Výběr jména, přihlédnout k názoru staršího sourozence?

16.6.17 10:07

Výběr jména, přihlédnout k názoru staršího sourozence?

Ahoj,

stále přemýšlím o jménu pro naše mimčo. Výběr jména byl docela oříšek :-) Partner nechtěl jméno s R, protože ho máme v příjmení a protože můj muž ráčkuje. Já jsem zase chtěla jméno, které se nebude krýt s narozeninami nebo nějakými svátky (takže Adam, Štěpán prostě ne :-) ). No a starší syn chtěl Vojtěcha… Ze začátku mi jméno nevadilo, dokonce jsem říkala, tak že teda dáme Vojtu. Nakonec se mi nelíbí charakteristika jména, sice nejsem nijak pověrčivá nebo že bych se držela numerologie, ale co mě hodně ovlivnilo je fakt, že u prvního syna charakteristika jména Matěj opravdu sedí a dost ho to ovlivňuje…
Vybrala jsem jméno Hynek, chlap na mě zprvu vytřeštil oči, jestli jsem se nezbláznila, ale nakonec přišel asi po týdnu a říká, že jméno se mu líbí a že nám pasuje k příjmení, takže za nás dva vybráno. ALE!!! Komu se jméno nelíbí je starší syn… Je mu 11 let a říká, že Hynka nechce. Od Vojtěcha už také upustil a říkal, že by chtěl Felixe, což teda nemůžu rozdýchat já, ani můj chlap. Takže se chlap naštval a řekl, že jestli se nedohodneme, že nebudeme vymýšlet blbosti a bude to Jiří po něm a hotovo. Potom jsem řekla, že papíry v porodnici stejně vyplňuji já, že si tam napíšu, co budu chtít (samozřejmě bych to neudělala) a oni to neovlivní :-)
Nechci si prosazovat svou, ale také nechci odstrčit staršího syna s názorem. Poraďte někdo, jak jste vybírali jména Vy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8825
16.6.17 10:10

Tak Felixe chce pro brachu za trest, ne? :lol: ja bych dala Hynka, kdyz se libi tobe i chlapovi, nebo at synator vymysli neco lepsiho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
16.6.17 10:10

Já jsem měla pro druhou dceru vybranou buď Stelu nebo Leontýnu a starší dcera začala všude říkat, že budeme mít Leontýnku a tak to i zůstalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19181
16.6.17 10:12

Já bych se teda názorem syna neřídila. :cert: Je to vaše dítě, domluvte se s chlapem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
16.6.17 10:13

Felixe bych nechtela. Nicmene pro budouci dobre vztahy bych starsiho zapojila do vybiraciho a rozhodovaciho procesu. Vymyslete dalsi neutralni vyriantu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1065
16.6.17 10:19

My jmeno vybirali spolecne, ale konecne rozhodnuti jmena jsme nechali na starsi 8lete dcerce. Kluk bylo jasne ze bude po tatinkovi, u holky jsme do vyberu dali asi 3-4 jmena a z toho mela posledni slovo nase 8mi leta dcera. Vybrala Stellu. Nakonec to byl kluk ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
16.6.17 10:20

@moniburi Když se mi měl narodit nejmladší bratr a naši přišli s tím, že to bude Vlastimil, tak jsme brojili všichni (byli jsme už tři sourozenci). Ale bylo nám to houby platné. Vy jste rodiče, vy máte právo vybrat jméno. Na vztahu k nejmladšímu se to blbé jméno nepodepsalo, mám ho ráda, ale zcela upřímně, je mu už 25 let a mě to prostě přijde ujeté pořád :mrgreen:

Já bych mu řekla, že Felixe ne, ale může pomoci vybrat jiné. To jsem ale já. Já bych dala i Vojtěcha, protože se mi líbí. U nás ty povahy sedí spíš na astronomická znamení a necílila jsem kvůli tomu otěhotnění s druhou na nějaké konkrétní období :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8515
16.6.17 10:27

@moniburi Hynka mám doma, je to hezké jméno. Vojta je taky hezké jméno. Felix se mi nelíbí, i když objektivně k tomu nemám důvod. bratr už je velký, klidně bych k jeho názoru přihlédla a když na to přijde, můžete dát miminku dvě jména, první svoje a druhé podle přání bratra :-) dvě jména dal můj brácha a fakt mě tehdy přelila vlna závisti, že něco takového nenapadlo i mne :mrgreen: protože jeho Viktorie Elizabeta a Valerie Gabriela se mi jako jména moc líbí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1558
16.6.17 10:34

My vybirali jmeno s partnerem. Protoze je to NAŠE dítě.. syn (7) napred s Aleskem nesouhlasil. Tak vymyslel Filipa, Maxe, Bedu,… tak jsme na nej usili habaduru a hledali dalsi jmena s nim.. pak nejak prirozene jsme se o miminku bavili jako o Aleskovi a ted sam chodi Aldu poslouchat a chytat jak kope :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
delphi91
16.6.17 10:46

Určitě bych nedala Felixe :roll:.Hynek taky nic moc, ale záleží to jen na Vás..

• Citovat
  • Upravit
19200
16.6.17 10:49

@moniburi Hlavní slovo bych asi měla já a muž. K názoru dítěte bych přihlédla jen v okamžiku, pokud bychom si s manželem nemohli třeba vybrat mezi 2-3 pro oba akceptovatelnými jmény.
Na druhou stranu bych dítěti neodsouhlasila jeho návrh, řekla bych, že to s tatínkem zvážíme a dáme a seznam návrhů/možností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
16.6.17 10:52

Pravda je, že o miminku mluvím jako o Hynečkovi a už se několikrát stalo, že sám řekl Hynek to nebo ono a ani se nad tím nepozastavil. Za mě Felix rozhodně ne, jak píše Tarinka, to je jak za trest :-D Zbývá jediné, buď vybrat jiné jméno, jak píšete nebo se bude muset srovnat s Hynkem. A nebo se nakonec narodí holčička a bude to vyřešené :-) Nechci žádná cizí jména, sice je to hit, ale mně to k srdci nepřirostlo. Termín mám až 1.8., doktorka sice říká, že pojedu dřív, ale bylo by to hezké, kdyby měl 1.2. svátek a 1.8. narozeniny :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
16.6.17 10:56

My vybírali tak, že jsme udělali užší výběr jmen, která by přicházela v úvahu a z nich syn vylosoval to jedno :lol: Ale jemu byly 3 roky, tak mu to bylo celkem fuk.
Ale asi bych kluka úplně neobcházela, když se do výběru chce zapojit. S tím, že jméno se musí líbit vám všem. Takže bych hledala, na vašem místě, společně dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.17 11:05
@Tunrida píše:
My vybírali tak, že jsme udělali užší výběr jmen, která by přicházela v úvahu a z nich syn vylosoval to jedno :lol: Ale jemu byly 3 roky, tak mu to bylo celkem fuk.
Ale asi bych kluka úplně neobcházela, když se do výběru chce zapojit. S tím, že jméno se musí líbit vám všem. Takže bych hledala, na vašem místě, společně dál.

Přiznám se, že jsem se těšila na holčičku, do 20tt to byla holčička, až nedávno mi řekli, že to vypadá na kluka :-) Vůbec mě nenapadají žádná jména. Výběr je dost zúžený. Jména bez R, David, Tomáš, Ondřej, Jan, Jakub, Jonáš jsou v rodině (to se mi líbilo), chlap potom přišel se Štěpánem, Adamem, Pavlem, Antonínem… Štěpán dobrý, ale budu muset slevit ze svého požadavku, že nechci jména, která jsou ve státním svátku…Adama má kamarádka, tak za mě ne, Pavel se mi nelíbí a Antonín? To raději Felixe :-D :-D :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
16.6.17 11:06

Já bych k názoru syna přihlédla, ale ne nutně na Felixe. Je přece součást rodiny a taky to bude jeho bráška. Může zkoušet vymýšlet dál, můžete třeba každý vybrat pět jmen a nad nimi diskutovat, něco vyškrtat a zužovat seznam. Možná si syn časem zvykne na Hynka a bude se cítit součástí rozhodování, to mu možná bude stačit (možná mu nejde ani tak o to jméno, jako o podíl na rozhodování, že má v rodině jeho hlas taky váhu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama