Reklama

Které kolo si vybrat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aaalenkaaa
Echt Kelišová 7512 příspěvků 28.04.18 12:33
Výběr kola pro mě... které?

Vybírám kolo na běžné ježdění a výlety, zvolila jsem crossove (trekingove).
V užším výběru mám 2 - Author a Kellys. Krllys má dle manžela o trochu lepší parametry (řazení, brzda), ale trochu mi vadí ten čisté dámský rám https://www.kellysbike.com/…-pink-p53521

Author se mi líbí ten tvar trubek, je to dle mě takové víc sportovní a moderní
http://cz.author.eu/…8-ua42897101!technicka-specifikace

Seděla jsem zatím jen na kellys, na Authora čekám na naskladneni, ale pokud budou obě kola pocitově stejně na posez, tak které byste vybraly vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24072 příspěvků 28.04.18 12:48

Technicky se v tom vůbec nevyznám, ale to první je hezčí :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47907 příspěvků 28.04.18 13:11

Proč zrovna tyto dvě kola? Co jezdíš? KOlik do toho chceš vrazit?
Jinak kdybych si musela vybrat z těchdle dvou, tak bez váhoní author, ten buchtí rám plánuju na důchod.

Moise
Hvězda diskuse 35452 příspěvků 28.04.18 13:14

@Aaalenkaaa já bych řekla, že je to i skoro jedno, obě jsou kvalitou hodně podobně, řídila bych se asi tím, které ti líp padne do ruky.. Já mám Author Stratos, najeto má přes tisíc kilometrů, štangli ne vyloženě dámskou, ale zvýšenou, mně se i líbí na pohled :D
http://cz.author.eu/…8-ua42896802 toto akorát starší v jiném designu.

podaji
Kecalka 391 příspěvků 2 inzeráty 28.04.18 13:19

Jezdím bna kole a hooodne jezdím. Takže z vlastní zkušenosti, doporučuji opravdu dámské kolo tzn. Dámský rám. Spoustu ženských si to neuvědomuje ale mají úplně jinou stavbu a hlavně rozložení těla. To pak vidíš jak jsou na pánských kolech natažení jak na skřipci a sedí si na juline místo zadku :mrgreen: navíc chlapi mají užší řidítka, užší sedlo. Budou tě bolet ramena, zadek a můžeš mít supr cyklo kalhoty ale nepomůžou. Pedály vůči rámu riditkum a sedlu taky jiné. Takže pokud tohle všechno nebudeš dokupovat zvlášť nesla bych do Authora. Ohlidej si hlavne velikost rámu. Spousta cykloprodejen to moc neřeší. Dosáhneš na řidítka ok vemte si ho a pak tě bolí ramena za krkem záda prostě všechno. Kellys je dobrá volba. Zkus mrknout na Specialized ten dělá fakt supr dámský crossovy kola. :)

podaji
Kecalka 391 příspěvků 2 inzeráty 28.04.18 13:25
@podaji píše:
Jezdím bna kole a hooodne jezdím. Takže z vlastní zkušenosti, doporučuji opravdu dámské kolo tzn. Dámský rám. Spoustu ženských si to neuvědomuje ale mají úplně jinou stavbu a hlavně rozložení těla. To pak vidíš jak jsou na pánských kolech natažení jak na skřipci a sedí si na juline místo zadku :mrgreen: navíc chlapi mají užší řidítka, užší sedlo. Budou tě bolet ramena, zadek a můžeš mít supr cyklo kalhoty ale nepomůžou. Pedály vůči rámu riditkum a sedlu taky jiné. Takže pokud tohle všechno nebudeš dokupovat zvlášť nesla bych do Authora. Ohlidej si hlavne velikost rámu. Spousta cykloprodejen to moc neřeší. Dosáhneš na řidítka ok vemte si ho a pak tě bolí ramena za krkem záda prostě všechno. Kellys je dobrá volba. Zkus mrknout na Specialized ten dělá fakt supr dámský crossovy kola. :)

Ehmm koukám že Author je také dámské kolo. Ale i tak pro mě Kellys. Teda úplně pro mě specialized. Fakt záleží jak moc budeš jezdit. Jestli tak nějak občasně o víkendech s dětma na výlety ne denně 50km jak já tak obě jsou fajn. Jen opravdu pozor na tu velikost.

Moise
Hvězda diskuse 35452 příspěvků 28.04.18 13:26

@podaji moje řeč, já jsem taky pro dámský rám. Ono na pánském dojedeš na koupaliště a zpátky, ale pokud jseš v sedle většinu dne, rozdíl sakra poznáš :mrgreen:
edit - zakladatelky odkazy mi nefungují, ale předpokládala jsem, že v tom druhém má aslko :think:

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 31705 příspěvků 28.04.18 13:39
@Moise píše:
@podaji moje řeč, já jsem taky pro dámský rám. Ono na pánském dojedeš na koupaliště a zpátky, ale pokud jseš v sedle většinu dne, rozdíl sakra poznáš :mrgreen:
edit - zakladatelky odkazy mi nefungují, ale předpokládala jsem, že v tom druhém má aslko :think:

jezdím na pánském kole a nijak mi to nevadí… naopak nesnáším dámský rám.

Takže já osobně bych volila toho Authora

Moise
Hvězda diskuse 35452 příspěvků 28.04.18 13:47
@lucenka píše:
jezdím na pánském kole a nijak mi to nevadí… naopak nesnáším dámský rám.Takže já osobně bych volila toho Authora

já tady ale nepíšu, že to není možné, jezdi na čem uznáš za vhodné :nevim:
Jen píšu svoji zkušenost s pánskými koly

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 31705 příspěvků 28.04.18 13:51
@Moise píše:
já tady ale nepíšu, že to není možné, jezdi na čem uznáš za vhodné :nevim:
Jen píšu svoji zkušenost s pánskými koly

no a já píšu svojí zkušenost… navíc to zakladatelky není pánské kolo. Jen je to dámské kolo s nesníženým rámem.

Moise
Hvězda diskuse 35452 příspěvků 28.04.18 13:58

@lucenka nevím co má v odkazech, nefungujou mi.. reagovala jsem na příspěvek @podaji, který mi přišel užitečný a se kterým souhlasím, protože to mám stejně.
Jezdím vcelku dost a potkávám dámy na pánských kolech jen velmi zřídka, ale tak možné to samozřejmě je. :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47907 příspěvků 28.04.18 18:40
@podaji píše:
Jezdím bna kole a hooodne jezdím. Takže z vlastní zkušenosti, doporučuji opravdu dámské kolo tzn. Dámský rám. Spoustu ženských si to neuvědomuje ale mají úplně jinou stavbu a hlavně rozložení těla. To pak vidíš jak jsou na pánských kolech natažení jak na skřipci a sedí si na juline místo zadku :mrgreen: navíc chlapi mají užší řidítka, užší sedlo. Budou tě bolet ramena, zadek a můžeš mít supr cyklo kalhoty ale nepomůžou. Pedály vůči rámu riditkum a sedlu taky jiné. Takže pokud tohle všechno nebudeš dokupovat zvlášť nesla bych do Authora. Ohlidej si hlavne velikost rámu. Spousta cykloprodejen to moc neřeší. Dosáhneš na řidítka ok vemte si ho a pak tě bolí ramena za krkem záda prostě všechno. Kellys je dobrá volba. Zkus mrknout na Specialized ten dělá fakt supr dámský crossovy kola. :)

jo, to souhlas. Tak ale je holčíčí rám a holčičí rám. Holčičí jsou obě, ale to první je takové to echt pani radová.
A samo zálež, na co to chce. Jestli na nákupy, na koupák, tak bych klido šla do toho Kellys, ještě si tam nechala namontovat obr košík na přední řídítka a na zadní kolo nosič. Jezdím na městském a má to taky leccos do sebe

Aaalenkaaa
Echt Kelišová 7512 příspěvků 30.04.18 06:43
@Moise píše:
edit - zakladatelky odkazy mi nefungují, ale předpokládala jsem, že v tom druhém má aslko :think:
ten author ale JE dámské kolo, to není panský rám :)

Pro všechny… nechci panské kolo, obě vybrána kola jsou DAMSKA!

Příspěvek upraven 30.04.18 v 06:52

Aaalenkaaa
Echt Kelišová 7512 příspěvků 30.04.18 06:45

No chci začít víc jezdit s dětmi na výlety, rozhodne ne 50km, to bych nedala ani já ani syn. Měla jsem doteď kolo jen jako přemisťovadlo, příšerně těžké kolo Olpran ze supermarketu :lol: ale chci začít víc jezdit na krátké výlety, proto chci nové… opravdové kolo.

Příspěvek upraven 30.04.18 v 07:01

Aaalenkaaa
Echt Kelišová 7512 příspěvků 30.04.18 06:50
@podaji píše:

V cykloobchode mi řekli, i v katalogu jsme koukali, ze Specialized nedělá crossovy kola, jen horská nebo silniční, můžeš mi dat odkaz, kde ty crossovy najdu? Na netu jsem nenašla…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama