Výběrové řízení na oddělení hmotné nouze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.05.18 09:53
Výběrové řízení na oddělení hmotné nouze

Dobrý den, příští týden mě čeká výběrové řízení na oddělení hmotné nouze jako sociální pracovník. Chtěla jsem se zeptat zda některá z vás nemá s touto pozici teda přímo s výběrovým řízením zkušenosti. Např. na co se přesně ptali, zda se ptali i z té sociální sféry atd. Mám sice vystudovanou sociální oblast, ale už je to pár let co jsem ze školy vyšla, takže toho už moc nevím, i když určitě to tam někde vzadu v hlavě bude.
Anonym aby známí nevěděli o tomto VŘ

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lilith1
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 07.05.18 09:53
@Anonymní píše:
Dobrý den, příští týden mě čeká výběrové řízení na oddělení hmotné nouze jako sociální pracovník. Chtěla jsem se zeptat zda některá z vás nemá s touto pozici teda přímo s výběrovým řízením zkušenosti. Např. na co se přesně ptali, zda se ptali i z té sociální sféry atd. Mám sice vystudovanou sociální oblast, ale už je to pár let co jsem ze školy vyšla, takže toho už moc nevím, i když určitě to tam někde vzadu v hlavě bude.
Anonym aby známí nevěděli o tomto VŘ

A máš VŠ?

Anonymní  07.05.18 10:16

@lilith1 ano mám, zaměřenou na sociální práci, jinak bych se tam hlásit nemohla

Anonymní  07.05.18 10:26

Jestli mas moznost jine prace, tak tam nechod. Usetris si spoustu nervu s „neprizpusobivymi“, pokud ti teda nevadi, ze ti budou nadavat do zku…nych p..ci apod. :cert: Kdyz jim pujdes na ruku, budou se chovat jakz takz, ale jakmile jim v necem nevyhovis, tak si uzijes. A jeste jedna vec… jsi hodne citliva na pachy? Priprav se na to, ze hodne smrdi :?

Radeji, i kdyz nerada, anonym :?

Anonymní  07.05.18 10:39
@Anonymní píše:
Jestli mas moznost jine prace, tak tam nechod. Usetris si spoustu nervu s „neprizpusobivymi“, pokud ti teda nevadi, ze ti budou nadavat do zku…nych p..ci apod. :cert: Kdyz jim pujdes na ruku, budou se chovat jakz takz, ale jakmile jim v necem nevyhovis, tak si uzijes. A jeste jedna vec… jsi hodne citliva na pachy? Priprav se na to, ze hodne smrdi :?Radeji, i kdyz nerada, anonym :?

:D já už tam kdysi dělala díky stáži, tak mám představu co mě tam +- čeká :)

LucBed
Stálice 73 příspěvků 2 inzeráty 07.05.18 11:12

Ahoj, já dělám sociálního pracovníka na hmotce. Na výběrku se ptali především ze zákona o HN, zákona o životním a existenčním minimu a správní řád. Určitě se nauč částky životních minim a existenční minimum, co je okruh společně posuzovaných osob, atd. Plus by mohlo být i povědomí o sociálních službách atd. se kterými hmotná nouze spolupracuje a jak. To si snad odvodíš. Asi záleží ve kterém městě se hlásíš, nemyslím si, že by všude výběrko probíhalo úplně stejně. Taky je rozdíl mezi malým městěm a větším. Na malém městě nebude tolik problémových klientů. Hlavně se snažit být odolná vůči stresu a naučit se odpočívat :) Přeju hodně štěstí.

LucBed
Stálice 73 příspěvků 2 inzeráty 07.05.18 11:14

A pachy klientů ( :D ) - zaprvé, to oni něco chtějí po tobě, takže já to třeba řešila, že když mi chodili smradlaví, tak jsem je vykázala z kanceláře a že prostě přijdou umytí nebo s nimi nebudu jednat. Dále taky je dobré mít v zásobě nějaký osvěžovač vzduchu. Ne vždy to musí být takové, záleží fakt na konkrétním pracovníkovi, jak si to nastaví :)

lilith1
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 07.05.18 11:20
@Anonymní píše:
Anonym aby známí nevěděli o tomto VŘ

Asi bys mela mit v hlave system vyplaceni davek, o jakou davku se jedna atd. a pak dat najevo, ze se ti libi prace s klienty..no obdivuji te, skolu tohoto zamereni dodelavam taky, a zrovna vyplaceni davek bych se bala, stacilo me co se tam hrne za lidi, kricici uz na chodbe, kdyz jsem tam jako klientka resila jiny prispevek..

lilith1
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 07.05.18 11:22
@LucBed píše:
A pachy klientů ( :D ) - zaprvé, to oni něco chtějí po tobě, takže já to třeba řešila, že když mi chodili smradlaví, tak jsem je vykázala z kanceláře a že prostě přijdou umytí nebo s nimi nebudu jednat. Dále taky je dobré mít v zásobě nějaký osvěžovač vzduchu. Ne vždy to musí být takové, záleží fakt na konkrétním pracovníkovi, jak si to nastaví :)

No zalezi jakeho mas nadrizeneho, moje znama pracovala na podobne fci a jeji sef je serval jen kdyz se pry malo usmivala, klient se mohl chovat jako nejvetsi hulvat a rvat na ni..nedala to.

LucBed
Stálice 73 příspěvků 2 inzeráty 07.05.18 11:26

@lilith1 Má nadřízená je super, taky si nemůžu dovolit ke všem úplně vše :) ale pak už lidi odhadneš, co můžeš a před kým si raději dávat pozor :) Upřímně, jedna paní z vyššího vedení nám taky kladla na srdce, abychom klientům s prominutím lezli do zadku :) Ale to jde těžko, když se někteří opravdu chovají jako bychom byli jejich otroci :)

Anonymní  07.05.18 11:57

@LucBed tak zákon jsem si projela, a částky znám, ale teda ten správní řád :P toho je tolik :D hm a k těm sociálním věcím, asi si pohledám své staré státnicové otázky :D

LucBed
Stálice 73 příspěvků 2 inzeráty 07.05.18 12:32

@Anonymní já myslím, že stačí jen základ ze správního řádu - co je správní řízení, lhůty, odvolání…

Anonymní  07.05.18 15:59

@LucBed jaj snad jo, jsem z toho lehce na nervy :D

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 27509 příspěvků 07.05.18 16:07
@Anonymní píše:
@LucBed jaj snad jo, jsem z toho lehce na nervy :D

holka zlatá, že nejdeš dělat něco jiného. Úředníky pozlatit, když člověk slyší, co za cenovou skupinu tam chodí.

Anonymní  07.05.18 16:08

@Burj Chalifa někdo to dělat musí :D a hlavně je to dost stabilní zaměstnání + benefity

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Že by slavila? Brodská šla do auta bosa a s oporou, copak si provedla?

Stačila vteřina nepozornosti a neštěstí bylo na světě. Herečka Tereza Brodská... číst dále >

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama