Výběr parfému, jak na to?

30.5.13 11:38

výběr parfému, jak na to?

Dobrý den. Ráda bych se zeptala jak vybíráte parfém a jestli způsob výběru korunuje úspěch. Totiž, léta chodím do parfumerií s tím, že prodavačce řeknu, jaký si asi přeju tip vůně, ona pošplíchá pět papírků a já odcházím zklamaná, že zase nic. Ráda bych ale našla konečně „ten svůj“. Tak jsem se vydala do
Sephory s tím, že změním strategii, a že si je očichám jeden po druhém. Zkrátka, že se stavím každý den a čichnu k pěti vůním. Jenže jakmile jsem tohle přání vyslovila, výraz prodavačky se úplně změnil, když jsem odcházela „chlubila“ se zážitkem kolegyni. Druhý den už se mi nechtěla věnovat žádná. Protivné nejsou to ne, ale znatelně jejich přístup ochladl. Jedna, že má práci a druhá, at se obsloužím sama. To je to vážně taková blbost? Nebo je to moje přání drzé a sprosté, jakože jim tam vypotřebuju moc testerů? Jak na to jdete vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
30.5.13 11:45

@haslerkasladka
tak ono ocichat vsechny asi vazne nejde a prodavacce bych vazne nerikala, ze budu chodit kazdy den a cichat po 5… prodavacky u nas jsou dost na ranu i normalne :roll:

moc nevim, co poradit. ja mam sve asi 3 vune, ke kterym se vracim uz leta a krome toho si obcas koupim neoc noveho, co me zaujme nebo dostanu darem. ja uz vim, jaky typ vune se mi libi, nekdy zkusim 5 parfemu a nic, nikdy zkusim jeden a do vune se zamiluju, ale nehrotim to. kdyz jdu kolem parfumerky a mam naladu, tak neco ocucham.
ted mam parfemu doma asi 5, takze se parfumerkam radeji vyhybam…
PS: doporucuju chodit tam, kde si parfemy muzes ozkouset sama a nemusis rikat prodavacce. ja nesnasim, kdyz mi nekdo stoji za zadkem a hlavne vune se rozlozi az za par minut. lepsi fouknout na papirek, kdyz je to trochu prijatelne, tak i na zapesti, jit domu a postupne k ruce behem dne cuchat, jak se to vyviji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3031

Já to dělám tak, že nastříkám tři, čtyři papírky, označím je. V prodejně mě už pak smrdí všechno. Doma to nechám do rána a pak vybírám. Kupuji parfémy vždy jen v prodejně, kde se můžu sama obsloužit. Jeden čas jsem dělala to, že mi někdo voněl, tak jsem si šla koupit stejnou značku ale na mě třeba voněla úplně jinak. Mám jich doma několik, protože, pokud se vonim jedním, tak mám pocit, že se necítím a pak se asi trochu převoňuji. Tak to střídám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7139

U mě to byla láska na první čuch :lol: používám ho od 15 let, občas mi zavoní jiný, ale po pár použítí mi vonět přestane a vždy se vrátím k tomu svému

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46867
30.5.13 11:46

Ja ani nevim. Cuchnu k par vunim a vzdy jednu vyberu a vetsinou jsem spokojena. Ted uz mam svych cca 6 vuni a ty stridam podle nalady. Doma mam vetsinou tak 3. Ale ted mi jeden prestal uplne vonet a to si ho kupuju uz 7 let a uz s nim koncim.
Vsak si klidne cuchej a na prodavacky se vykasli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nikol.ondrášovka
30.5.13 11:51

U mě:
Krok 1: všimnu si že mi ochází parfém
Krok 2: okouknu který jsou ve slevě
Krok 3: oznámím partnerovi, že mi dochází parfém a že večer jdeme čuchat
Krok 4: dám mu čuchnout z těch nejlepších
Krok 5: koupíme parfém který partnerovi voní a mě taky
Krok 6: při každé příležitosti mi říká jak hezky voní

Aktuálně mám Červenou Pumu urban motion a voní fakt nádherně

• Citovat
  • Nahlásit
12032
30.5.13 11:51

No já když jsem hledala svůj parfém, tak jsem se hodně ptala kamarádek, kolegyň… A pak si ty jejich parfémy očichávala a zkoušela. Klidně sama, nepotřebuju asistenci prodavačky.
Pozvolna jsem přišla k tomu, co se mi líbí (hlava, srdce, tělo). Pak je důležité si parfém zkoušet na sobě - co ti voní na jiné může hrubě nevonět na tobě. Takže zajít do parfumerky, stříknout si na zápěstí dva parfémy a jít. Nejdřív voní hlava, po cca 15-30 minutách srdce, po dvou a více hodinách tělo parfému. Stříkání na papírky je blbost, má to maximálně „informativní“ hodnotu, na tobě to bude vonět jinak.
No, byl to běh na dlouhou trať, vybírala jsem asi 2 měsíce, než jsem postupně pochopila co hledám a posléze našla konkrétní parfém. Při polední pauze jsem skoro každý den zašla do parfumérky a stříkala. A pak se i vracela k různým parfémům.
Taky nikde není psáno, že máš mít jen jeden parfém. Na večer, na den, v létě, v zimě, dokonce při MS ti bude vonět něco jiného. (Při MS se parfém nemá vybírat, zrovna tak pokud bereš léky - jinak ti voní i tělo vylučuje jiné vůně, tak parfém pak voní jinak.)
A pro inspiraci - ten můj je nakonec Hugo Boss XX. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12032
30.5.13 11:54
@Weru píše:
Ja ani nevim. Cuchnu k par vunim a vzdy jednu vyberu a vetsinou jsem spokojena. Ted uz mam svych cca 6 vuni a ty stridam podle nalady. Doma mam vetsinou tak 3. Ale ted mi jeden prestal uplne vonet a to si ho kupuju uz 7 let a uz s nim koncim.
Vsak si klidne cuchej a na prodavacky se vykasli.

Bitch repelent? Voní krásně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12032
30.5.13 11:55

Jo, taky doporučuju recenze na parfémy el nino. Třeba tě něco bude inspirovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
30.5.13 11:56

Mám pár značek, který mi prostě voní. Boss, Chanel, Dior, Burburry, Gucci, pak takový ty letnější, Escada, atd. No a vždycky vyberu. Mám teda zástupce-favorita z každé značky, každej voní jinak. Ale vždycky ráda čuchnu k něčemu novýmu. A dělám to tak, jak už bylo psaný. Stříknu ze 4, 5 vůní a jdu pryč. Až to vyvětrá, tak se rozhodnu. Teď jsem včera objednala černýho Bosse, novinka pro 2013. Dnes má přijít :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
30.5.13 11:57

Lanvin Marry me byla laska na prvni ocichnuti. k cemu potrebujes prodavacky? cichej si sama ke vsem :-P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46867
30.5.13 11:58
@jessikka píše:
Bitch repelent? Voní krásně :lol:

Nejlip na bitchies :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
30.5.13 11:59

@haslerkasladka
jo a PS: neni to sice zrovna fer, ale ocuchej v parfumeriich a pak si ho objednej na netu - vetsinou to i s postovnym vyjde o hodne lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23018
30.5.13 12:00

Tak ono se doporučuje očichat tak 3, pak už nevíš (a nezitím čuchnout ke kávě). Ideální někoho, kdo s tím obchoduje, má vzorečky, půjčit si je na týden domů a v klidu čuchat :)
Ale taky ten svůj pořád hledám, tak vím, o čem mluvíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14314
30.5.13 12:05

@nikol.ondrášovka
tak to je zaujímavé vyberať podľa toho čo voní chlapovi..:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat