Výběr nového povolání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 18.07.19 18:31
výběr nového povolání

Ahoj,
stojím teď před rozhodnutím jaký směrem ( profesním ) se vydat.
Udělala jsem zkoušky na UK obor Matematika se zaměřením na vzdělávání, měla jsme a přípravu jen tři měsíce, ale zkoušku jsem zvládla, matematika mě baví.
Ale nevím, zda jsem se rozhodla dobře, zda mám nastoupit. Láká mě ještě další obor, spíš tedy dva. Zajímalo by, zda to měla některá stejně, jak jste se rozhodly, co Vám pomohlo v rozhodnutí?
Nebo jsem jediná, která má skoro 30 let a pořád neví?
Nebo abych byla konkrétní já bych věděla, ale bohužel mám vadu krve a moje vysněné povolání není úplně ideální kombinace s touto vadou.

Takže spíš hledám náhradu :-( a jsem z toho celá taková :zed:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 18:55

Teta s matfys učila.

sediza
Závislačka 2730 příspěvků 18.07.19 18:58

A co ty dva další obory? Pokud to máme zhodnotit, je to nutné vědět… Já jsem taky nemohla studovat, co jsem chtěla původně. Tak jsem studovala dvě jiné školy najednou a bylo to super. Jednu dálkově a jednu prezenčně. Podle mě je důležité vybírat nejen to, co člověka baví, ale i to, co ho dobře uživí.

chaela
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 18.07.19 18:59

Sama určitě nejsi. Já jsem sice vystudovala to, co me strašně bavilo, ale uplatnit se v tom nedá. Navíc po x letech doma si z toho stejně nic nepamatuju. Teď dělám drobnou brigádu z domu u manžela v praci a byť je to absolutně mimo obor a něco, co me vůbec nezajímá a nebaví, tak uvažuji, jestli v těch brigádách nemám pokračovat po celou dobu RD, ať se postupně naučím co nejvíc a pak by to třeba byla možnost, co dělat po RD.
Takže já doporučim jít studovat něco, co se ti bude hodit, v čem se dá pracovat. Zájem je pěkná věc, ale bohužel ne každý má zájmy takové, ve kterých se dá uplatnit.

Lalelale
Kelišová 5302 příspěvků 18.07.19 19:33

@pavlinka77 zvážila bych i plat v oboru. Znám hodně lidí, co vystudovali náročnou školu a na konci zjistili, že je to pomalu ani neuživí, natož aby se „měli dobře.“ Jinak nerozhodností se netrap. To, že by člověk měl svůj vysněný obor znát už ve školce, je spíš utkvěla představa dnešní doby, než realita :)

maskovak
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 19.07.19 08:40

@pavlinka77 jdi do vysněného povolání, zjisti si zda můžeš přece jen i se zdr. handicaem. Kompromisy by tě jednou mrzely. Vím co říám, jsem o dost szarší než ty.

pavlinka77
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 21.07.19 11:49
@sediza píše:
A co ty dva další obory? Pokud to máme zhodnotit, je to nutné vědět… Já jsem taky nemohla studovat, co jsem chtěla původně. Tak jsem studovala dvě jiné školy najednou a bylo to super. Jednu dálkově a jednu prezenčně. Podle mě je důležité vybírat nejen to, co člověka baví, ale i to, co ho dobře uživí.

Jeden obor je krizové řízení a ochrana obyvatelstva - toužím pracovat na tísnové lince u hasičů - 150 a 112. Bohužel mám tu mutaci a jelikož bych byla ve služebním poměru, musím projít i zdravotní prohlídkou, která je hodnocena písmeny, A až D - D znamená nelze přijmout, já bych díky vadě měla C :pocitac: což mi přijde malinko nefér, jelikož na tuhle vadu hodně lidí ani nepřijde a má ji :nevim:
Druhý obor je předškolní pedagogika.

Platy jsou u všech tří možností +/- stejný.

Váš příspěvek
Reklama