Výběr střední školy, když mě baví cizí jazyky

1
2.10.21 13:43

Výběr střední školy, když mě baví cizí jazyky

Ahoj,
Jsem v devítce a už si vybírám střední školu. Chci se zepat, kam by jsem měla jít na střední, když mě baví cizí jazyky? Strašně mě baví angličtina a po druháku až budu na střední chci na rok jet studovat do USA. Na internetu hledám pořád. Ale nijak se nemůžu rozhodnout, docela mě zajímá SOŠ civilního letectví. Tam se taky učí jazyky, jaké zaměření má tato škola? Přemýšlela jsem o hotelové škole, že by jsem potom pracovala jako rečepční v hotelu. Ale nevadilo by mi ani pracovat na letišti. Jenom nechci být letuška. Takže myslíte že by ta SOŠ měla smysl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18320
2.10.21 13:54

Aha - kadeřnice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26669
2.10.21 13:56

@Planet003 vy nemáte ve škole nějakého poradce, učitele, rodiče, ostatní žáky, fb? proč se všichni ptají, kam mají jít po devítce na webu, který se jmenuje e-mimino, ne e-student?
a mimochodem - e-mimino - je od 16 let, tak tady vůbec nemáš co dělat :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6921
2.10.21 13:57
@Ou píše:
Aha - kadeřnice?

Houby kadeřnice. Jaderná fyzička to bude. 8o :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26669
2.10.21 13:58

@Planet003 @Ou ano zřejmě zase kadeřnice a kosmetička
@Planet003 a ty pokud chceš opravdu studovat, tak snad si ty školy umíš také vygooglit, ne? pokud neumíš, tak asi ani o studiích neuvažuj, není zač

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2268
2.10.21 14:04
@Planet003 píše:
Ahoj,
Jsem v devítce a už si vybírám střední školu. Chci se zepat, kam by jsem měla jít na střední, když mě baví cizí jazyky? Strašně mě baví angličtina a po druháku až budu na střední chci na rok jet studovat do USA. Na internetu hledám pořád. Ale nijak se nemůžu rozhodnout, docela mě zajímá SOŠ civilního letectví. Tam se taky učí jazyky, jaké zaměření má tato škola? Přemýšlela jsem o hotelové škole, že by jsem potom pracovala jako rečepční v hotelu. Ale nevadilo by mi ani pracovat na letišti. Jenom nechci být letuška. Takže myslíte že by ta SOŠ měla smysl?

Já jen nechápu jak jsme my všichni mohli si nejen školu vybrat, ale i školu vystudovat bez internetu a bez emimino
Nechápu asi jsme měli velké štěstí, že jsme na tohle nepotřebovali emimino
Víš ono dnes už internet existuje, když půjdeš na střední, tak nejspíš budeš muset dělat nějaké seminárky, projekty apod…
Tedy budeš hledat na netu, tak hledej už teď. Taky existuje taková věc, tedy existovala za náš - jmenovalo se to den otevřených dveří. Tam taky dostaneš hodně informací :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
2.10.21 14:11

Jazykový gympl? Nebo cestovní ruch by taky mohl být fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3081
2.10.21 14:23
@Planet003 píše:
Ahoj,
Jsem v devítce a už si vybírám střední školu. Chci se zepat, kam by jsem měla jít na střední, když mě baví cizí jazyky? Strašně mě baví angličtina a po druháku až budu na střední chci na rok jet studovat do USA. Na internetu hledám pořád. Ale nijak se nemůžu rozhodnout, docela mě zajímá SOŠ civilního letectví. Tam se taky učí jazyky, jaké zaměření má tato škola? Přemýšlela jsem o hotelové škole, že by jsem potom pracovala jako rečepční v hotelu. Ale nevadilo by mi ani pracovat na letišti. Jenom nechci být letuška. Takže myslíte že by ta SOŠ měla smysl?

Tak něco o škole si snad zvládneš najít i sama, ne?
http://www.soscl-ruzyne.cz/
Ale bohužel v dnešní době to není úplně perspektvní obor, kvůli Covidu spousta leteckých společností, cestovních kanceláří a i samotné letiště opravdu masivně propouštělo a bude trvat léta, než se to vrátí do původního stavu, kdy měli hodně zaměstnanců a je otázka, jestli vůbec. To samé platí i o hoteloé škole. V 9.třídě vám dá určitě poradkyně seznam škol, tak si je všechny na netu projdi a zjistíš víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
2.10.21 14:26
@Planet003 píše:
Ahoj,

Cestovní ruch nebo ta hotelovka… Já tam měla 3 měsíční stáži v Anglii ale jsou i jiné možnosti.. Byli i ve Švýcarsku. Ale to bylo před 15ti lety, dnes už jsou určitě větší možnosti. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26669
2.10.21 14:38

@smajlik345 @ZuzaM ano mají den otevřených dveří, poradce, seznam škol - a z nějakého prapodivného důvodu všechny 14leté holky hledají školu na emiminu :zed: nepochopitelné, a mají dnes internet -

• nechápu, jak jsme si střední mohli vybrat my, když internet nebyl nebo v době, kdy byl internet v plenkách, jsme ani doma neměli počítač
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2268
2.10.21 14:46

@stinga od rána do večera čumí do mobilu, ale hledat informace na stránkách školy je nenápadné…

@Planet003 píše:
Ale nijak se nemůžu rozhodnout, docela mě zajímá SOŠ civilního letectví. Tam se taky učí jazyky, jaké zaměření má tato škola?

Co se asi tak může učit na škole civilního letectví, nejspíš se budeš učit lidem stříhat vlasy a líčit…
Když už jsi dokázala tuto školu na internetu najít, tak určitě po rozkliknutí stránek, budou mít i informací o zaměření a uplatnění :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4778
2.10.21 14:48
@Planet003 píše:
Ahoj,

A kam chceš jet studovat do USA? Přesně? Nejsi schopná si vybrat střední školu v Čechách. Tak by mě zajímalo, jaký máš plán ve Státech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
2.10.21 14:54

Bavit nebo mít talent na cizí jazyky je rozdíl. Pokud mas 1 a 2 tak gympl. Pokud hůře, tak nějakou odbornou školu, -strojárna apod. jen s maturitou.
Hotel a turismus SŠ bych vybírala jen pokud bych si chtěla sama provozovat a mít vlastní ubytování.

Jazyky jsem se stejně naučila nejvíc sama. Angličtina je samozřejmost, němčina je nutnost a ten 3. další jazyk je nadstavba, která ti udělá tu individuální výhodu na trhu práce. A pak nějakou specializaci v oboru, když už…ale dnešní překladatelský software je skoro lepší jak lidé.

@stinga
moje poradkyně kdysi na ZŠ řekla, že mám jít na učňák.. šla jsem na gympl a dělám v IT, takže jen doufám, že se už poradci profesionalizovali a odstoupili od kastování a osobních antipatií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12161
2.10.21 15:04
@smajlik345 píše:
Já jen nechápu jak jsme my všichni mohli si nejen školu vybrat, ale i školu vystudovat bez internetu a bez emimino

tak zas tomu já naprosto přesně rozumím :nevim: když jsem šla na střední já, tak na gympl jsem neměla (ano, měla jsem vždy vyznamenání, dvě-tři dvojky, ale tam chodily holky se samými jedničkami), takže jsem si mohla vybrat, jestli chci radši pracovat s čísly a jít na ekonomku, anebo spíš s lidmi a jít na zdrávku. ještě mohl přicházet do úvahy pajdák, ale tam vyžadovali hru na piáno nebo tak něco obdobně s nutností hudebního sluchu, takže pro mne smůla. jo, teď mě napadá, že ještě se dalo pracovat se zvířaty, tedy jít na zemědělku, ale jako pro Pražáka pro mne i kráva byla těžká exotika. takže on ten výběr ani zdaleka nebyl tak složitý, jako dneska… navíc i z toho mála, co na výběr bylo, ještě výchovná poradkyně dokázala protřídit podle známek („ty máš hezké známky, tam je tě škoda“) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12161
2.10.21 15:14

@Planet003 jaké zaměření má škola zjistíš například tak, že se podíváš na jejich webovky a projdeš si informace k jednotlivým oborům. zrovna tebou zmiňovaná škola má hezky přehledně zveřejněné studijní plány a jako bonus navíc i nějaká videa ze školy. pokud jsi líná i na tohle, tak bych si tipla, že o obor až tak moc nestojíš a bylo by lepší podívat se po něčem, co tě zaujme víc. jo, a douč se češtinu. na to, že za chvíli z ní pravděpodobně budeš dělat přijímačky, je to dost bída.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat