Výběr rodičovského příspěvku a druhé dítě

4
3.3.21 19:27

Výběr rodičovského příspěvku a druhé dítě

Dobrý den,
Chci se zeptat. Rodičovský příspěvek na prvního syna mám do posledního března (2roky). S tím že 13.dubna máme termín pro miminko a tak mě zajímá zda můžu zůstat doma bez příjmu do porodu? Nárok na ppm nemám, jsem bez práce. Popř kde a co hlásit? Předem děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
443
3.3.21 19:47

@Nikusarr roztáhla bych si rodičák do porodu, protože takhle za tebe ještě platí stát zdravotní pojištění, pokud ti to nejde roztáhnout, tak můžeš být doma zadarmo, ale musíš si zaplatit sama zdravotní pojištění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1088
3.3.21 19:51

Tak já myslím že vám to vyjde, za prvního dostanete v dubnu za brezen, za druhé dítě dostanete v květnu za duben. Sice tam bude rozdíl těch 14 dní. Budete stále pečovat o dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
3.3.21 19:55

@Sallema jo to ano. Jedná se mi právě hlavně jestli si musím do porodu platit pojištění nebo jestli pouze na pojišťovnu nahlásit, že pečuji o dítě dodoby porodu druhého. Nevím jak to popsat lépe :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46800
3.3.21 20:01
@Nikusarr píše:
@Sallema jo to ano. Jedná se mi právě hlavně jestli si musím do porodu platit pojištění nebo jestli pouze na pojišťovnu nahlásit, že pečuji o dítě dodoby porodu druhého. Nevím jak to popsat lépe :D

pojisteni je vzdy za cely kalendarni mesic. V breznu budes pojistene z titulu RP na 1. dite, v dubnu z titulu RP na 2. dite. Do 8. dubna napis na pojistovnu, ze pojisteni za duben ti bude hrazeno od data narozeni 2. ditete jako prijemci RP

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7495
3.3.21 20:01

@Nikusarr jen nahlásit na pojišťovnu že pracujete o dítě do 7 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
3.3.21 20:06

@matkabagristy děkuji mockrát :)