byl koncem srpna, v práci jsem naposledy byla začátkem května. Šéfovi se to sice moc nelíbilo, ale řekla jsem mu, že mě doktorka kvůli zvýšenému tlaku v práci (musela jsem se pravidelně měřit - a tlak lítal jen v práci kvůli stresu) chtěla nechat na nemocenské už před pár měsíci, ale protože jsem se cítila dobře, tak jsem nešla. V tu dobu už jsem se dobře necítila, tak jsem mu dala na výběr, buď mi zaplatí 2 týdny PN a k tomu celou dovolenou po konci MD, nebo budu čerpat jen tu dovolenou. Hádejte co vybral :mrgreen:

Edit: Nevím jestli to něco ovlivňuje, ale mám smlouvu na dobu neurčitou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13484
13.5.20 08:01

Před nástupem na PPM ti dovolenou zaměstnavatel schválit nemusí. Je to otázka dohody mezi tebou a zaměstnavatelem. Po skončení PPM jí na základě tvé žádosti čerpáš automaticky. Pokud chceš čerpat teď, tak se musíš domluvit v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13484
13.5.20 08:04

@Heivka Ano, pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, resp.ti nekončí při braní PPM, tak dovolenou můžeš čerpat mezi PPM a rodičovskou dovolenou. Pokud dřív, tak ti jí zaměstnavatel musí proplatit na konci pracovního poměru. Ale pořád to nemění nic na tom, že ti dovolenou před nástupem na PPM musí schválit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3215
13.5.20 08:08

Pracuj do nastupu na materskou a dovolenou si vycerpej mezi PPM a rodicakem, to máš z hlediska peněz nejvýhodnější. A nástup na mateřskou máš 26.7. nejdřív, asi tam mělo být 9.8.?

Příspěvek upraven 13.05.20 v 08:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
13.5.20 08:09
@Marty9 píše:
Dobré ráno, děvčata prosím jak to je s nástupem na MD. Normálně chodím do práce, no mám teď kvůli koroně homeoffice. Termín mám 20.9. Tedy mi vychází nástup na MD 9.7. nebo o ty dva týdny dříve… mám na letošek 20 dní dovolené. Mohu před nástupem vybrat celých 20 dní… tedy už červen bych čerpala dovču… nebo mohu vybrat pouze za tich pět měsíců a zbytek dočerpat až po MD. šéf a účetní jsou takoví zvláštní, tedy nevím, zda vůbec vědí a zda by poté svůj názor nezměnili…

V různých diskuzích na toto téma se řešilo hlavně výběr dovolené s neschopností.

Děkuji

Termin mas 20.9., tak nastup 9. 7.je moc brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13404
13.5.20 11:11

Čerpala jsem, hned po „ukončení“ pracovní neschopnosti a před nástupem na MD. Abych už nemusela držet vycházky. Taky tě zaměstnavatel může z dovolené stáhnout :mrgreen: pak ti vznikne ještě nárok na dovolenou v roce 2021, tak tu nezapomeň vybrat po skončení md. U nás na to mají formulář a je tam rovnou i žádost o rodičovskou dovolenou do..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
13.5.20 14:37

@JancaS84 jeee, ja to napsala blbě. termín 20.8. a nástup nejpozději 9.7. ;-) děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama