Vybíráme jméno - věřit numerologii jména?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vitami
Nováček 6 příspěvků 14.01.17 22:39
Vybíráme jméno - věřit numerologii jména?

Vybíráme jméno pro miminko. Máme s partnerem vybrané jedno jméno, které se nám moc líbí, ale v kombinaci s naším příjmením dle numerologického rozboru na stránkách horoskop.cz vychází, že je to nejtěžší číslo karmy. Z toho důvodu se toto jméno docela bojím naší holčičce dát. Je tu někdo, kdo rozumí numerologii nebo ví, zda můžu rozboru z automatu na horoskop.cz věřit?
Netušíte jaký vliv má z hlediska numerologie to, když se někdo jmenuje např. Jaroslava, ale říká se mu stejně Jarka? Ovlivňuje ho stejně více, to co má v rodném listě, nebo ta domácí podoba jména?
 Děkuji

Reakce:

truhlaspokladem
Povídálka 28 příspěvků 14.01.17 22:43

Ahoj, přemýšlela jsem nad tím také. My vybrali pro syna Marián, karmicky prý hodně zatížené. Ale nějak dál to už neresim. Protoze pak by v Cr muselo být spoustu nešťastných Marianu, Lenicek, Klarek a dalších „těžkých“ jmen.

Arjev35
Stálice 69 příspěvků 29 inzerátů 15.01.17 00:12

Ahoj, sice to nesouvisí přímo s numerologií, ale přesto ti doporučím knihu Osud podle jména - od R. Altmana. Jsem trochu „úchyl“ na jména (resp. chci vědět, jaký mají původ, co znamenají a co přinášení nositeli jména) a tahle kniha mi pomohla, když jsem se rozhodovala o jménech mých dětí.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 15.01.17 04:28

Ten algoritmus co používají na horoskop.cz je úplně špatně. Při výpočtu se má každé f-té písmeno jména (kde f je Fibonacciho posloupnost) vynásobit konstantou -i. Výsledek se tím pádem musí vyhodnocovat jako vektor v komplexní rovině, což tam také nedělají. Ono je to ve skutečnosti dost složité a extrémně zjednodušené výpočty na podobných www stránkách jsou jen takové legrácky pro zábavu, stejně to všude vychází jinak. Prostě pojmenuj dítě jak se ti líbí :-)

vitami
Nováček 6 příspěvků 15.01.17 08:33

Arjev35 :Děkuji. A v kombinaci s příjmením už jsi jméno neřešila? Respektive nekoukala si se např. sem http://www.horoskop.cz/…logie_jmena/, zda ti vyjde, že je to šťastná kombinace?

vodnarka2013
Kecalka 340 příspěvků 15.01.17 09:09

Ja u prvního mimca počítala karmickou zátěž jména… nakonec sem vybrala jméno Kryštof které je super… jediná věc byla, ze se nesmí dávat 20teho… světě div se… ja 12 dni přenášela a malej se 20 narodil… docela nervy sem měla a chtěla jméno změnit ale bývali přítel a rodina mi to zatrhli ze sem jak blázen… takže u druhého ( Magda nebo Štěpán ) už kramickou zátěž radsi nepočítám :D

Arjev35
Stálice 69 příspěvků 29 inzerátů 15.01.17 09:16

Vitami, na tyto stránky jsem nekoukala. Co se týká kombinace jména a příjmení- přemýšlela jsem jen, aby to neznělo hloupě (př. Esmeralda Vonásková :) a protože máme dlouhé příjmení, tak jsem vybírala z kratších jmen.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >