Reklama

Vybírání dovolené v mateřské škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 22:34
Vybírání dovolené v mateřské škole

Jak si vy-zaměstnankyně v MŠ vybíráte dovolenou? Ať už učitelky, tak asistentky pedagoga, popřípadě školnice či uklízečky? Jde mi o zařízení, které nemá zavřeno během klasických prázdnin. Konkrétně u nás je v létě jeden měsíc zavřeno, druhý měsíc se normálně jede. Otevřeno je o podznimních, pololetních i jarních prázninách. Dovolenou tedy můžeme čerpat cca 20 dní v létě a cca 5 dní o vánočních prázdninách. Je pravda, že např. o jarních prázninách chodí méně dětí a tudíž se zaměstnankyně mohou prostřídat, ale v podstatě to znamená, že jedna dělá celý den a druhá je doma a pak si to otočí, ale tím pádem si vlastně dovolenou nadělají, protože jinak jsou v práci cca 5 hodin. To samé asistentky. Jak to děláte u vás, jak si vybíráte dovolenou? A existují nějaký limity v počtu dětí, kdy už školka nemusí během prázdnin být v provozu? Prosím o zachování anonymity, jsem ráda, že mám práci a nechci, aby to bylo bráno jako stěžování na zaměstnavatele.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Fazulina
Závislačka 3402 příspěvků 03.02.17 22:54

No, takto to má každý zaměstnanec, která nepracuje ve školství:-). Taky nemá volno, když děti mají prázdniny. V létě si o měsíci volna může nechat zdát:-). A řeší, jak zajistit hlídání dětí, když je škola zavřená… Takže za mě běžná situace v běžné rodině:-). Ve školství se s tím prostě musí počítat, že si zaměstnanec přednostně musí vybrat dovolenou, když mají volno děti.

A kolik má mít učitelka v MŠ ze zákona dovolené?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 23:04

@Fazulina Pedagogický pracovník má 40 dní dovolené plus 12 dní studijního volna. Vyčerpáme během zavření školky cca 25-27 dní dovolené během léta a Vánoc a zbytek není v podstatě jak „normálně“ vybrat, když sice jeden den máme volno, ale druhý den jsme tam od 6 do 17 hodin. Vlastně si ten volný den naděláváme.

Fazulina
Závislačka 3402 příspěvků 03.02.17 23:15
@Anonymní píše:
@Fazulina Pedagogický pracovník má 40 dní dovolené plus 12 dní studijního volna. Vyčerpáme během zavření školky cca 25-27 dní dovolené během léta a Vánoc a zbytek není v podstatě jak „normálně“ vybrat, když sice jeden den máme volno, ale druhý den jsme tam od 6 do 17 hodin. Vlastně si ten volný den naděláváme.

Aha… No já jsem nikdy v práci moc na hodiny nehrála, ale chápu dotaz. Pak je asi chyba někde v systému a je třeba to řešit někde nahoře. Pokud máte nárok na 40 dní dovolené, pak byste měli mít možnost si je vybrat.

Takže když jste 11 hodin v práci, tak to jsou dva pracovní dny po 5,5 hodinách + máte ještě tu práci mimo děti ne? Přípravy a tak. Chápu, že to je blbý, no. Třeba u nás ve školce dneska prázdniny nebyly, ale před Vánoci se rodiče s učitelkama domluvili, že bude volno. I když být nemuselo, ale děti by stejně nepřišly, takže nakonec měly učitelky to volno.

Fazulina
Závislačka 3402 příspěvků 03.02.17 23:19

No ale zapomněla jsem říct že u nás je školka o prázdninách letních zavřená celé 2 měsíce, takže tam asi ten problém nemají. Já jsem si vždycky myslela, že o letních prázdninách se to dělá ve školkách tak, že je třeba měsíc zavřeno a ten další měsíc se učitelky střídají tak, že každá má ještě třeba 14 dní dovolenou, že je třeba omezen provoz a nejsou otevřeny všechny třídy nebo tak něco…

Aspera
Generální žvanilka 20335 příspěvků 1 inzerát 03.02.17 23:29

Tak u nás jede školka o velkých prázdninách jen 14 dní, takže si zbytek můžou vybrat učitelky dovolenou, je to jen o týden míň než co mají. Ten zbytek si vyberou buď o vánočních to je většinou taky zavřeno a nebo o ostatních prázdninách při omezeném provozu. Uklízečky jsou měsíc doma a druhý už dělají velký úklid. Totéž kuchařky.

samida
Kelišová 6295 příspěvků 03.02.17 23:43

Omyl

Huk
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 04.02.17 06:48

40+12 dní volna a stěžujete si?
Tak jděte k výrobnímu pásu - budete dělat na směny a dovolené v lepším případě 25 dnů :mrgreen:

Terdul 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 08:22
@Huk píše:
Tak jděte k výrobnímu pásu - budete dělat na směny a dovolené v lepším případě 25 dnů :mrgreen:

Ja teda nikde stezovani nectu. Padl dotaz, jak se vybira zbytrk dovolene, kdyz narizene volno maji cca 33 dnu.

Terdul 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 08:24
@Anonymní píše:

Studijni volno je nenarokova slozka, takze to muze klidne propadnout. A kazde Vanoce jste domajen cca 5 dnu? Kolikrat vyjdou na mnohem delsi dobu. Neni tam rezerva?

Niny
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 04.02.17 08:42

U nas nemame na studijni volno narok… Jarni, podzimni prazdniny a vsechny dny, kdy je statni svatek uprostred tydne se resi tak, ze na zbytek tydne se dela jmenovity pruzkum kolik deti prijde do MS a jakmile pocty klesnou, spojuji se tridy. Rano jedou bud vsechny 4 nebo jen 2 a odpoledne bud jen 2 nebo i jen jedna.
Cili zadne slouzeni za srbe, ale opravdu so dovolenou vybirame. U nas je spis opacny problem. Timto systemem nas reditelka neustale vyhazuje z prace… A jelikoz o peazdninach je nase ms zavrena 6tydnu, dovolena pravidene nevychazi. O Vanocich 2015 musely jit nektere pani ucitelky na neplacene volno:(
Ze zakona se tomu branit lze, v realite bouzel ne. Reditelka si dela co chce. Dovolenou nam pise i na seminare a dalsi vzdelavani.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 09:07
@Terdul píše:
Studijni volno je nenarokova slozka, takze to muze klidne propadnout. A kazde Vanoce jste domajen cca 5 dnu? Kolikrat vyjdou na mnohem delsi dobu. Neni tam rezerva?

Tak například o vánočních prázdninách teď v roce 2017 nám během prázdnin vycházejí 3 dny dovolené, protože další dny jsou víkendy nebo svátky, stačí se podívat do kalendáře. Na studijní volno u nás nikdy nedošlo.

Kelsey
Hvězda diskuse 44218 příspěvků 04.02.17 09:20
@Huk píše:
Tak jděte k výrobnímu pásu - budete dělat na směny a dovolené v lepším případě 25 dnů :mrgreen:

Kdyz jsem byla na zaskok ve skolce, tak studijni volno nebylo a kucharky bezne chodi o hodinu az hodinu a pul spis nez maji, kdyz se dela cokoli kynuteho, protoze by se nestihalo. Ten naddelany cas pak nejak smenuji za volno.
Ted delam pro skolu a tady studijni volno mame.

Terdul 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 09:27
@Anonymní píše:
Tak například o vánočních prázdninách teď v roce 2017 nám během prázdnin vycházejí 3 dny dovolené, protože další dny jsou víkendy nebo svátky, stačí se podívat do kalendáře. Na studijní volno u nás nikdy nedošlo.

Nepsala jsem o konkretnim roku, ale obecne. Kvuli tomu opravdu kalendarem listovat nehodlam :lol:. Kazdopadne muzes byt rada, ze ti dovca nechybi a nemusis nic nadelavat, kdyz je skolka zavrena ;).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 10:09
@Terdul píše:
Nepsala jsem o konkretnim roku, ale obecne. Kvuli tomu opravdu kalendarem listovat nehodlam :lol:. Kazdopadne muzes byt rada, ze ti dovca nechybi a nemusis nic nadelavat, kdyz je skolka zavrena ;).

Ne, dovolená mi opravdu nechybí, naopak mi zbývá stará z loňského roku…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama