Výběrové řízení na oddělení hmotné nouze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 09:53
Výběrové řízení na oddělení hmotné nouze

Dobrý den, příští týden mě čeká výběrové řízení na oddělení hmotné nouze jako sociální pracovník. Chtěla jsem se zeptat zda některá z vás nemá s touto pozici teda přímo s výběrovým řízením zkušenosti. Např. na co se přesně ptali, zda se ptali i z té sociální sféry atd. Mám sice vystudovanou sociální oblast, ale už je to pár let co jsem ze školy vyšla, takže toho už moc nevím, i když určitě to tam někde vzadu v hlavě bude.
Anonym aby známí nevěděli o tomto VŘ

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1471 příspěvků 07.05.18 09:53
@Anonymní píše:
Dobrý den, příští týden mě čeká výběrové řízení na oddělení hmotné nouze jako sociální pracovník. Chtěla jsem se zeptat zda některá z vás nemá s touto pozici teda přímo s výběrovým řízením zkušenosti. Např. na co se přesně ptali, zda se ptali i z té sociální sféry atd. Mám sice vystudovanou sociální oblast, ale už je to pár let co jsem ze školy vyšla, takže toho už moc nevím, i když určitě to tam někde vzadu v hlavě bude.
Anonym aby známí nevěděli o tomto VŘ

A máš VŠ?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 10:16

@lilith1 ano mám, zaměřenou na sociální práci, jinak bych se tam hlásit nemohla

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 10:26

Jestli mas moznost jine prace, tak tam nechod. Usetris si spoustu nervu s „neprizpusobivymi“, pokud ti teda nevadi, ze ti budou nadavat do zku…nych p..ci apod. :cert: Kdyz jim pujdes na ruku, budou se chovat jakz takz, ale jakmile jim v necem nevyhovis, tak si uzijes. A jeste jedna vec… jsi hodne citliva na pachy? Priprav se na to, ze hodne smrdi :?

Radeji, i kdyz nerada, anonym :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 10:39
@Anonymní píše:
Jestli mas moznost jine prace, tak tam nechod. Usetris si spoustu nervu s „neprizpusobivymi“, pokud ti teda nevadi, ze ti budou nadavat do zku…nych p..ci apod. :cert: Kdyz jim pujdes na ruku, budou se chovat jakz takz, ale jakmile jim v necem nevyhovis, tak si uzijes. A jeste jedna vec… jsi hodne citliva na pachy? Priprav se na to, ze hodne smrdi :?Radeji, i kdyz nerada, anonym :?

:D já už tam kdysi dělala díky stáži, tak mám představu co mě tam +- čeká :)

LucBed
Kecalka 155 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 11:12

Ahoj, já dělám sociálního pracovníka na hmotce. Na výběrku se ptali především ze zákona o HN, zákona o životním a existenčním minimu a správní řád. Určitě se nauč částky životních minim a existenční minimum, co je okruh společně posuzovaných osob, atd. Plus by mohlo být i povědomí o sociálních službách atd. se kterými hmotná nouze spolupracuje a jak. To si snad odvodíš. Asi záleží ve kterém městě se hlásíš, nemyslím si, že by všude výběrko probíhalo úplně stejně. Taky je rozdíl mezi malým městěm a větším. Na malém městě nebude tolik problémových klientů. Hlavně se snažit být odolná vůči stresu a naučit se odpočívat :) Přeju hodně štěstí.

LucBed
Kecalka 155 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 11:14

A pachy klientů ( :D ) - zaprvé, to oni něco chtějí po tobě, takže já to třeba řešila, že když mi chodili smradlaví, tak jsem je vykázala z kanceláře a že prostě přijdou umytí nebo s nimi nebudu jednat. Dále taky je dobré mít v zásobě nějaký osvěžovač vzduchu. Ne vždy to musí být takové, záleží fakt na konkrétním pracovníkovi, jak si to nastaví :)

lilith1
Ukecaná baba ;) 1471 příspěvků 07.05.18 11:20
@Anonymní píše:
Anonym aby známí nevěděli o tomto VŘ

Asi bys mela mit v hlave system vyplaceni davek, o jakou davku se jedna atd. a pak dat najevo, ze se ti libi prace s klienty..no obdivuji te, skolu tohoto zamereni dodelavam taky, a zrovna vyplaceni davek bych se bala, stacilo me co se tam hrne za lidi, kricici uz na chodbe, kdyz jsem tam jako klientka resila jiny prispevek..

lilith1
Ukecaná baba ;) 1471 příspěvků 07.05.18 11:22
@LucBed píše:
A pachy klientů ( :D ) - zaprvé, to oni něco chtějí po tobě, takže já to třeba řešila, že když mi chodili smradlaví, tak jsem je vykázala z kanceláře a že prostě přijdou umytí nebo s nimi nebudu jednat. Dále taky je dobré mít v zásobě nějaký osvěžovač vzduchu. Ne vždy to musí být takové, záleží fakt na konkrétním pracovníkovi, jak si to nastaví :)

No zalezi jakeho mas nadrizeneho, moje znama pracovala na podobne fci a jeji sef je serval jen kdyz se pry malo usmivala, klient se mohl chovat jako nejvetsi hulvat a rvat na ni..nedala to.

LucBed
Kecalka 155 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 11:26

@lilith1 Má nadřízená je super, taky si nemůžu dovolit ke všem úplně vše :) ale pak už lidi odhadneš, co můžeš a před kým si raději dávat pozor :) Upřímně, jedna paní z vyššího vedení nám taky kladla na srdce, abychom klientům s prominutím lezli do zadku :) Ale to jde těžko, když se někteří opravdu chovají jako bychom byli jejich otroci :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 11:57

@LucBed tak zákon jsem si projela, a částky znám, ale teda ten správní řád :P toho je tolik :D hm a k těm sociálním věcím, asi si pohledám své staré státnicové otázky :D

LucBed
Kecalka 155 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 12:32

@Anonymní já myslím, že stačí jen základ ze správního řádu - co je správní řízení, lhůty, odvolání…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 15:59

@LucBed jaj snad jo, jsem z toho lehce na nervy :D

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28984 příspěvků 07.05.18 16:07
@Anonymní píše:
@LucBed jaj snad jo, jsem z toho lehce na nervy :D

holka zlatá, že nejdeš dělat něco jiného. Úředníky pozlatit, když člověk slyší, co za cenovou skupinu tam chodí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 16:08

@Burj Chalifa někdo to dělat musí :D a hlavně je to dost stabilní zaměstnání + benefity

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >