Vybíráme sportovní kočárek (Britax, Hartan, jiný ???)

Anonymní
28.10.19 10:51

Vybíráme sportovní kočárek (Britax, Hartan, jiný ???).:

Ahoj holky,

prosím o radu. Snažíme se najít pro nás nejlepší sporťák, dala jsem si s tím opravdu hodně hodně práce. Ale furt nevím…nechci vybrat špatně, protože jsem člověk, co ho už potom bude používat i pro další dítko, nepotřebuju furt nový…

U hlubokého jsme se rozhodli dobře - a to koupit retro houpací. Ale na sporťák už máme jiné nároky. Šetřili jsme na něj, takže finančně zase tak omezení nejsme. Nechceme žádnou designovku ani nic moderního, prsotě pořádný kočár do nepohody (golfky k tomu máme poděděné). Chodila jsem po obchodech, zkoušela, řešila…zjistila jsem, že mi opravdu nevyhovuje 3-kolka. Tedy určitě musí mít 4 kola, odpružení, nevím, jak s otočným sedadlem. Je to asi lepší, ale 100% na tom netrvám. V obchodě mi celkem sednul Britax B-motion, ale nebylo tam dostatečné odpružení a celkově se s ním nejezdilo tak, jako s dále uvedenými kočárky. Jako úplně top kočárky mi přišly Britax Go Big nebo Hartan R1 (případně GTS).

U ‚Bigu‘ bylo bezkonkurenční podvozek - odpružení a celkově těžiště toho kočárku, ale i super rukojeť a košík. Navíc se dá složit v celku… Na druhou stranu Hartan měl o kus lepší kolečka (taková měkčí a zároveň nepropíchnutelná), kulatou stříšku, takže mi přišlo, že v něm je víc místa a byl celkově o kus vyšší. Jenom o malý kus, ale u Britxu jsem viděla jenom na stříšku, ale ne na dítě a ono na mě (i když bylo čelem ke mně, takže tam ztrácí vlastně smysl ta otočnost sedadla, když je zatažená stříška)…navíc jsme oba s manželem vyšší, tak mi trochu vadí mít kočárek u kolen. Ale u těch sporťáků to je asi u všech. Cenově samozřejmě nejlepší ten B-motion, ale zase chci raději kvalitu. Já fakt nevím holky, jak to máte vy? Máte zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4891
28.10.19 11:06

Já měla motiona a za mě super. Měla jsem ještě jane croswalk, britax agile, a valco snap sport. A za mě motion super. Hlavně pro mě bylo délka ležení, že se dítko pohodlně vyspí i větší. Dlouha střecha proti slunci. Polohování nohou, polohování do lehu. Gelová kola, odpružení nám stačilo. Nějaké dlažební kostky, mírny les, louku zvládli jsme vše vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
28.10.19 11:10

Teď jsem koupila Joie mytrax a jsem spokojená. Přední gelova, zadní nafukovací. Pérování ok, dá se dát do úplného lehu, nosnost 25 kg, koš pevný velký, rukojeť nastavitelná, stříška velká, rozepinaci s okénkem nahoře. Není teda otočný. Skládání jednou rukou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.19 11:20

@Veru1987 @Martha03 moc díky za reakce, jako já si taky myslím, že i levnější kočárku můžou být super. Jenom teda zkoušely jste si povozit i Go Big nebo Hartan? Ono to je totiž fakt jiná liga a já právě nevím, jestli mi potom bude stačit…ten Joie je také dost nízký kočárek, ale ono to možná je u sporťáků dobře :nevim: Ach jo - jak se má člověk rozhodnout :D

• Citovat
  • Nahlásit
237
28.10.19 11:29

Ja mam Britax Go Big a jsem spokojena. Libi se mi podvozek, kola, otocne sedadlo, vetsi velikost, poradna striska. Akorat to neni nejvhodnejsi kocarek do MHD, protoze je vetsi a hodne tezky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
28.10.19 11:29
@Anonymní píše:
@Veru1987 @Martha03 moc díky za reakce, jako já si taky myslím, že i levnější kočárku můžou být super. Jenom teda zkoušely jste si povozit i Go Big nebo Hartan? Ono to je totiž fakt jiná liga a já právě nevím, jestli mi potom bude stačit…ten Joie je také dost nízký kočárek, ale ono to možná je u sporťáků dobře :nevim: Ach jo - jak se má člověk rozhodnout :D

To jsem nezkoušela. Já sporťák mám z dvojkombinace od Junamy, ten je otočnej na oba směry (to jsem mimochodem využila jen asi 14 dní, jak dcera začala sedět nechtěla cumet na mě). S tím jezdím tady po dedine, to je úplně jiná liga. Kdybych měla vybírat podle něho tak si žádný nevyberu. To pérování a překonávání překážek s tímto typem kočárku když máš klasickej spodek jako od velkyho kočárku, je prostě něco úplně jinyho. Jenže jsem nechtěla dávat zase další dvacku, tak jsem vybrala ten Joie, hlavně kvůli cestování, skladnosti v autě a tak. Klasickej golfac jsem nechtěla právě proto, že radi chodíme na vycházky se psem a volíme náročnější terény. Nicméně když mám tu junamu poskládat do kufru tak tam už nic jinyho nedám a to je prostě problém. Dívej vyber si co vyhovuje tobě, každý máme individuální styl života, bydlíme jinde. Někomu stačí klasickej golfac s plastovými koly, někdo zase trikolac, protože rád jezdí na bruslích apod, někdo zase chce sportovní kočár do terénu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.19 11:44

@RadkaAndBaby jako já z něj v obchodě byla nadšená, ale nevadí ta stříška, jak se sklápí dovnitř? Nepřekáží tam? A co kolečka, nepřijdou Ti moc tvrdá? No a nakonec ta výška…nevadí, jak je hodně nizoučký?

@Martha03 A můžu se zeptat, jakou Junamu máte? Oni prodávají i jenom sporťáky, nebo ne? Nám nejde moc o tu skladnost, ale fakt aby prostě dobře jezdil - odpružení a celkově ovladatelnost a komfort jízdy je základ…potom velký košík a co nejlepší provedení - skaldnost a lehkost oželíme, na to máme golfky

• Citovat
  • Nahlásit
3356
28.10.19 12:00

Mám Hartan a i po 3 letech a 2 detech perfektní stav. Jako nový. Není vůbec rozhrkany. Je trochu těžší, takže nakládání a vykládání obtížnější, ale asi i proto je tak odolný. Za mě super. Když jsme vybírali koukala jsem po X landeru- ale chlap si zkusil v obchodě manipulaci s hartanem a jiný nechtěl… Je fakt, že je to velký rozdíl. Takže pokud budete kočár hodně využívat, pak je lepší zainvestovat a koupit dražší a kvalitnější. Také provedení úžasné. Kamaradka měla kostickovany a napojení ve švech bylo úplně dokonale, kostička na kostičku, barva k barvě… Je to detail, ale prostě je to za ty peníze vidět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
28.10.19 12:30
@Anonymní píše:
@RadkaAndBaby jako já z něj v obchodě byla nadšená, ale nevadí ta stříška, jak se sklápí dovnitř? Nepřekáží tam? A co kolečka, nepřijdou Ti moc tvrdá? No a nakonec ta výška…nevadí, jak je hodně nizoučký?@Martha03 A můžu se zeptat, jakou Junamu máte? Oni prodávají i jenom sporťáky, nebo ne? Nám nejde moc o tu skladnost, ale fakt aby prostě dobře jezdil - odpružení a celkově ovladatelnost a komfort jízdy je základ…potom velký košík a co nejlepší provedení - skaldnost a lehkost oželíme, na to máme golfky

Mám Junama impulse. Asi se dá koupit samostatně, ale nevím to jistě to se spíš někde zeptat. Z hlediska komfortu jízdy jsem nadmíru spokojená, je krásně odpruzeny, navíc i houpací, koš je velký, ale asi ne jako u sporťáku, protože je uzavíratelny a mírně sklopeny, zkus se podívat na fotku, já toho v něm natahala dost, ale kdyby to byl klasický koš asi by se t toho vešlo více, nevím… Já ho na polnacce odridim jednou rukou, snadno se s ním manipuluje, je skvělý, jediná nevýhoda je, že je neskladny do toho auta a stříška je standard, ale když svítí slunce nízko tak sviti na dítě, tam mi chybí ještě taková ta clonka co bývá u některých kočárku vysouvatelna. Jinak je tam síťka na strisce, kterou je možné úplně odepnout v létě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19235
28.10.19 15:09
@Anonymní píše:
@Veru1987 @Martha03 moc díky za reakce, jako já si taky myslím, že i levnější kočárku můžou být super. Jenom teda zkoušely jste si povozit i Go Big nebo Hartan? Ono to je totiž fakt jiná liga a já právě nevím, jestli mi potom bude stačit…ten Joie je také dost nízký kočárek, ale ono to možná je u sporťáků dobře :nevim: Ach jo - jak se má člověk rozhodnout :D

no právě, já tyhle lepší kočárky v ruce neměla, ale dokážu si ten rozdíl trochu představit, sama mám Motion trojkolku a odpružený není, ale jako za ty prachy je dobrej a terén zvládne, čtyřkolka ne.
pokud chceš něco lepšího a do občasnýho terénu, tak bude lepší ten Go big…
Motion má spoutu věcí plastových, např. madlo, které se mi urvalo a reklamovala jsem ho, ale jinak jsem s ním v celku spokojená, nejsem ovšem náročná.

Ještě pár recenzí máš tady, tak můžeš mrknout, třeba najdeš nějaké postřehy:
Motion
Go big

Hartan vím, že je chválený a Big také :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
28.10.19 18:44
@Anonymní píše:
@RadkaAndBaby jako já z něj v obchodě byla nadšená, ale nevadí ta stříška, jak se sklápí dovnitř? Nepřekáží tam? A co kolečka, nepřijdou Ti moc tvrdá? No a nakonec ta výška…nevadí, jak je hodně nizoučký?@Martha03 A můžu se zeptat, jakou Junamu máte? Oni prodávají i jenom sporťáky, nebo ne? Nám nejde moc o tu skladnost, ale fakt aby prostě dobře jezdil - odpružení a celkově ovladatelnost a komfort jízdy je základ…potom velký košík a co nejlepší provedení - skaldnost a lehkost oželíme, na to máme golfky

Me z tohoto nic nevadi, striska naprosto v pohode, nevidim tam zadny problem, mista je tam dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
808
28.10.19 19:06

My zvolili bm4+ hlavně z těchto důvodů: dobré recenze, zdá se mi kvalitní, nemusím neustále řešit píchlé kolečko, ložná plocha. Udělali jsme dobře, syn je na devadesátém percentilu a do jiných by se už dávno nevešel. Takhle má pohodlí. Tím že je dlouhý má možná horší ovladatelnost, ale zvykla jsem si rychle a vím jak s ním manipulovat. Vyhovuje mi, že je sedák jakoby níž u země a syn si do něj leze sám. Odpružený moc není, ale to není podle mě u sporťáku žádoucí, když budeš vozit 10-15kg těžké dítě, tak už se podle mých zkušeností líp jezdí s takovým, který nehoupe. Já jsem s ním spokojená. Další výhodou je, že je to dost frekventovaný kočárek a lze na něj snadno dokupovat různé doplňky a případně i náhradní díly, ty jsme zatím naštěstí nepotřebovali. Jezdíme s ním rok a zatím bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3304
31.10.19 09:29

Ahoj, můžu se zeptat, pro který kočárek jsi se nakoneč rozhodla? Také řeším sporťák a kritérika mám víceméně stejná. Jde mi tedy hlavně o velikost sedačky, zatím jsem u Bebetta Nico, ale ten Hartan mi přijde ještě větší, bohužel jsem na něj nikde v obchodě nenarazila, takže nevím jak zjistit rozměry…Díky za případnou reakci všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4891
31.10.19 09:52
@edding400 píše:
Ahoj, můžu se zeptat, pro který kočárek jsi se nakoneč rozhodla? Také řeším sporťák a kritérika mám víceméně stejná. Jde mi tedy hlavně o velikost sedačky, zatím jsem u Bebetta Nico, ale ten Hartan mi přijde ještě větší, bohužel jsem na něj nikde v obchodě nenarazila, takže nevím jak zjistit rozměry…Díky za případnou reakci všem.

Já taky chtěla hlavně délku sedačky. A proto jsem se rozhodla pro britax bmotion 4+, ten měl délku ležení 105cm. Ale nevím kolik má hartan na ten jsem tehdá nenarazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3304
31.10.19 10:46

@Veru1987 no tak to zní taky dobře, dá se sedačka dát i proti směru jízdy? díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat