Výběr pračky, tipy, co by měla umět?

462
6.6.13 10:08

Výběr pračky, tipy, co by měla umět?

Jdu si pro radu..

odešla nam pračka a vůůbec nevim jakou vybrat… už vybiram týden pokažde se mi libi jina.. na co se u praček zaměřit..?

je lepší kupovat značku? nebo třeba je dobra i obyčejna Beko?

chtěla bych pračku tak na 7kg, 1400otaček, odložený start, polovični porce, nějaký eko program.. přední plnění
Je tady nějaký odbornik? jak dlouho taková pračka vydrží.. chtěla bych pračku tak do 10tisíc.. da se koupit kvalitni v této ceně?

prosím doporučte mi nějakou nebo už zešílím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15418
6.6.13 10:18

Taky si pockam ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24603
6.6.13 10:22

http://www.candy-hoover.cz/…tak_9_kg.pdf

Já mám tuhle a nemůžu si ji vynachválit, Ono se říká že Candy pračky jsou o ničem ale dovolím si nesouhlasit,, TAHLE pračka má odložená start, praní na 14.20.30 min.-takové rychlo-praní, tlačítko na extra špinavé věci, a navíc je to 9 kg buben což je super když máš doma hodně lidi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga
6.6.13 10:23

Tak za mě by ideální pračka měla umět dobře vyprat, usušit, vyžehlit a složit :mrgreen: Do skříní si to odnesu už sama :mrgreen:
Každý má jiné požadavky, tak každý bude očekávat něco jiného. Ale myslím, že univerzální pozitiva jsou nízká spotřeba energie, dobré výsledky praní, nízká poruchovost a dobře dostupný servis. Vysoké otáčky přii odstřeďování jsou zapotřebí jestliže se pak používá sušička, jinak za každou cenu zapotřebí nejsou. Naopak, čím rychleji se prádlo odstřeďuje, tím víc je zmuchlané.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
23018
6.6.13 10:29

Ahoj, to je 3. diskuze za poslední měsíc :mrgreen: Já jsem několikrát psala, že za mě doporučuju Elektrolux (rada opravářů a servisáků) - a s tvými požadavky ji najdeš, tak kolem 10 000. Já jsem ještě u pračky ráda za 15 minutový program.
1400 otáček se mi zdá zbytečně moc, ale to je každého věc, méně se dá vždycky navolit.
A životnost se dneska počítá spíš na prací cykly. Pokud je někdo zvyklý zapínat pračku každý den (znám i takové), tak nemůže čekat, že mu vydrží 10-15 let, jak tomu, kdo pere 3× týdně.
Jinak chválím 7kg volbu, my kupovali před rokem 6kg a teď toho lituju.
(jen aby to nevypadalo jako reklama, sama Elektrolux nemám, ale teď toho lituju).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23018
6.6.13 10:44
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
6.6.13 11:09

Taky se nám rozsypala pračka. Měla jsem elektrolux šest let, a první oprava byla po čtyřech letec. Ale je fak, že jen uhlíky, jsem z těch co pračku zapínaj skoro každý den. A ted jsem si vybrala tuto http://www.elektrocb.cz/…-3-roky.html mám jí tři tydny a jsem spokojená. Má vše co píšeš. A hlavně jsem chtěla tolika otaček, chci si časem pořídit i sušku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
6.6.13 11:09

Polovicni porce :):):):)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20470
6.6.13 11:17

Já vysoké otáčky neocením, zjistili jsme, že je v koupelně udělaná špatně podlaha a nemůžu prát na víc jak 1000, běžně i jen na 800, jinak by se podlaha asi rozvibrovala tak, že bychom za chvilku propadli o patro níž, ale taky to jde :)

já bych k tomu, cos psala ty, určitě doplnila požadavek na dětskou pojistku(už nesčetně krát jsem za ní byla vděčná) a důležitá je orientace otvírání dvířek.
Na to jsem bohužel zapomněla - máme pračku u zdi a na zdi umyvadlo, dvířka se bohužel otvírají směrem ke zdi ne směrem ke mě, takže je musím vždycky otevřít naplno, jinak se k tomu nedostanu, je to komplikace ale žádná trága. U té naší pračky bohužel dvířka nejde přehodit, u některých typů to jde.

co se značky týká, tak kvalitní jsou určitě whirlpoolky, ale ty bývají dražší, já se přiznám, že už ani nevím, jakou jsme nakonec vybrali a nejsem doma, tak se nepodívám, ale vybírali jsme mezi Zanusi, LG, Whirlpool

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23018
6.6.13 11:27

@janher to je právě to, že ti to po letech opravily… to by Siemens asi nekozádal. I když uhlíky jsou asi univerzální, ale jiné náhradní díly jsou problém… Elektrolux má jeden z nejlepších servisů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23018
6.6.13 11:28

Ale sama mám rok Bosch a jsem max. spokojená, jen mám strach, že se něco vysype za 2-3 roky a oni to neopraví… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20470
6.6.13 11:33

@avm3 u Bosch bych strach ze servisu neměla, já teda mám zkušenost s Bosch servisem ještě u pračky a myčky, co kupovali naši a u myčky nebyl problém ani po 10letech a pračku bez potíží opravili, akorát táta tenkrát vybral kombinovanou se sušičkou a to jsme vůbec nevyužívali, protože sušila prostě blbě, ale prala dobře a vydržela asi 8let.

co mám info od servisního technika, tak říkal, že AEG a Zanussi mají polovinu dílů vyráběných ve stejný fabrice jen Zanussi má prý líp dělanou elektroniku :nevim: no nevim co je na tom pravdy, jak jsem slyšela, tak předávám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2167
6.6.13 11:36

AEG, Electrolux, Zanussi patří do stejného koncernu, spostu dílů a výrobních linek mají společných.

to samé platí i pro Bosch a Siemens, taktéž jeden koncern, dovozce i servis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23018
6.6.13 11:36

@sandrik Tak to jo, díly jsou vesměs stejné. Mě jen varovali, že Bosch schovává náhradní díly jen asi 3 roky, ale Elektrolux déle a opraví pračku i po 10 letech. Ale Bosch jako značku chávlil, jen ten servis.
Hele, píšu, co jsem slyšela, máme pračku i myčku Bosch a zatím veliká spokojenost, tak snad nezklame časem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
6.6.13 11:44

@avm3 Uhlíky nejsou univerzální. Taky nemám strach ze sesrvisu, doufám že vydrží dýl jak čtyři roky :-). Už začínám koukat na sušičky bud bosch nebo siemens je to jedna fabrika. Pračka zatím max spokojenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat